şükela:  tümü | bugün
  • üst edit: bu sadece covid rezaleti değil, tüm devlet kurumlarının toplu çöküşü ve iflasıdır. lgs yapan meb'den toplu ibadete tekrar başlayan diyanet'e.

bilim kurulunun uyarıları dikkate alınmadı. bakın burada ıstanbul'da kısıtlama temmuz'da kalkar diye konuşuluyor, bilim kurulu üyeleri haber kanallarına böyle röportaj veriyordu.

tek adamın sözü, emri ülkedeki tüm uzmanların üzerinde tutuldu. plansızlık, liyakatsizlik gözler önüne serildi.

rezalet gibi rezalettir.

vaka sayıları daha bir iki hafta bin altında görülmeden yasaklar kaldırıldı.

insanlar yazlıklarına dağıldı, sağlık hizmetinin yetmeyeceği şekilde konumlandı.

klimasız avm'lerde kremalı double shot iced caramel vanilla syrup latte'ler dağıtıldı.

sonuç ne bekleniyordu acaba?
  • 1 tane devlet 80 milyon tane insanın götünün peşinde koşamaz. ben mal mıyım hala evim ve işim haricinde bir yere gitmiyorum? bu insanlar da mal olmasın, avm'lerde dolaşmasın. risk bitmedi diye bas bas bağırıyorlar ama kimsenin umurunda değil. latte yudumlamaya devam.
  • bir bildikleri vardir.
    ama o bildikleri iyi midir bilemiyorum.
  • asıl rezalet nedir biliyormusun? ben söyleyeyim abime.
    virüs ilk ortaya çıktığında 2-3 hafta hayati durdurmamaktir. şimdi buna ekonomik bahane bulacak hödükler çıkacaktır. bunun hiç bir ekonomik bahanesi yoktur. zira diyanetin 1 senelik bütçesi bu durağanlığı karşılayacak bir bütçedir.
    bu saatten sonra her şey lafı guzaftır.