şükela:  tümü | bugün soru sor
 • türk tabipler birliği'nin bugün yaşanan suruç olayları hakkında yaptığı açıklamadır.

  --- spoiler ---

  suruç'ta yaşanan olayda, ölümlerden ikisinin hastanede gerçekleştiği iddiası üzerine ttb bir açıklama yayınlayarak, hastane güvenliğinin sağlanması talebini dillendirdi.

  türk tabipler birliği (ttb), suruç'ta 4 kişinin yaşamını yitirdiği olay hakkında bir açıklama yayınladı.

  akp'li milletvekili ibrahim halil yıldız'ın esnaf ziyareti sırasında çıkan tartışmada yaralananların hastaneye götürüldüğü, saldırıların hastane içinde de devam ettiği kaydedilmiş, chp suruç ilçe başkanı servet gören, olayda yaralanan 2 kişinin, kaldırıldıkları hastanede infaz edildiğini öne sürmüştü.

  iddialar üzerine ttb bir açıklama yayınlayarak, seçimler öncesinde hastane güvenliğinin sağlanması gerektiğini söyledi.

  ttb'nin açıklaması şöyle;

  bugün (14 haziran perşembe) öğleden sonra şanlıurfa’nın suruç ilçesindeki seçim çalışması esnasında gerçekleşen silahlı çatışmada, 3 kişinin öldürülüp 5’i ağır olmak üzere 9 kişinin yaralandığını öğrenmiş bulunmaktayız. ttb olarak öncelikle yaşamını yitirenlerin ailelerine baş sağlığı diliyor, yaralıların bir an önce tedavilerinin yapılması için yetkilileri gerekli ortamı sağlamaya davet ediyoruz.

  yaşanılan çatışma sonrasında suruç devlet hastanesi’nin içerisinde de saldırıların devam ettiğini öğrenmiş bulunmaktayız. ölümlerden ikisinin hastanede gerçekleşmiş olduğu bilgisi, hastanede ciddi bir güvenlik açığı olduğunu ortaya koymaktadır. aynı zamanda yaralıların çevredeki devlet hastanelerine sevki için 112 ambulanslarının hizmet vermesinin engellendiğini de öğrenmiş bulunmaktayız.

  yaşanılan bu kaygı verici olay, hastanenin sağlık hizmeti vermesinin engellendiğini ve başta hekimler olmak üzere sağlık çalışanlarının güvenliğinin sağlanamadığını göstermektedir.

  sağlık bakanlığı’nı ve şanlıurfa valiliği’nin bir an önce bölgedeki sağlık kurumlarının hizmetlerini yapabilmesine yönelik gerekli önlemleri almasını ve kamuoyunu tatmin edici bir bilgilendirme yapmasını talep ediyoruz.
  --- spoiler ---

  kaynak
  kaynak2

  bu olay eğer doğruysa resmen insanlık suçudur.

  edit: aktrollün teki gelmiş türkiye tabipler birliği'ne terörist demiş. güler misin ağlar mısın?
 • ttb denen terör destekçisi kurum bir açıklama yapıyorsa mutlaka teröristleri aklamaya çalışıyordur.
  o açıdan olayın failleri ve sebebi hakkında herhangi bir soru işareti kalmamıştır artık.
  (bkz: hdp)
  (bkz: pkk)
 • ne olur ne olmaz dikkatli yaklaşmak lazım. bakın öyle değildir demiyorum ama delilleriyle ispatlanana kadar böyle bir iddia çok tehlikelidir. daha sonra böyle olmadığı ortaya çıkarsa ondan bile mağduriyet yaratırlar.
 • türk tabipler birliğine terörist diyen yazar içeren başlık.
  (bkz: engelle)
 • vahim olayların olduğunu gösteren açıklama. ülkede tuz koktu, ama kimse korkudan konuşamıyor. uzgunum, safakta guzel gunler gurunmuyor.
 • terörist veya değil kimse hastane de infaz edilemez. vietnam dan ırak ebu gureyb den beter oluyoruz lan. işin garibi orada bu işkenceleri infazları abd yani en azından düşman ordusu yapıyordu. burada kendi ülkemizde kendi insanımızı suçlu da olsa hastane de yaralı iken henüz yargılanmamışken infaz etmek aman yarabbim.
 • artık ciddiye alınmayacak açıklamadır. ttb samimiyetini yitiren bir oluşum, küreselcilerin kontrolünde olduğu çok açık.

  not: atatürkçüyüm.
 • türk tabipler birliğinin teröristlerle iş tuttuğunu gösteren en ufak bir delil varsa işlem yapmak için neden bekleniyor o zaman ?

  yok eğer herhangi bir delil söz konusu değilse nasıl bir kuruma terörist yaftası yapistirilabiliyor ?

  nasıl bir vatan hainliği olm bu kendisi gibi düşünmeyene terörist demek,fetocu demek ?

  madem terörist ispatla, ispatlamazsan sen vatan hainisin o zaman.böyle mi yürüyor bu işler ?
 • ttb teröre alenen destek veren, şeref ve haysiyet yoksunu insanlarca yönetilmektedir, bu su götürmez bir gerçek. ancak bu durum yapılan açıklamanın doğruluğunu ve yerindeliğini değiştirmez. bir hastaneyi koruyamıyorsan yönetme ülkeyi, neden varsın ki?
 • bak gelmiş skitoşlar yine, insanın asabını bozuyorsunuz gerçekten. adamlar gelmiş hastanede boğaz keserek, oksijen tüpüyle kafa ezerek infaz gerçekleştirmişler. manavlar birliği mi açıklama yapsaydı? ki yapılan açıklamada ispatlanmamış iddiaların hiçbirine yer verilmemiş. bunlar çıkmış, ttb terrörö. ulan size göre sizden olmayan herkes terörist. doktor terörist, mimar terörist, mühendis terörist, avukat terörist. bir siz terörist değilsiniz, sizin tefeci aşiretleriniz terörist değil, hastanede kafa kesmek de terör eylemi değil değil mi?