şükela:  tümü | bugün soru sor
  • son haftalarda avrupa'da giderek artan terör eylemlerinin bir yenisi. paris'te türk konsolosluğu çalışanının aracı pkk/hdp'liler tarafından kundaklanmış.

türkiye'de artık istediği gibi at koşturamayan pkk/hdp yandaşları, terör eylemlerine avrupa'da imkanları el verdiğince devam ediyor. anlaşılan bu teröristlere göre avrupa'da yaşayan bir türk vatandaşının arabasında türkiye bayrağı veya atatürk resmi olması, 'hükümetin ajanı', 'mit ajanı' olması için yeterli bir sebep. kaldı ki mit çalışanı olsa bile molotof atmak için yeterli sebep galiba, bilmiyorum. bunlardan birini bulup sormak lazım.

türkçe kaynak arayamayacağım şimdi, bulan varsa ekler. ben direk reddit linkini bırakıyorum, orada yabancı kaynak var.

ayrıca reddit'teki topic altındaki yorumları okursanız, yazarlar avrupa'nın pek çok yerinde şahit oldukları buna benzer pkk'lı saldırılarını anlatıyor. olmaz da, hani bu saldırıların onda birini türkler yapsaydı, bu kadar gündemden uzak tutma yarışına girilir miydi bilmiyorum.