şükela:  tümü | bugün soru sor
  • bütün sokağa enfes kokular yayan, yolu sokağıma yanlışlıkla düşen insanların bile tekrar tekrar gelmelerine sebep olan, pencereme fazla yakın geçme gafletinde bulunan avrupalı kadın kişilerin büyüsüne kapılıp içeri gelme konusunda şahsıma ısrarlarda bulunmasına sebep olan biricik lavantamın, saksısıyla birlikte penceremin önünden çalınması rezaletidir.

az önce su vermek için penceremi araladığımda fark ettim ki kıskanç avrupalılar penceremin önünde kendince bir hayat yaşayan biricik lavantamı yürütmüşler. anlıyorum ki, rafine zevkleri olan bir adamın sevdikleriyle asla uğraşmamaları gerektiğini henüz öğrenememişler. kendileri penceremin önünden tekrar geçme gafletinde bulunurlarsa diye hazırladığım ufak sürprizi aşağıda görebilirsiniz. ayrıca bubi tuzaklarından anlayan yazarlar iletişime geçerse sevinirim.

canım lavantam, umarım iyisindir...

alın size belçikalılar! :

kıskanç avrupalılara büyük şok-1

kıskanç avrupalılara büyük şok-2

kıskanç avrupalılara büyük şok-3

kıskanç avrupalılara son darbe

seni asla unutmayacağım...
  • kardeş ne olursun ülkeye dön bizde daha mühim meseleler var çözmen gereken. sana muhtacız.
  • seri eksi beyler.
    ben böyle bir tatava görmedim.
  • çalınan lavanta olduğundan affedilemez bir suçtur benim gözümde. barbar, kundakçı ve hırsız belçika halkını kınıyorum.
  • alaman ellerinde zamanında velesbitimin takip çıkarılabilir farı çalınmıştı, o zaman ben de feryadı figan eylemüş idim.
    gurbet elde böyle şeyler çok dokunuyor insana.
  • belki de devlet son fotoğraftaki çaldığın bisiklet tabelasından ötürü intikam almak istemiştir?
  • olum biz burda gelmişimiz, geçmişimiz çalınıyo...kusura bakma sende haklısın belki ama bizim bunu şuan düşünecek halimiz kalmadı...

umutları yeşertecek şeylerle gel bize. biz o saksıya bitki değil orman yeşertiriz....
  • saksıda lavanta yetiştirdiğinden emin misin?
    git bir şeyler ye,suratına su filan vur,ondan sonra bir daha bak bence saksı yerindedir ama içindekini çok içtiysen o kalmamış olabilir.
  • olayları zaman ve mekândan münezzeh değerlendiremediğim için puanımım 10 üzerinden 9 olduğu rezâlet.

bizim ülkede olsa aynı olay "kardeş saksıya fesleğen gibi oturtmadıklarına şükret" der geçerdim fakat mekân belçika olunca tepkim farklı oldu.