şükela:  tümü | bugün
 • londra'da 27 katlı bir binada yangın çıktı. söndürme çalışmaları sürüyor ve binada insanların mahsur kalmış olabileceğinden korkuluyor. yangının çıkış sebebi henüz bilinmiyor. londra itfaiyesi yangına 40 itfaiye aracı ve 200 itfaiyecinin müdahale ettiğini açıkladı.

  dehşet verici görüntüler var. umarım can kaybı yaşanmaz.
 • yanginin 01:16 sularinda ciktigi tahmin ediliyormus ve binanin cokme tehlikesi bulunuyormus.
 • yaygın terör olaylarını ve metotlarını düşününce kundaklanma ihtimali de var.
 • http://www.bbc.com/news/uk-england-london-40269625

  ahşaptan mı yapıldığını merak ettiğim 27 katlı bina yangını.
  umarım bina kısa sürede tahliye edilmiştir çünkü şu görüntüdeki aşamada herhangi birinin kurtulmasının mümkünatı yok gibi.

  (bkz: #68825227)
 • sabah bindiğim minibüste dinlenen radyoda hararetli hararetli anlatılıyordu, muhtemelen ntv. türkiye de olan biten o kadar hukuksuzluk ve haksızlıklara hiç haber vermeyen güzide medyamız olayı londra'dan canlı anlatmakta.
 • televizyonda bbc canlı yayınında izliyorum. görüntü dehşet. bu bina çöker. içeride insanlar olduğundan bahsediliyor.
 • kundaklama olduğu ve yangından hemen önce meşaleli kişilerin görüldüğü söylenen yanan bina.
 • gece yangin ilk ciktiginda ust katlarda fenerlerini yakip sondurerek yerlerini belli eden icerde mahsur kalmis insanlarin olduhu yazilmis. tabii artik herkes icon cok gec maalesef ve 27 katli binada bir anda boyle bir yangin cikmasi da akla direkt teroru getiriyor.
 • çok kötü görünüyor.

  yangının sebebi tam olarak bilinmemekle beraber youtube canlı yayınındaki sohbetteki birçok kişi olayı islam'a ve türkiye'ye yıkmış bile.
 • merak etttigim sey boyle durumlarda binanin catisina helikopterle neden kurtarma timleri indirilemiyor? saatlerdir yaniyor bina ve ilk basta ust katlarin bir cok kismi gayet iyi durumdaydi. o kisimlarda mahsur kalanlar varsa artik sanslari kalmadi. bu konuda bilgi sahibi olan arkadaslar bilgilendirirse cok guzel olur

  edit: mesaj geldikce buraya ekleyecegim. duman diyen arkadas olmus ancak uzun bir sure catinin ustunu kaplayan bir duman yoktu, sadece camlardan duman ciktigi icin kolaylikle ekiplerin inip insanlari kurtarabilcegi seviyedeydi. zaten duman cok olsa bile maske bir miktar yardimci olabilir + tahminimce pervane dumani buyuk olcude dagitir.

  ınsanlar panikle asilir diyen arkadas guldurdu. asilsinlar hocam tutunabilirlerse yine kurtulma sartlari var, tutunamazlarsa yine yanmaktan iyidir :)

  loknar nickli suserdan gelen mesaji paslasiyorum:

  "zaten yangın yüzünden zayıflamış bir binanın tepesine helikopter indirmek binayı çökertebileceği için bunu yapmıyorlar. bir örneğini osetya'da çeçenlerin okul baskınında yaşamıştık.

  bununla birlikte, çatıya iple / merdivenle inmenin de pek imkanı veya yararı da yok, zira hem hesaplanabilir bir risk değil, o anda bina çökebilir ve personel de kurbanlara katılabilir; hem de binada gerek doğalgaz, gerek sıkışmış dumanın aniden oksijenle buluşması sonucu oluşabilecek patlamalar sonucu helikopterin kırıma uğrama riski var ki londra gibi kalabalık bir şehirde felaket olur. yangından kurtarayım derken yeni yangın çıkartmamak için kısacası"