• akaryakıt istasyonlarının marketlerinde (eğer o istasyonun marketiyse) sorumluluk hem istasyona hem de nestle 'e aittir. istasyon sorumlusu / market çalışanı kontrol etmesi; hafta bir ise nestle dağıtımcısının kontrol etmesi gerekir. yürütme tüzüğü böyle.
    sana önerim, iki şirketle de irtibata geçip durumu mail yoluyla bildirmen, gerekli sağlıksal masrafını ve oluşmuş is aksamanı talep etmen. kabul etmemeleri durumunda hukuki yollara başvurman.
    not: tüketici hakları boş iş hiç uğraşma
  • 14.03.2020 tarihinde bursa mustafakemalpaşa'da bulunan (bkz: shell) benzin istasyonundan gece saatlerinde benzin almak için girdim. ödeme yaparken dolapta bulunan (bkz: nescafe) xpres kahve aldım. yola çıktım ve kahveyi içmeye başladım. kısa bir süre sonra kahvenin içinden parçalar gelmeye başlayınca içmeyi bırakıp yanımda bulunan su şişesine kahveyi boşaltınca içinde garip şeyler olduğunu gördüm. daha sonra kahvenin son kullanma tarihine baktığımda 07/2019 olduğunu görünce şok oldum. bir süre sonra midem yanmaya ve bulanmaya başlayınca seyir halinde olduğum için 112 acil servisi arayıp durumum hakkında bilgi aldım. acile gitmem konusunda ısrar etmelerine rağmen şu anda yaygın olan virüs dolayısıyla gitmek istemedim. bu olay üzerine zar zor 4 saat daha yol gidip araba kullandım. ertesi gün tamamen rahatsız bir şekilde geçti.

keşke bu şekilde bir şey yaşanmasaydı. hem nescafe hem de bu şekilde tarihi geçmiş olan ürün satan shell benzin istasyonunu gerekli yerlere resmi olarak şikayet edeceğim.

1

2

3

4
  • son kullanma tarihi geçmiş ürünün satılması rezalettir.

son kullanma tarihi geçmiş ürünü tükettikten sonra son kullanma tarihine bakmakta rezalettir.

dolayısıyla rezalet puanım 10/5
  • rezalet gibi rezalet, shell ile ietişime geçmelisin. insan hayatı bu kadar ucuz olmamalı
hesabın var mı? giriş yap