şükela:  tümü | bugün
  • sahada kone var ve zenci değil. inanılmaz bir maç.
  • spikerin hames telaffuzunun doğru olduğu maç. inanmayan wiki'ye bakabilir. zamanında da ilker tahsin holoşko diye doğrusunu söylediğinde alay konusu olmuştu. demek ki bu işin fıtratında var.

öte yandan, tamamen bir tesadüf eseri olarak ses senkron problemini dünkü maçlarda çözdüm. şöyle ki, daha salı günü eski digiturk dekoderimi yenisi ile değiştirmiş, menülerde gezerken ses geciktirmesi diye bir seçenek görmüştüm. birimi nedir bilmiyorum ama dün oraya 2 birim gecikme koyunca cuk oturdu. yeni dekoder kullanan digiturk abonelerine duyurulur.
  • bütün yabancı dillerin telaffuzunu ingilizceyle aynı sananlar, spikerin james rodriguez'in ismini "hames" diye telaffuz etmesine delirmiş. vay arkadaş, 2014 senesindesin, elinin altında internet var, hiç araştırmadan buraya gelip cahil cesaretiyle "aahahaha spiker yanlış okuyo" diye ahkam kesiyorsun, ilginç kafalar.

pek eğlenceli bir maç değil bu arada.

edit: imlâ.
  • sadece turk spikerin degil hollandali spikerin de james rodriguez'i 'hames' diye telaffuz ettigi, cunku dogru telaffuzunun bu oldugu mucadele
  • anadili ingilizce olan espn spikerinin de james rodriguz'in adini hames olarak telaffuz ettigi mac.
  • yazmaya gerek bile yok ama tarihe not düşülmesi açısından belirtelim. yine senkronizasyon sorunu olan müsabakadır. maç boyunca aptal dizilerinizin reklamını yapacağınıza şu olayı halledin. allah bin belanızı versin, envai çeşit faturamdan kestiğiniz paylar kefen paranız olsun.
  • kolombiya'nin 10 numarasi james rodriguez'in sahadaki diger 19 futbolcudan farkli bir sey oynadigi mac. adamdan yetenek akiyor. sergen gibi top kontrolu, surusu ve pas atisi.
  • yanlış telaffuz iddiasıyla trt spikeri ile kafa bulmaya çalışan bilgili arkadaşlar için;

http://youtu.be/i7tw6ok-0ko?t=42s

(bkz: james rodriguez)
  • yunanistan'ın en iyi yaptığı şey olan "yaslanı yaslanıp vurmak" taktiği daha 5. dakika patladı. bakalım şimdi ne yapacaklar.

bu arada başka bir maç, aynı sorun; sizin senkron ayarlarınıza...

hesabın var mı? giriş yap