şükela:  tümü | bugün
  • iyi parti'nin kuruluşunun ardından 70 ile giden meral akşener bugün kampanya başlangıç toplantısını düzenleyerek resmi olarak seçim hazırlıklarına da başlamış olacak.

“14 mayıs’ta iyi bir türkiye için yola çıkıyoruz” sloganı ile yola çıkacak akşener kampanyası ile ilgili bilgilendirme yapacak.

son 6 ayda recep tayyip erdoğan dahil hiçbir adayın 70 il gezdiğini sanmıyorum.

yine son 6 ayda hiçbir adaya bu kadar basın ambargosu uygulandığını da sanmıyorum.

inşallah hayırlı olsun diyelim.
  • izmir'e düşman işgalinin başladığı ve direnişe geçilen önemli bir günün seçilmesinin manidar olduğu ve belki de en önemli mesajlarını vereceği toplantı.
  • demokrat parti'nin iktidara geldiği tarihin yıl dönümüdür.
    (bkz: 14 mayıs 1950)
  • 11:00'de başlayacaktır.

trt ve ana akım medya tarafından görülecek mi merak ediyorum.
  • canlı izlemek için: link

henüz cnntürk, ntv gibi kanallar yayınlamıyor. bakalım meral akşener konuşmaya başladığında yayınlayacaklar mı.
  • meclis açılır açılmaz parlementer demokrasiye geçiş ile ilgili çalışmaların başlatılacağını söylemelerini umduğum manifesto. ancak söylemeliyim ki bundan pek umutlu değilim.

edit : daha önceki konuşmalarında çok ağır biçimde hitap sorunu çekiyordu. fazla bağırmayarak bu sorunu halletmiş gibi gözüküyor.

edit 2 : beni yanıltmamış parlementer sisteme geri dönüş ile ilgili herhangi bir vurgu yoktu. zaten millet ittifakının bildirgesinde de yoktu. sanırım meral akşener bu başkanlık sistemine destek veriyor.

(bkz: akşener'in başkanlık sistemine destek vermesi)
  • parlamenter demokrasiye geçeceğini her zaman söylemesine rağmen sürekli söylememiş gibi davranılması manidardır.
    internetten canlı izleyebildiğimiz kampanyadır. tvlerin vereceğini de sanmıyorum. akşama foxta görürsünüz 2 3 dakika ancak o kadar.
  • çeşitli illerle aynı anda bağlantı fikri çok güzeldi ama ülkede türk telekom gerçeği vardı ve sağlıklı bir yayın gerçekleştirilemedi. hazırlanan video ve akabinde akşener'in salona girişi ise son zamanlarda gördüğüm en iyi organizasyonlardan biriydi.

izliyoruz. tabi ki sosyal medyadan. televizyonlar her zamanki gibi üç maymunu oynamaya devam ediyor.

cedit: şu an ntv, habertürk ve trt haber'de canlı veriliyor, çok şaşkınım! giriş kısmını yayınlayıp, asıl kısımda yayından çıkacaklarını düşünüyorum. bu yayını bile yapamayıp, görmezden gelen cnn türk'e de yuh olsun! tüpçüye bak!

cedit 2: an itibariyle hepsi yayını kesti. ortamlarda verdik dersiniz, kim bilecek! giriş kısmından birkaç dakika, o kadar!
  • sanırım özgür demokratik tv'lerimiz yayınlamıyor aşağıdan izlenebilir ;

https://twitter.com/…status/995957507586772992?s=19
  • az sonra manifesto da yayınlanacak.

konuş be gönlümün efendisi.