şükela:  tümü | bugün
  • metro turizm denen leş firmanın 14 haziran 2018 tarihinde ankara-van seferinde gerçekleşen rezaletler serisidir.

özlediğimiz metro turizm rezaletlerinden biriyle geldim size. aşti'de valizleri yerleştirirken yaptıkları ayılıklardan hiç bahsetmedin konuya gireyim. otobüsteki koltukları karmakarışık satmışlar, her oturan yerinden birini kaldırıyor. en arka dörtlüden tekli diye bilet satmışlar. bir süre ayakta giden oldu o kadar yani.

bilet krizi güç bela çözüldü bu sefer de klimalar çalışmıyor. herkes şikayet ediyor, dışarısı 36 derece içerisi daha da sıcak. ankara'dan çıktığımızdan beri durum buydu üstelik. araba dökülüyor, sorunlar daha aşti'deyken başladı ama bu kan emici sülükler yine de çıkardı arabayı yola.

otobüs ankara çıkışındaki trafik yüzünden bir saatlik yolu üç saatte aldı. bu arada 2+1 olması gereken arabada 42 yer var. ben mi yanlış biliyorum dedim ilk bindiğimde bu kadar olmaması laızm dedim ama bilemiyorum karşılaştırmak lazım başka suit otobüslerle. ama dar olduğu kesin. otobüste priz yok. tv 90lardan kalma falan filan. neyse.

kırıkkalede bu hurda otobüs hararet yaptı ve durdu. şoförler yarım saat uğraştı ve yola geri çıktık. durduğu yerde fark ettim ki ön farlarından biri yok. evet yok. bu otobüs van'a kadar gidecek. nereden baksan 15 saat yolu var ve bu sürenin 12 saati hava karanlıkken gidilecek. şu an kırıkkale yakınlarında tek farlı kliması bozuk eski ve köhne bir metro turizm aracı yol alıyor. içindeki canları hiçe sayarak, üç kuruş için yoluna devam ediyor. şoför ya da muavinlere herhangi bir şey sorsan ısıracak gibi üzerine saldırıyorlar. allaha emanet gidiyoruz.

farsızlık hali burada

edit: fotoğraf

gelen yorumlar ve mesajlar üzerine edit 2:

öncelikle ben van a gitmiyorum, malatya ya gidiyorum. o sebeple van a giden başka kral firmalar vardı falan bilip bilmeden konuşmayalım.

ikincisi, bırakın yarınki ramazan bayramını, şimdi bugün thy ve anadolu jet in sitesine girip üç ay sonraki kurban bayramı için malatya uçuşlarına bir bakın. kaç tl imiş. ayrıca obilet ten ramazan bayramı için otobüsü de kontrol edin bakim.

üçüncüsü, devlet memurları bugün de mesai yaptığı için ve tatil tam olarak açıklanmadığı için yirmi gün kalaya kadar bekleyip öyle aldım bileti ve kalmamıştı malatya firmalarında. mecburiyet diyoruz mecburiyet.

dördüncü olarak ankara malatya arası 700km falan. metrodan başka firma yoksa yürümeyeni siksinler mi? yürüyerek gidermiş. mk.

tespit: bu ekşi sözlük ahalisi akp seçmeninin x eksenine göre simetriği, eksi ile çarpılmış hali. işareti farklı ama sığırlık, cahillik, bilip bilmeden ahkam kesme ve saldırganlık konusunda iki güruh arasında bir fark yok.
  • asıl rezalet hala metro turizm kullanmaktır.

rezalet puanım 1/10

(bkz: hala metro turizm kullanan vatandaş)
  • asıl rezalet, metro turizm'in hala varlık gösterebilmesidir.
  • hala binip te sikayet etmek, 16 senedir akp'yi secip te aciz , issisiz diye gezmeye benziyor.
  • rezalet puanım 10/4. muavin suratına boşalmamış ordan kırdım 6 puanı.
  • eğer fotoğraflı kanıt vb. sunabilirseniz (mola anında farı falan çekin bari) rezalet puanım 7/10 olacaktır.
  • metro turizm rezaleti müptelası olarak elimde tuz bikoşu geldim. ortaya karışık bi bi rezalet olmuş ama aradığım lezzeti bulamadım. hani muavin maturbasyon ,dayak falan. en basitinden kayıp valiz bile yok. üstelik daha başına bişeyde gelmemiş.
  • yürüyerek giderim kamil koç harici bir firmaya binmem diyen beni bir kez daha haklı çıkartmıştır. geçen bir pamukkale denedim ve huzur bulamadım o derece.

mecburiyetten geçen sene özkaymak diye bir firmadan bilet alma gafletinde bulundum. antalya'dan kalkıp ankara'ya gidilecek aylardan ağustos ortalık gavur amı gibi yanıyor ve klimalar bozuk. konya'ya zor inip yht'ye geçtim. 2 ufak çocuk bayağı fenalaşmıştı. kavga gürültü gırla.

kısaca kamil koç candır gerisi hikayedir türkiye'de. bir de uçak var ama kimseye söylemeyin ;)
  • sitenin üst kısmındaki bügün gündem tarih bugün sekmelerinin yanına metro turizm bu gün diye bir sekme açılmasını öneriyorum başlık kalabalığından kurtulmuş oluruz