şükela:  tümü | bugün soru sor
 • çok sayıda kiinin gözaltına alındığı olayda ölenlerin sayısı şimdilik 5

  umarım artmaz.

  http://www.yurtgazetesi.com.tr/…-5-olum-h31200.html

  güncelleme : saldiriyi düzenleyen kişi adem çetin adli bir kişi imiş,

  ölü sayisi 4 e düşmüş durumda, 2 de yarali var.
 • 5 kişinin ölümü düşünülürse şayet, üzerine geyik yapılacak bir olay değildir.
 • az önce bi kanalda ( kanalin adini unuttum) ajanslara düşen ilk görüntüleri gösterdiler. ortalık kan gölü! yerde kanlar içinde yatan kafası patlamış bi adam gördüm. görüntü buzlanmamıştı!!! hala kendime gelemedim ya! buzlayın şunu kardeşim!
 • çıktıkları duruşma salonununda sırasını bekleyen avukat arkadaşımın, dışarıdan silah sesini duyar duymaz, yüz ifadelerindeki siniri görmesinden hareketle kesin bu salondan çıkanlardan geliyordur diye yorum yapmıştır.
  aynı şekilde adliyenin hemen yanındaki iş merkezinde çalışan arkadaşıma göre de adam gayet sakin, elinde otomatik silahla sağa sola ateş ederek şarjörünü bitirmiş, sonra elini kollunu sallayarak arabadan bir şarjör daha alıp onuda takıp boşaltmıştır.
  bu sırada etrafta bir polis bile olmadığı görülmüştür.
 • çete elemanları yerine kendi halined boşanmaya çalışan insanların öldüğü saldırıdır.
 • şuradan saldırı sonrası oluşan facia izlenebilir.zanlı adem ç tutuklanırken olayölenlerin hikayeleri ve videoda da olan dayının ağzından olan bitenlercezalar.

  muhittin iyibardakçı'nın söylediğine göre ki videoda ambulans yok mu diye bağıran kişi ,videodaki görgü tanıkları arabadan 2 kişinin ateş ettiğini söyleseler de, aslında ateş eden kişi adem ç imiş. arabayı bir bayan kullanıyormuş, .adem ç ifadesinde hasımlarının adliyeden çıktığını citroen bir arabayla ayrılacağını söylemişler lakin onun aslen aradığı "kendi ifadesiyle mafya" olay gerçekleşmeden 5 dk önce mercedes ile adliyeden ayrılmış . ölenler hatice şenel dedekurt, mehmet kenan dedekurt, atilla dedekurt(mühendis), esra sedef dedekurt ve zeki erdem öğümsöğütlü(arabayı süren kişi muhtemelen atilla dedekurtun arkadaşı) .
  çelik yelek giyen adem ç. ilk başta keleşle yayılım ateşine tuttuğu dedekurt ailesi ve beraberindekileri, şarjörü bitince arabasına gidip 2.şarjörü aldıktan sonra yerde yaralı şekilde can çekişenleri bir polisin havaya uyarı ateşi açmasına rağmen oracıkta infaz etmiş daha sonra da önceki gün kiraladığı arabaya binip tekrar uzaklaşmış ve anayolda da bu araç terkedilmiş bir şekilde bulunmuş.arabada polisin silahından çıkan mermi izleri varmış. daha sonra da teslim olmuş

  şu ana kadar youtube'da izlediğim beni en çok etkileyen videolardan biridir. sıcağı sıcağına etkisi yaratmıştır bünyemde. acaba esra dedekurt (29) kendisine ateş edilirken bunu boşandığı eski eşinin yaptığını mı düşündü yoksa hiç görmediği birinin, can çekişirken, canice silahı son kez doğrulttuğunda suratında anlamsız bir şaşkınlık mı vardı? hala refleks olarak vücudunun nefes almaya çalışması bir ayrı ürpertici detay. savunmasız insanlar için 60 keleş mermisi ve tabanca mermileri.... gerçekten hasmı denk gelse kaç saniye yaşayabilirdi acaba? allah'ım kadere imanımız tam ama bu nasıl kaderdir ya? adliye çıkışı hiç alakası olmadığın biri tarafından taranıp tozlu asfaltın üstünde infaz edilmek?o kadar anlamsız bir son ki....

  edit:linkler düzeltildi