şükela:  tümü | bugün
  • ulusal ve bağımsızlığımızın sembolü olan istiklal marşımızın aslında fikren bağımsız olmadığımızdan arapça yazılması durumudur. bunun yanında memleketini bulabilecek misin köşesinde ise şehirlerimizin arapça yazılışını görüyoruz. olay kyk yurtlarında düzenlenen osmanlıca yarışması sonucunda gerçekleşiyor. artık bu kurum hangi bakanlığa bağlıysa bu bakanlık bir bilgi bir eğlence yarışması değil osmanlıca yarışması düzenlemeyi makul görmüş. bu arada duyurusu öyle a4 çıktısında falan verilmiyor bildiğin pankartlar boy boy. üstelik bugün stand da açıldı. hem de 8 katlı asansör olmayan binaya bilgisayarlı feyizli abiler geldi yurt teknoloji gördü. üzerine titrendiğini anlatmaya çalışıyorum. ödül olarak da kudüs gezisi kuranı kerim falan var. arkadaşlar bu laikliğin çiğnenmesinden öte bir hainliktir. euro 2008'de istiklal marşının ezgisini yanlış söyledi diye vatan haini ilan edilen hadise'nin ardından bu yapılana yakıştırma bulmak çok zor. kendi istiklal marşımı okuyamıyorum anlayamıyorum elin suriyelisi anlıyor. yarın tez elden müdüre konuyu taşıyacağım. sonucu burada yazarım. osmanlıca dünya kadar metin varken yunus emre mevlana yazınları varken gidip istiklal marşının arapça yazılmasının kasti hareket olduğunu biliyorum. kyk yurdunda kalan arkadaşlar orada çalışan abiler ablalar varsa tepkimizi koymaya çalışalım.

https://i.hizliresim.com/1j3jo5.jpg