şükela:  tümü | bugün soru sor
 • açıklamada,

  "
  erdoğan'la görüşmeye dair açıklama

  federasyonumuz, milli oyuncular ilkay gündoğan ve mesut özil'in türkiye cumhurbaşkanı recep tayyip erdoğan ile londra'da buluşmasına dair açıklamada bulunma ihtiyacı hissetmiştir.

  almanya futbol federasyonu başkanı reinhard grindel:

  "almanya futbol federasyonunun, göçmenlik geçmişi olan oyuncularımıza dair elbette saygısı ve hassasiyeti vardır. ancak futbolun ve federasyonumuzun sahip çıkmakta olduğu değerler, sayın erdoğan tarafından yeterince dikkate alınmamaktadır. bu nedenle milli oyuncularımızın erdoğan'ın seçim kampanyası için kendilerini kötüye kullandırması tarafımızca iyi karşılanmamıştır. federasyonumuzun yürüttüğü entegrasyon çalışmasına her iki oyuncumuz da bu davranışlarıyla elbette yardımcı olmamışlardır.

  alman futbol federasyonu direktörü oliver bierhoff:

  "mesut ve ilkay'ın takımımıza olan adanmışlığına, takımımızda oynama isteklerine ve kendilerini bizim değerlerimizle tanımladıklarına dair önceden olduğu gibi bugün de hiçbir şüphem yok. her iki oyuncu da bu fotoğrafın sembolize ettiği şeyler ve anlamından haberdar değildi. fakat tabii ki bu hareketi iyi karşılamadık ve durumu oyuncularla konuşuyoruz."
  "

  deniliyor.

  https://www.dfb.de/…zum-treffen-mit-erdogan-186737/
 • söz konusu fotoğraf şudur:

  https://odatv.com/images/resimler/almanyaa.jpg

  bir muhalif olarak açıkça söyleyeyim, almanların riyakarlıklarından son derece irrite oldum. ortada hiçbir şey yok, oyuncuların ne akp'ye bir destekleri ne de herhangi bir demeçleri var. sadece forma imzalayıp vermişler. erdoğan da orada siyasetçi olarak değil, ülkenin cumhurbaşkanı sıfatıyla bulunuyor. gereksiz yere yaygara yapmışlar özetle.
 • nazi'lik bunu gerektirir. şaşırmamıştır.
 • milli takımı kariyer aracı olarak kullanan almancı türklere yönelik açıklama.
 • gereksiz açıklamadır.

  dikkate almaya bile gerek yoktu, şimdi sizin bu açıklamanız üzerinden "almanya'yı dize getirdik" diye goygoy başlatacaklar. salak yemin ederim gerizekalı bu ülke.
 • bunlar da rte hastalığına yakalanmışlar.
 • haklı yada haksız milliyetçi bir insanın her türlü sinirini bozabilecek bir açıklama. tamam tarafında olan bana bile siz hayırdır? tepkisi verdirmiştir. ayrıca erdoğan'ın eline de koz geçti. 'bunlar nazii, bunlar türk düşmanıı, kendi futbolcularına saygıları yok' diye söylenir durur artık.

  edit: yiyorsa dünya kupası kadrosundan çıkarsınlar bakalım
 • alman futbol federasyonu tarihinde daha saçma bir açıklama yoktur herhalde.

  size ne lan kimin kimi ziyaret ettiğinden ?
 • her ne olursa olsun türkiye cumhuriyeti cumhurbaşkanlığı makamına yapılan bir saygısızlıktır bu. kendisinin olmayabilir ama adamın akrabalarının, ailesinin devlet başkanı size ne kardeşim istediğiyle görüşür. bu adamlar herhangi bir siyasi propaganda içine de girmemişler. adam turan gibi açıklama yapmamışlar. almanya bize oyun oynuyor diyip bu açıklama üzerinden siyaset yapılacak nerden baksan tutarsızlık nerden baksan ahmakça.