şükela:  tümü | bugün
  • türkiye'de çağdaş tıp eğitimini başlatan kurum olarak tarihe geçen mekteb-i tıbbiye-i şahane'nin açılışının 191. yıl dönümü tüm hekimlere ve hekim adaylarına kutlu olsun. hekimliğin ve hekimlerin hem kendilerince hem de toplumca daha iyi anlaşıldığı daha güzel günler temennisiyle

not: ilk tıp bayramı istanbul'un işgaline direnen tıbbiyelilerce 14 mart 1919'da kutlanmış. atatürk'ün meşhur "beni türk hekimlerine emanet ediniz" sözünün arkasında biraz da bu ayrıntı var. misyonumuzun ve vizyonumuzun farkına varalım ey tıbbiyeliler :)
  • sınavdan sonra tekila ile kutlayacağım bayram.
  • tıp bayramı mı, böyle bir bayram varsa doktorların buradaki rolu başı kesilen kurbanlardır, çalıştığı saat para oranı efor sorumluluk, getiri en yüksek meslektir evet pay artıp payda küçülünce sayı büyür amelelik sabitini ihmal ediniz
  • (bkz: tıp)
  • alternatif bir evrende uber doktorlarının protesto edildiği bayramdır.
  • an itibariyle geceyi stent takılmış bir yakınımın başında, hastanede geçiriyorum.

hayatlarımız için birçok gecesini bizlerin başında geçiren, tüm tıp camiasının bayramını yürekten, gönülden kutluyorum.
  • kızkardeşimin ve birçok arkadaşımın içerisinde olduğu grubun bayramını kutlarım. umarım daha çok para kazanırlar, daha çok saygı görürler ve daha insani şartlarda çalışırlar.