şükela:  tümü | bugün soru sor
 • abd'nin israil büyükelçiliğinin kudüs'e taşınmasını protesto edenlere ateş açılmış ve 12 kişi ölmüş. trt haber 390 kişinin de yaralandığını yazdı.

  ek: yaralı sayısını 500'e yakın diye açıkladılar. ölü sayısı da 16'ya çıktı.

  http://www.trthaber.com/…kisi-yaralandi-365269.html

  son durum: 60 ölü 2771'i aşkın yaralı.
 • ölü sayısı 16 diye geçiyor, yüzlerce yaralı var. bütün haber kanalları son dakika olarak veriyorlar.
 • 15 mayis filistin'in isgal edilisinin sembol gunudur . yuz binlerce filistinlinin kendi topraklarindan silah zoruyla, katliamlarla ve koy yakmalarla baska topraklara surulusunun ve kamplarda yasamaya mahkum edilislerinin hatirlandigi gundur. bu surulen insanlarin hali hazirda 2 milyondan fazlasi urdun kamplarinda, 450 bin suriye 450 bin lubnan, 800 bin filistin bati seria ve 1.1 milyon gazze/filistin kamplarinda hayatlarina devam etmektedir.

  zaten her 15 mayista bu tip olaylar cikiyordu fakat 14 mayista buyukelcilik tasimasi gibi bir orospu cocuklugunu yapmak anca abd gibi kan emici bir vampir devlete yakisirdi dogrusu. ulan madem bu insanlari katletmek ve aci cektirmek icin bahane ariyorsunuz, direk sularina falan bisey katin veya ne bileyim bombalayin falan bari aci cekmesin insanciklar.

  ozet: kan emici abd ve irkci uydu devlet israil'in ortaklasa gerceklestirdikleri vahsettir.

  edit: tasinmasi gereken baslik (bkz: 14 mayıs 2018 gazze katliamı)
  (bkz: leve palestina krossa sionismen)

  leve palestina och krossa sionismen
 • paris'te 2 kişi öldürülünce gündemin zirvesine çıkartanlar, içinde 12 yaşında bir çocuğun da olduğu 41 kişinin katledildiği bu hadiseye son derece duyarsızlar. ekşide de yalnızca 3 adet entry olması bu ikiyüzlülüğü ve vurdumduymazlığı buram buram ortaya koymakta.

  edit2: şu filistinliler topraklarını sattılar iftirasına bir açıklık getirmek istiyorum. kudüs'e 15 km uzaklıkta bir köyde bu konuyu 60 yaşlarında biriyle konuştum. ingilizler "toprak vergisi" diye bir saçmalık ortaya çıkarıyor ve bu vergi karşılanması imkansız, çok ağır bir vergi. bu vergiyi ödeyemeyeceği için filistinliler 10 dönüm arazisi varsa bunu 1 dönüm olarak gösteriyor. ingilizler bu durumu "fark ettiklerinde" filistinlilere vergi kaçırmaktan ciddi cezalar veriyorlar. bu cezayı ödeyemeyen filistinlilere şu "teklif"te bulunuyorlar. gel bu toprakları bize ver, senin cezanı affedelim, sana bu toprakları bedelsiz kiralayalım. fakat biz istediğimizde seni bu topraklardan çıkarabiliriz. işte filistinlilerin evleri bu şekilde alınıp yahudilere verildi arkadaşlar. ve bu gasp "araplar topraklarını sattı" şeklinde lanse edildi. konuştuğum bu kişi kuşaklardır atalarından gelen evini bu şekilde kaybetmiş biriydi. araştırmadan, yarı cahil kafalarınızla insanları bu şekilde suçlamayın, hakka girersiniz.

  edit: isyan etmekle sorun çözülmüyor diyenler esasında haklılar fakat çözüm olmayacağını bilsek de vicdani bir duruş sergilemek için isyan etmekten vazgeçmemek gerek. sorunun çözümü faslına gelirsek mevcut şartlarda ne yazık ki bu sorunun çözümü mümkün değil. israil'in hakbilmezliğinden, şımarıklığından rahatsızlık duyan bir hristiyan avrupa dünyası var ancak bunun karşılığında diyalog kurabilecekleri bir müslüman dünya yok. müslüman dünya, avrupa'yla diyalog kurabilecek teknik ve kültürel seviyeye ulaşmadığı müddetçe avrupa, israil'in bu aymazlıklarına göz yummaya devam edecektir. bir tarafta iç savaşlarla kendini bitiren müslümanlar, bir tarafta ise yıllardır medeniyete büyük katkılarda bulunmuş yahudiler var. avrupa'nın bu noktada tercihleri ne yazık ki şaşırtıcı değil.
 • ölü sayısının 18'e çıktığı israil'in yaptığı katliamlardan bir diğeridir. dünya da barış, adalet diye laf eden ülkelerle dolu ama yapılan hiçbir şey yok.
 • al dağlardan kengeri, ver devenin ağzına. iran , suudiler her gün sallıyorlardı götü yiyen savaş açsın.

  tanım: gereksiz olaylar.
 • bu eşşeklere hak, adalet, özgürlük, kadın haklarının dibe vurduğunu, artık ses çıkarmak gerektiğini günlerce söyle dur. bunlar ancak bir elçiliğin sözde kutsal yere taşınması için sokağa çıkarlar.

  türkiye’den bir tık uzakta olan olaylardır.
 • umarım can kaybı sayısında artış olmaz. bir devlet nasıl bu kadar cani ve gaddar olabilir? insan hayatının, kimliğine göre değer biçildiği bu dünyada, masum insanların kanlarını dökenlere lanet olsun.
 • askerligini de yapmis birisi olaraktan, simdi gotumuzle degil de aklimizla dusunursek:
  sinirda eylem yapip siniri filan delmeye citlere yaklasmaya calisirsan sikiyollar boyle. dunyanin hangi milletinin ordusu olursa olsun.

  izraile kafam girsin o baska tabi.