şükela:  tümü | bugün
  • ysk secim yasaklari oncesi son anket gezici arastirma tarafindan kamuoyuyla paylasildi.

recep tayyip erdoğan % 47.1
    muharrem ince % 27.8
    meral akşener % 14.1
    selahattin demirtaş % 10
    temel karamollaoğlu % 0.6
    doğu perinçek %0.4

parlamento secimleri icin sonuclar :
    akp % 42.9
    chp % 26.3
    iyi % 12.5
    hdp % 11.6
    mhp % 5.8
    sp% 0.5

gezici araştırma şirketi, 24 haziran seçimlerine ilişkin son anket sonuçlarını açıkladı. 2–3 haziran 2018 tarihlerinde yarısı kadın olmak üzere 12 il 34 ilçe ve 148 mahallede toplam 2814 katılımcı üzerinden yürütüldüğü belirtilen araştırmanın örneklemi tüik 1 kasım 2017 milletvekili seçim sonuçları dikkate alınarak, türkiye genelini temsil edecek nitelikte oluşturarak düzenlendi.
    araştırmanın hata payı güven aralığı sınırları içerisinde +- 2,5 olarak belirtilirken ortaya çıkan sonuca göre, cumhurbaşkanlığı seçiminin ikinci tura kalacağı ve cumhur ittifakı'nın tbmm'deki çoğunluğunu kaybedeceği belirtildi. gezici araştırma şirketi türkiye’nin 16 nisan referandum sonuçlarını en iyi tahmin eden iki şirket arasında yer alıyor.
  • eger ilk turda erdogan %45 ve uzeri alsin daha da siyasetin s sini agzima almam. haydi cevrenizi, soysal medyayi ve gereksiz ozguven pompalayan sosyal medya anketlerini gectik de, bagcilardaki, kayserideki, giresundaki, diyarbakir meydanlarindaki kalabaliklari nerenize sokacaksiniz sayin anket firmalari?

24 haziranda millet sizi de sandiga gomecek emin olun.

edit: yanildim, ongoremedim. haksizim. bu iddali cikis icin de ozur dilerim.
  • temeli %0.6 gösteren ankettir. halbuki halkın muhalefete ilgisi çok daha yoğun, bunu hem mitinglerden hem de google verilerinden anlıyoruz. hatta şu başlıkta (bkz: google verilerine göre seçim anketi) mitingler için de veriler var. muhalefet liderlerinin mitingileri 50-100k civarında aranırken erdoğan mitingleri 4k civarında aranmış. demek ki mitinglere toplama insan götürülüyor iktidar tarafından.
  • yine manipülasyon içeren ankettir.

doğrusunu yazalım biz.

rte'den yüzde 2 al muharrem ince'ye ver.
    rte'den yüzde 2 al temel dede'ye ver.
    akp ve mhp'den yüzde 1 al iyi parti'ye ver.
    akp'den yüzde 1.5 al sp'ye ver.

şimdi oldu.
  • düşünceme göre rte 45 altı alır. mami 30'u geçer.

kek reis: 44
    mami: 30
    meral anne: 13
    selo: 12
    diğerler:1
  • (bkz: anket var dediler geldik)

algı kasan, yalan veri içeren bir anket daha.
  • bugüne kadar gördüğüm en gerçekçi anket. her şey demirtaş'ın % 10' u aşıp aşmamasına bağlı.%7-8' de kalırsa seçim 1. turda biter ve bu benim için sürpriz olmaz.
  • rte bundan daha düşük çıkabilir fakat daha yüksek çıkmaz. bu seçimde bir sürpriz olacaksa bu rte ve akp’nin aleyhine olacaktır. ben şahsen 7 hazirandaki gibi hiçbirimizin beklemediği bir sürpriz olacağını hissediyorum.
  • gezici'nin her zaman son anketi gerçeğe en yakın olandır, ciddiye alın derim.