şükela:  tümü | bugün
  • cumhuriyet'in ve atatürk devrimlerinin kalbi olan izmir'imizin atatürk lisesindeki mezuniyet töreninde öğrencilerin izmir marşı'nı söylemesini,okul hoparlöründen yüksek sesli pop müzik yayını yaparak engellemeye çalışan "partisiz,tarafsız" müdüre "mustafa kemal'in askerleriyiz!" sloganıyla haddini bildiren ve onu okulu terk etmeye mecbur bırakan alnından öpülesi gençlerin saygın eylemidir."ben bu sloganı attırmam,bu marşı söyletmem." diyen müdür yuhlanmış ve defolup gitmiştir; demek ki neymiş ,müslüman mahallesinde salyangoz satılmazmış müdürüm,orası izmir,keçiören değil ! kurban olduğumun çocukları böyle büyüyün,izmir'in dağlarındaki çiçekler kadar çoğalın,aferin size!
    ilgili haber : https://www.sozcu.com.tr/…r-marsi-skandali-2407245/
  • yediği kaba pislemek diye buna denir işte. yazık!.. atatürk'ün kurduğu ülkede yaşayıp üzerine üstlük de mevki makam sahibi olanların şükranlık duyacakları yerde marşının çalınmasından dahi rahatsız olmaları ne kadar düşündürücü. her güzel şeyin arkasında illa bir siyasi mesaj mı çıkarmak gerekiyor? işinize gelmiyor da ondan.
  • helal olsun size çocuklar
  • takdir ettiğim gençler. umarım anlık bir dışavurum değildir ve bu yaklaşımı ömürleri boyunca, yılmadan devam ettirebilirler. ha bir de kimse kimsenin askeri olmasın, akıl, vicdan, ilim, irfandan ötesinin sadece karşı olunan/durulan kirli zihinlere faydası olur.
  • izmirde, hele ki izmir atatürk lisesinde izmir marşı söylemenin nesi siyasidir.! izmir marşının nesi siyasidir? atatürkten, onun neslinden, gençliğinden bu kadar korkmayın, bu nesilden rahatsız olan patronlarınızdan bu kadar korkmayın!!

bir bal'lı olarak helal olsun size çocuklar diyorum. izmirliyiz, dağlarımızdaki çiçekleri tüm türkiyeye yayacağız!!
  • bir ial mezunu olarak o mudurun gidecegini dusunuyorum. ial mudur gondermeleri ile de meshurdur.
  • bravo kardeşlerim !!!

bize iman veriyor, hür vatanın hür sesi.
    ebediyen var olsun izmir atatürk lisesi.

not:100.yıl mezunu abiniz
  • bir 100. yıl mezunu olarak benim de gözlerim doldu. bu vatanda dinci köpeklerin ele geçirmek için yırtındıkları yerlerden biri orası ama hiç bir zaman başaramayacaklar.
  • yakışır okuluma...nerde şarapçı hilmi nerde selamettin...peh..
  • izmir'e iltica etme istegimi korukleyen eylem. keske gelip tek tek alninizdan opebilsem.

yediginiz ictiginiz helal olsun cocuklar.