şükela:  tümü | bugün soru sor
 • tam adı 14 mart 2018 beşiktaş-bayern münih maçına kadın spiker atanması rezaleti olacaktı ki doğal olarak karakter sınırına takıldı.
  öncelikle feministler ve meriçlere laf anlatmak onlar tarafından anlaşılmak istemek gibi bir niyetim yok ancak normal arkadaşlara cinsiyetçi olmadığımı söylemek ve bu olayın neden rezalet olduğunu açıklamak isterim.
  olayın rezalet olarak lanse etmemin iki temel sebebi var. ilki bir kadının alanında yetkin ve tecrübe sahibi olmadığı halde sadece cinsiyeti kadın olduğu için hakkı olmayan bir göreve getirilmesi ve bunu kadınlara eşitlik adı altında cinyetçiliğin kralının yapılması söz konusudur. madem derdiniz eşitlik kadın erkek farketmeksizin liyakata ters bu durumu protesto etmemiz gerekir.
  rezalet olmasının 2. nedenine gelecek olursak ki bir beşiktaşlı olarak beni ciddi şekilde ilgilendiren kısmına. her ne kadar tur şansımız mucizede olsa da aylardır beklediğimiz bu karşılaşmanın daha önce böyle ciddi bir organizasyonu sunmamış olan bir kişi tarafından bok edilmeyeceğinin garantisini kim verebilir. aylarca bu maçın özlemiyle günlerini geçiren belki de tarihinin en önemli maçını izleyecek olan beşiktaş taraftarına bu nasıl reva görülebilir. hala geç olmadığını ve yeterli protestoyla bu kararı değiştirebileceğimizi düşünüyorum.

  not:elbette bir kadın spiker maç sunabilir ancak bu karşılaşma riske atılabilecek bir karşılaşma değildir. her işte olduğu gibi spikerlikte de kişinin önce önem düzeyi düşük işlerde başarı sağlanması beklenir sonra daha önemli görevler verilir.

  edit: bu kararı 23 nisanda çocukların koltuğa oturmasıyla karşılaştıran arkadaş pırıl pırıl beyniyle çocukların o gün ülke yönetimiyle ilgi karar verdiğini falan zannediyordur herhalde.

  edit 2: görüyorum ki okuduğunu anlamayan veya anlamak istemeyen dal yaraklar toplanmış başlık altına.
  kadın olduğu için bu maçı yönetmesini istemiyormuşum gibi de bir algı yaratılmış. bu durumu protesto etmemin nedeni bir futbol maçını bir kadının yönetecek olması değil. bu denli heyecan seviyesi yüksek milyonlarca taraftarın aylardır beklediği maçı ercan taner, murat kosova, yalçın çetin gibi sunabilecek en iyi isimlerin sunması gerekliliğindendir.
  bu durumu meşrulaştırmaya çalışan renkli gavatlar o sikko derbilerini bir kadının anlatması için kampanya falan başlatsınlar madem.
  feminazilere lafım yok onların eşitlikten değil pozitif ayrımcılıktan yana olduğu gün gibi ortada zaten.
 • bu mantıkla çocuklar da 23 nisan'da cumhurbaşkanlığı koltuğuna oturmasınlar. sonuçta o da liyâkât sistemine aykırı.

  altı üstü bir maç. çok rahatsız edecekse açılır internetten ingilizce de izlenir. hem onlar daha heyecanlı ve güzel anlatıyorlar.
 • "bu karşılaşma riske atılacak bir karşılaşma değildir" kısmına kadar okuduğum rezalet iddiasıdır.

  sonrasında bastım tabi kahkahayı. olm herşeyi bu kadar paranoya yapmayın lan. valla bak bunu reddit'te falan yazsan çok fena daşak geçerler.
 • beşiktaş üzerinde oyun oynuyorlar abi. kesin elenicez 'kadın spiker' yüzünden.
  gitti şampiyonlar ligi.
 • where is the derdini sikeyim button?

  ciddi ciddi sonuna kadar okudum ya
 • katılsam mı yazılanlara gülsem mi bilemediğim spiker olayıdır.

  şahsen maç izlerken spikerin sesini pek duymuyorum isterse ajdar sunsun benim için problem yok.

  anca özetleri izlediğimde " aaa maçı spiker sunmuş lan" diyorum. *
 • beşiktaş'ın tur şansı spikerin maçı iyi anlatmasına bağlı olduğu için rezalet puanım 9.

  bence de bu karşılaşma riske atılacak bir karşılaşma değildir. karşılaşmanın spikerliğini ercan taner yapmalı ve bu sayede beşiktaşımız bayern münih karşısında maça 2-0 galip başlamalıdır.

  (bkz: akıl fikir)
 • dünya pi sayısı gününde yapılacak olan rezalet. ayrıca 14 mart tıp bayramı değil mi? doktorlar sunsun bence.

  --- spoiler ---

  "fibulasına darbe alan quaresma'nın tedavisi saha kenarında sürüyor. durumu stabil. kendisine vermidon yazıyorum."

  --- spoiler ---