• fenerbahçe taraftarlarının yaşadığı en büyük psikolojik işkence bu maçta olmuştur. son maçta giden şampiyonluklar falan başka mesele, bu deplasmanda yaşanılanları anlatırken bile tüylerim kalkıyor. olayın içeriğinin de sahadaki futbolla ilgisi yok. tamamiyle farklı bir konu; gollerden sonra çalan şarkı.

kadıköy'deki ilk maçın son dakikasında fatih akyel'in orta sahadan çektiği şut çizgiyi geçmesine rağmen gol olarak değer kazanmayınca zaten tur için umutlar iyice azalmıştı. bu arada ilk maçtan birkaç gün sonra sabah gazetesi'nde "fatih akyel'in sayılmayan golü" canlandırma şekliyle resmedilmiş ve topun çizgiyi geçtiği kesinlik kazanmıştı. neyse rövanş maçına gelirsek, rüştü'nün yedirdiği gollerden çok o malum şarkı daha çok sinir etmişti beni. zaten stattaki atmosfer inanılmaz baskılı, galip gelme ihtimalimiz yok denecek kadar az, rakip taraftarlar resmen bizi yenmeye yemin etmiş, fenerbahçe berbat oynuyor, bir de gollerden sonra bu ıslıklı düdüklü şarkıyla iyice camı çerçeveyi indirmeye meylediyorduk :(

o şarkı: http://www.youtube.com/watch?v=cktcji2nnxa

işkence anlarını tekrar yaşamak isteyenlere maçın özeti: http://www.youtube.com/watch?v=rguyqp2afau

mesela az önce arkadaşa şarkıyı atıp "hatırladın mı?" dedim. "30.saniyede kapattım amk" dedi. yemin ediyorum çok ilginç bir olay bu ya. galatasaray başkanı olsaydım iç sahada fener'e attığım her golden sonra bunu çaldırırdım. +3 fark garanti.
  • umit ozat'in mukemmel sutunun rustu tarafindan ayni guzellikte celindigi mac .
  • göstere göstere geliyorum diyen yenilgidir.
    (bkz: #1762060)
  • hiçbir taraftarın götürülmeyeceği maç. aciz yunan polisinin turklerin güvenliğini sağlayamayacaklarını öne sürdükleri karşılaşma.
  • türkiye'nin o dönem avrupa kupalarındaki en kötü temsilcisi fenerbahçe'nin bir yunan takımıyla olan mücadelesidir.

panathinaikos bu turdan sonra çeyrek finale kadar uzanmasına rağmen aslında çok iyi bir takım değildi . (elediği takımlar slovan librec ve anderlecht)
    fenerhbahçe onca transfere onca isme rağmen avrupada inanılmaz kötü sonuçlar almakta ısrar ediyordu. avrupa arenasına çıkınca şapşallıyordu tüp topçular.. örn yılların tecrübesi rüştünün bu maçta yaptığı hatalar.... defansın amatör takım defansı gibi hataları... vs

neyseki zico döneminde fb nin avrupa fobisi kırıldı, bugün ise yarı finalist.
  • ilk yarısı bile galatasaraylıları tatmin eden mac.skoru merakla beklenen mac.
  • daha dün leeds united maçında türk kesilen "aslan" yazarların bugün nasıl yunanlı olabileceğini gösteren, türk'ün türk'ten başka dostu olmaz diye düşündüren maç.bunun altı*nda başka sebepler de aramak lazım.
  • panathinaikos seyircisinin futboldan bir halt anlamadığının kanıtlandığı maç. bizim öğrendiğimize göre sahaya mutfak malzemesi atmak futbolun raconundandır. ben sahaya bir tüy bile atıldığını görmedim*. ayrıca sayın spiker maçın bitiminde fenerbahçe avrupa'ya veda ediyor diyerek izleyenleri "bir varlık* bir türlü gidemediği yere nasıl veda eder" şeklinde düşüncelere gark etmiştir.
  • gittiğim erken dönem maçlarından biri. ayakkabı bağcığımı bağlamak için eğildiğimde kafamın üstünden seramik parçası geçmişti baya büyük, bi de boy 1.60 o zaman herhalde göğsüme falan saplanırdı o. fatih'in şutunu statda pek kişi anlamamıştı ama moraller çok bozulmuştu, büyük kabustu. bi de deplasmana o kadar umutsuz gitmiştik ki.

kızlar boyum 1.84 şu an sorun yok- hoş bu başlıkta kız napacak o da ayrı-
  • galatasaraylıları ziyadesiyle sevindiren maç...
    (bkz: el sikiyle gerdeğe girmek)
hesabın var mı? giriş yap