şükela:  tümü | bugün
82 entry daha
  • tarihte bu kadar rahat şampiyonaya gidebileceğimiz başka dönem olmuş mudur zannetmiyorum bu yüzden tarihi önemi olan maç.
    stadda takip edeceğim için şanslı görüyorum kendimi.
    edit:imla
  • gruptan lider çıkmamızın önünü açacak olan futbol müsabakası.
  • balina avlayacağımız maç.

(bkz: alpay özalan tarzı istiklal marşı okuma rehberi)
  • istatistik bilimine göre şu şekilde bir durum olması gerekiyor türkiye'nin turnuvaya katılabilmesi için:

- türkiye izlanda'ya kaybeder ve euro 2020 biletini son maça bırakır.

- türkiye favori olarak çıktığı andorra karşılaşmasında 80. dakikaya 0-0 beraberlikle girer. son 80'lerin sonunda gelen golle euro 2020 biletini alır.

tabi alex ferguson'un da dediği gibi istatistikler mini etek gibidir. :)
  • beraberliğin dahi gruplardan çıkmamızı sağlayacağı maç. ancak elbette kazanmak istiyorum zira bu heriflere sürekli yeniliyoruz. hem gruptan lider çıkarsan 1.torbadan katılacağız sanırım turnuvalara ki bu da çok iyi bir şey bizim için. birinci torbadan katılmak demek gruptan çıkmanın anahtarıdır.
  • son bir sansimiz daha varsa muhakkak yeniliriz. bize rahat batar. malesef yenilecegimizi hissediyorum.

edit: merih demiral cizgiden top cikardi, inanilmazdi.
  • izlandaya karşı psikolojik bir zaafımız var. ben bu maçta erken gol yiyip etkisinden çıkamayıp yenileceğimizi tahmin ediyorum.

skor: 1-2
    skor: 0-1
  • berabere kalırsak euro 2020’ye gitmeyi garantiliyoruz. ancak neden grubu son dünya şampiyonu fransa’nın önünde bitirip lider gitmeyelim ki?

genç bir takımımız var ve bu büyük turnuva öncesi çok güzel bir özgüven olur.

her şey bir yana. milli maç heyecanını yaşamayı özlemişim amk. tribünde olacak arkadaşlara sesleneyim. boğazınıza, gırtlağınıza kuvvet. izlanda’yı o stadyumdan çıkarmayın.

not: maç saat 20:00’de. trt 1’de.

maç sonu editi: tebrikler milli takım, tebrikler şenol güneş. tebrikler türkiye. euro 2020’de de aynı kenetlenmeyi yaşayalım. 2002’deki gibi.
  • kesinlikle ve kesinlikle ilk 30 dakikada öne geçip, kazanmak için oynamamız gereken müsabaka.

türk takımları, hangi takım hangi hoca hangi oyuncular olursa olsun; beraberlik yeten maçlarda kesinlikle yeniliyor. biz ülkecek savunma yapmayı bilmeyen bir futbol stiline sahibiz. bunda da en çok “zamana oynama” alışkanlığımızın, en iyi savunma taktiğimiz olmasının katkısı büyük. ligde hakemler oyunun durmasına iltimas gösteriyor ve oyun yavaş oynanıyorken, uluslararası arenada hakemler oyunun durmasına çok fazla müsaade etmiyor ve rakipler çok hızlı.

bugüne kadar beraberlik yeten maçlarda istediğimizi alamadık. bu kritik maçlarda öne geçtiğimizde de skoru koruyamadık. bir fenerbahçeli olarak benim hatırladıklarım sevilla, chelsea, benfica ve geçen sezon zenit. milli takım bazında mesela euro 2008 almanya maçı. bu maçlarda rakipler dişliydi ama şimdi tam dişimize ve takımımıza göre bir rakip var. üstelik evimizdeyiz ve baskı yok denecek kadar az.

o yüzden ilk 45 dakikada fişi çekip, ikinci yarı izlandalılara “yav aslında eyfallayakuüoöll dağlarında kamp yapmak varken; yarak işimiz mi var euro 2020’de” dedirtip, yenilgiyi kabullendirmemiz lazım. yoksa “beraberlik de yeter ya” kafasında oynarsak; bu moralsizlikle andorra’dan en fazla 1 puan alır, izlandayla fransa’nın el ele gruptan çıkışını izleriz.
  • uzun zaman sonra bir milli mac için heycanlanma ya basladık, yenersek belkide grup birincisi olarak gidiyoruz, kadromuz genc, cocuklar avrupa ın gozde oyuncuları olma yolunda ilerliyor, istanbuldayız stad guzel atmosfer ıyı olucak, haydi cocuklar guldurun yuzumuzu basarılar milli takım
1006 entry daha