şükela:  tümü | bugün soru sor
 • başkomutan gazi mustafa kemal atatürk’ün ölümünden 4 gün sonra toplanan türkiye büyük millet meclisi’nin değerli vekillerinin konuşmalarının yer aldığı tutanaktır.

  tüm vekillerin “babamız” olarak andığı, bugün tüm kazanımlarımızın tek sebebi atatürk’ü bir de bu tutanaktan okuyun, okutun. hatırlayın bu ülkenin ne zorluklarla kurulduğunu, atatürk’ün neler kazandırdığını unutanlara hatırlatın! sevgiler.

  14 kasım 1938 tarihli tbmm tutanağı
 • ak trollere dert olacak olan tutanaktır.
 • atatürk sevgisi olanın her sayfasını göz yaşlarıyla, en hafifiyle gözleri dolu okuyacağı tutanaktır. özetini dönemin eskişehir milletvekili emin sazak konuşmasında yapmış:
  "türk milletini o yetiştirmiş, gideceği yolları açmış ve o millet açtığı yoldan yürüyor ve yürüyecektir. ruhu şad olsun"
 • yarin erdogan olse ayni seyleri soyleyecek 300 akp'li vekil bulabilirim. ataturk'e cok da saygi duyuyorum ama, so what?
 • atatürkü sever ve saygı duyarım... ama ölümünden sadece 4 gün sonraki meclis tutanaklardaki hamaset ve yas havası görmemezlikten gelinmez..
  doğru bir örnek değil.. uç bir örnek ama stalin öldükten sonra komünist meclis ve halktaki yüceltme ve derin yas havası bir kaç yıl sonra kruşçev önderliğinde başlatılan destalinizasyon ile lanet okuma ve izlerini silme politikasına dönüşmüştü...
  stalinin mumyası leninin mumyasının yanındayken... mumyasını görmek sovyet işçi ve emeki sınıfında başarılı olanlara devletçe sunulan bir armağanken... bir kaç yıl sonra alınıp basit bir mezara gömülüverdi...
  mustafa kemalinse her zaman saygınlık ve hatırasına hürmet edildi...
 • satır aralarında türk milletinin eski hali ve atatürk'ün bu durumu değiştirme çabalarının net olarak bilindiği anlaşılmakta.
  bu konuda yapılmış çalışmaların ve araştırmaların bilgisiyle okunursa daha net anlaşılır.

  not: devam edecek...