şükela:  tümü | bugün soru sor
 • her geçen gün daha da iyiyye giden ve yeniden dirilişle şahlanan türk ekonomisinde vatandaşlara müjdeli haberler gelmeye devam ediyor.
  400 bin liralık evin fiyatı tam %20 indirimle 320 bin tle'ye inecek.
  (kaynak: matematik uzmanlarının güvendiği dürüst gazete yeni şafak)
  *********************************************************************
  -------------- konuta yüzde 20 indirim geliyor----------------
  tapu harcı, kdv ve faizlerde geçen hafta yaşanan düşüşün ardından sektörün 3 büyük çatı kuruluşu gyoder, inder ve konutder konut satış fiyatlarında yüzde 20 indirim kampanyası yapmaya hazırlanıyor. kampanyanın resmi duyurusu yarın yapılacak ve 400 bin tl'lik bir konut indirim sonrası 320 bin tl'ye inmiş olacak.
  https://www.yenisafak.com/…-indirim-geliyor-3301237
 • mütahhitlerin götü kurtarması için son şansı.yoksa çoğu batacak az kaldı.
 • 320 bin liram olsa onu dolar yapar on gün içinde 500 bin liraya katlarım. sonra o parayla türkiye'den siktir olup gitmek eylemini gerçekleştiririm.

  edit: sayılar afaki olarak verildi. dolardaki artış göz önüne alındığında böyle bir durum ortaya çıkıyor.
 • havaya yazı yazmak, atıp tutmak, müjde vermek ne kadar kolay ya, kime göre neye göre indirim?
  mesela bir ev beğendik, bu haberi gösterip %20 indirim mi alıyoruz
  hayır yani nedir, müetahhit evin camına etiket mi koyacak, 400ün üzerini çizip alta 320 mi yazacak, nedir yani?
  marketteki patates mi bu? patates fiyatı bile marketten markete pazardan pazara değişirken, fiyatı sabit değilken neyin indirimi?
  ne kadar kolay müjdeler bunlar böyle.

  herşeyi kayıtlı internet siteleri bile black friday'e girince, utanmadan süper indirimle aynı fiyatı veriyor: normal fiyatı 1000 lira olan ürün, black friday zamanı, 1500 liraya çıkıyor ama yüzde 33 indirimle 1000 liraya satılıyor. hiçbirşeyi kayıtlı olmayan 400binlik (!) evlerin indirimle 420bin liraya (!) gitmeyeceği ne malum?
 • 320 bin liraya dolar alarak para katlanmıyor işte. sadece kayıplarını koruyorsun. çünkü 10 gün sonra elde ettiğin 500 bin lira yine aynı dolar miktarına eşit.
 • nereden nereye iniyor? önceki ne idi şimdi ne olacak? kaydını kuydunu tutan mı var? kendiler kaldırıyor, kendiler indiriyor. inandırıcılıktan uzak tüketici yanıltma taktikleri.
 • izmir'de şuan mümkün olmayandır.

  karsiyaka'da kiralik bir ev bir hafta zor duruyor. satiliklar desen ona keza. oturdugum yere yakin tasinmak istedi bir yakinim, ara sokakta otoparksiz sifir 2+1 daire bulduk fiyata 660 bin dediler. ama bu ev 80 m2 ara sokakta, otoparki yok, nasil olur dedik, emlakci "valla ne rakam versek gidiyor" dedi. izmir'deki fiyatlar emlak balonundan degil göçten; ozellikle istanbul ve ankara'dan gelen göçten dolayi korkunc bir seviyeye ulasti. apartmanimizda 3 daire kiraci, üçü de baska sehirlerden gelmis. yani suan azalma ihtimali yok gibi.
 • maliyetine verseniz seçim sonuna kadar kimse çöp almaz, durum o yani.
 • önce ''sadece bodrum'daki arsalarım dünya para yapıyor.'' diyen müteahhitler şimdi ''patron çıldırdı.'' diyor. yemezler. şişirdiğiniz yeter zaten fiyatları. bu balon patlamadan düzelmez emlak piyasası.