şükela:  tümü | bugün
  • bosch yetkili servisi dedim ama sanırım ortada böyle bir servis yok. öncelikle onu söyleyeyim.

birkaç gün evvel durduk yere hiçbir darbe almamasına karşın, annemin 10 küsür yıllık bosch marka fırının dış camı langırt indi aşağıya.

2 gün evvel de annem (burda onun biraz hatası var, bana sorsa daha dikkatli olabilirdik) google'a bize en yakın semtin ismiyle bosch yetkili servis araması yapıyor, bir numara bulup çağırıyor servisi.
    önce daha yaşça büyük biri kendisine, görmeden fiyat verilmeyeceğini ama 350 - 400 tl civarı bir masrafı olduğunu söylemiş.
    sonra genç bir çocuk gelip baktı ve 450 dedi. annem 400'e düşürdü. 150 tl kapora aldı çocuk.
    fırını götürmek istediler annem mutfağının küçüklüğü sebebiyle müsaade etmedi. cidden sıkışık çünkü, eski tip evler işte...
    neyse.

arefe günü camın getirilip takılacağını, yine gelmeden evde olmamız için arayacağını vs. anlattı, gitti genç.

kapora alındığına dair makbuz bıraktı ancak sonradan baktım ki makbuzda ne adres ne isim ne cisim...
    tam olarak şöyle bişey

bugün arefe ve gelen giden olmayınca tabii ki annem sinirlendi işleri aksadığı ve kıllandığı için.
    nitekim makbuzdaki numara cevap vermiyor.
    annemse fırına bakmaya gelen güya yetkili iti geldiği gün annemi aradığı şahsi cep numarasından aradığında defalarca "gelecekler teyze, ben de bir arayayım yoğunluk var ya ondandır, aradım beni de açmıyolar teyze" gibi cümlelerle savdı.

en son annem aradığında 3 5 defa kendisi de açmadı ve en son açtığı an annem patlayıp bağırıp çağırdı.

dolandırdıklarını, parasını vermezse kendisini bulacağını falan söyledi öfkeyle.
    çocuksa epey alttan aldı ancak birden mevzu pazartesi getirecekler teyze, parça yeni gelicek siparişten'e dönünce tabii ki annem sabahtan beridir neden oyaladığını sordu.
    cevap yok yani var ama başka şeyler anlatıyor çocuk. parayı getiremem parça siparişi verdim falan dedi. annemle bayağı kavga ettiler. pazartesi parça gelirse takmaya gelecekmiş yoksa parayı getirecekmiş.

inandık mı? hayır.

bu arada semte en yakın servisi arayan anneme kalkıp çok alakasız bir şekilde bahçelievler servisi gelmiş. yani çocuk yoğunluktan bize yönlendirdiler herhalde ben bahçelievler servisindenim diyor.
    ama makbuzda hiç bir alamet yok.

şimdi ben bu pezevengi napiyim yol gösterin bakiyim?

arayıp bahçelievler'de tam adresi ver geliyorum demek içimden geçiyor ama?

aslında bir erkek arasa sağlam sıçacak gibi duruyor daha toy bir tip çünkü ama eşim yurtdışında, biz de kadınlar olarak çok etkili olamıyoruz sanırım.

gitsem de gözünü korkutup parayı alamam ki ne çeşit bir oç olduğu bile belli değil kendimi riske de atmak istemiyorum.

lütfen samimi bir sorunumuzu paylaştık, sıkıntısız cevaplar ve gerçekten fikir bekliyorum.

bu arada numarayı paylaşmak yasak mı ya?
    numara da bana tam dolandırıcı numarası gibi geliyor ama...

annem epey üzüldü yahu kadın kendine babama birşey almayı erteler 150 tl havaya gitti gibi duruyor.

evet insanların ev parası bile gidiyor diyeceksiniz ama eee napalım susalım mı?

aranızda toplaşıp gidip parayı alıcak cengaverler varsa çok makbule geçer * zira burası adaletimizi kendimizin sağlaması gereken bir muz cumhuriyeti ve kadın başımıza bir hiçiz bu oçların karşısında.

üstüne soğuk suyu içip oturmak istemiyorum.

not:babam alzheimer, eşim de yurtdışında. kimse niye ilgilenmiyor demeyin...

edit: makbuz üzerindeki numarayı google'ladığımda profilo markası adına da dolandırıcılık yaptıklarını söyleyen yorumlarla karşılaştım.

hemen genci tekrar aradım. açar açmaz servisin adresini istediğimi, eşimle geldiğimi söyledim.
    bir dakika abla falan derken asla zaman vermedim. sallamadıysa bir adres verdi.

çocuk inanılmaz masumu oynuyor. 450 tl'ye çalışıyorum ben burda abla kimsenin ekmeğiyle oynar mıyım falan diyor. yeminler ediyor dolandırmadığına. sözler veriyor pazartesi günü geleceğine.
    ismi makbuzda vardı soyadını istedim, başta söylemedi. sonra zorla söyledi, doğru mu allah bilir.

makbuzdaki numaranın dolandırıcılıkla alakalı kullanılmasına ise bir açıklaması yok. 1 aydır çalışıyorum, evet yetkili servis değil özel bir servisiz ama hiç şahit olmadım patronlarımın birini dolandırdığına ama sana söz pazartesi geleceğim dedi.

inandım mı?hayır.

son edit: bugün aradım, efendim hesap numaranızı alayım paranız geri yatacak gibi beyin yakacak bir cümle kurdu velet.
    hikaye anlatma elden aldığın gibi elden getiriceksin ben sana hesap numaramı falan vermeyeceğim şerefsiz dolandırıcı köpekler dedim. dönüp abla ben patronuma söyledim, o bana hesap numarasını istememi söyledi. verirsen yatacak geri falan diyordu ki tabii ki açtım ağzımı yumdum gözümü.
    ben sana para mara getirmiyorum hadi iyi günler diyen bir orçoyla muhatap oldum ve kapattık.