şükela:  tümü | bugün
  • yayınlanmış ankettir:
    metropoll araştırma görece en objektif anket firmalarından birisidir.
    sonuçlara göre cumhur ittifakı maksimum oyunu bile alsa her halükarda başkanlık seçimi 2. tura kalıyor.
    özer sencar'ın sosyal medya hesabından yayınladığı ankette yer alan sonuçlar şöyle:

cumhur ittifakı: yüzde 46.1
    millet ittifakı: yüzde 35.5
    hdp: yüzde 11.5
    diğer parti: 0.2
    kararsızlar: yüzde 4.0
    protesto oy: yüzde 1.1
    cevap yok: yüzde 1.7

ankete göre kararsızlar dağıtıldığında sonuç şöyle çıkıyor:

cumhur ittifakı: yüzde 49.4
    millet ittifakı: yüzde 38.1
    hdp: yüzde 12.3
    diğer parti: 0.2

kaynak
    metropoll
  • bir protesto oy eksikti aq.
  • 1- kaynak nedir?
    2- nasıl verilir?

adamın fake mi gerçek mi belli olmayan bir hesabını buldum orada da sonuçlar yok.

neden sadece mv anketi? neden parti bazında çalışmak yok? 3 rakam sallamak daha kolay ondan mı?

edit. kaynak verilmiş. anket için söylenenler harfiyen geçerli ama
  • metropoll'ün ve özer sansar'ın kendi twitter'ından vermediği ankettir :/ (bkz: aramaya iananmak) (bkz: kaynak) sancar bey metropoll

edit:sonradan aklıma geldi ayrıca seçim yasakları başlamıştır,bu saatten sonra hiçbir anket şirketi açıklayamaz.
    büdüt:özelden uyarıldım özer bey'in hesabında aşağılarda kalmış ^^
  • akp'yi 46-48 bandında göstererek vatandaşta ha gayret psikolojisinin, hdp'nin ise barajı geçtiği gösterilerek emanet oyların engellenmesinin amaçlandığı anket.
  • tanım bir firmanın seçim anketi.
    ben her şeye tamam diyorum da bu kararsızlar nasıl kararı cumhur ittifakı üzerine vuruyorlar.
    kararsızlık neden oluştu madem?
    kek ve tatar böreği mi aklını çeldi.
    şahsi fikrim anketörleri yanıltan secmen kararsız secmen olacak.
    onlar standart hesap üzerine dağıtıyorlar seçmeni fakat bu seçimdeki kararsızlık öyle bir oran ile hesaplama yapılacak durumda değil.