şükela:  tümü | bugün
  • evet başlığı açmak için biraz geciktim bunun için asker arkadaşlarımdan özür diliyorum
    bugün aldığım habere göre 100 civarında asker ishal olduğu nedeniyle revire çıkmış.

3 asker hastaneye kaldırılmış.
    durumların şuan ne olduğunu bilinmiyor. zehirlenme bulgusuna rastlanmamış, mevsimsel ishal denilmiş. rahatsızlığı olan askerlere serum verilmiş.

arkadaşlar sabah kahvaltılarında verilen tereyağı ve sütlerin bozuk olduğunu akşam yemeğinde verilen sütlü tatlıların da kimi zaman tadının bozuk olduğunu söylüyorlar.

hangi komutan, hangi ihaleci şirket evladına böyle askerliği reva görür?

edit: ulaştırma personel okulu
  • dini bütün olanlar reva görür.
  • bir de ustune bazi oc'lari bu askerlerin canini bedevi oc'lari icin vermesini ister. *

ulan bir yuzunu guldurmediniz mehmetcigin!
  • askerliğini 367kd olarak izmir'de yapmış biri olarak hiç şaşırmadığım durum. tabi izmir merkezde topçu birliği, ege ordu, hilal gibi çeşitli kışlalar bulunuyor ve ilçeler vs. derken muhtemelen hepsine aynı şirketten yemekler gitmiyordur ama benim bulunduğum 5 aylık dönemde -istisna olarak ilk ay yemekler harbiden iyiydi- aylık yemek listesi karalamaktan ganyan bültenine dönerdi. her gün verilen üç öğünden minimum ikisinde değişen yemek olurdu. bazı günler etler o kadar kokardı ki normalde pek aldırmadan götüren askerler bile yiyemez çöpe atardı. defalarca tutanak tutuldu anket yapıldı ama malesef değişen bir şey olmadı. umarım şimdi daha iyidir.