şükela:  tümü | bugün
  • --- konu ---

gerçek adım fatih güneş. grafik tasarımcıyım. 2011 yılında iş ve oyun için güçlü bir makine satın almak istedim. o dönem donanımhaber'de pc modifikasyon konuları meşhurdu. ve birkaç kişiye modifikasyon projesi yapmış, tüm süreçleri forumda paylaşmış, ebay feedback'i %100 olan, hollanda'da yaşayan bir türk ile çalışma kararı aldım. kredi çekip kendisine 7.500 lira havale yaptım. mesleğime yatırım ve hayalimi gerçekleştirme amaçlı bir hareket. tek suçum bir şeyi hedeflerken en iyisini arzulamak.

bu modifikasyon projesi donanımhaber efsanesine dönüştü. dolandırıldım. çok zor bir süreç yaşadım. bedeli tarafıma ağır oldu. kredimin 6. taksidi ödediğimde kasamı nihayet sıkıntısız kullanmaya başlayabildim. geçen sene ise konuyu donanımhaber ile görüşerek kapattırdım. fakat dün farkettiğim ve şok olduğum başka bir şeyle karşılaştım.

--- olay ---

2013 yılında recep baltaş isimli youtuber, forum sahibi, az ünlü arkadaşımız yaşadığım bu olayı kendi forumunda paylaşmış. burada hiçbir sıkıntı yok. esas mevzu benim için kullandığı ifadelerde;

''bu iki malı heyecanla izliyoruz....:) ''

''ıntel de bu mala kazıkladığını söylemiş..''

''eleman kendi kullandığı işlemciyle anakartı dayamış buna :) bana sorarsanız, ortada bir saf var: 7500 tl kredi ile başkasına sistem toplatan ve bununla hava atmaya çalışan bir gösteriş budalası.

ve bu aptalın aptallığını suistimal ederken allah kelimesini ağzından düşürmeyen bir şerefsiz...''

konu linki

hakaretleri yetmemiş, hakaretlerine tepki gösteren bir kişiye de bizi çekemiyorsunuz, bunlar benim şahsi fikirlerim şeklinde çıkışmışlar topluca.
    açık konuşayım kendisini sever, sempatik bulur, videolarını izlerdim. ardında bu karakterde biri olacağını tahmin etmezdim açıkçası.

neyse recepciğim, tüm ekran görüntüleri fotoğraf ve video şeklinde alındı. konunun tazminat ve hakaret davasına dönüşeceğinden, kapının çalınacağından hiç şüphen olmasın. tabii ben gösteriş budalası olduğum için bununla yetinmek istemiyorum. hakkınızda kalıcı bir pr olması amacıyla karakterini tüm internet ortamına mimlemek istiyorum.

--- ekran görüntüleri ---

ilk sayfa

eleştiren arkadaş (kendisine teşekkür ederim)

recep baltaş'ın eleştirilere cevabı
    komik ve acı olan kullandığı türkçe ortadayken başkasına türkçe öğren de gel demesi.
    insan bu kadar mı kendinden bihaber olur.

ben dün ekran görüntüsü eklentisi ile aldığım için siteye de kod eklenmiş, kimse eklenti ile ekran görüntüsü aracı almasın diye. bunu engelleyemeyeceklerinin farkında değiller demek ki boşuna yorulmuşlar.

edit:

an itibariyle konu kapanmıştır. komik. gülüyorum.

edit 2:

ilk sayfa ekran görüntüsündeki hata giderildi.
  • biri size yalan söylediğinde ona inanır mısınız?
    ben inanırım. içimde şüphe olsa da sonuna kadar inanmaya çalışırım. bu hem oyunun kısa sürmesini, hem de iyi olmak için elimden geleni yapmamı sağlar. birbirimize güvenmeden, sürekli huzursuzlukla nereye kadar yaşayabiliriz ki zaten?

çok zeki ya da çok kurnaz birini de kandırabilirsiniz rahatça. bu kandıranın daha zeki olduğunu göstermez. kandırılanın da saf olduğunu göstermez. insanız insan!

biri kandırıldığında onunla alay etmeyi ilkokuldan mı öğrendiniz? çok güzel ben de satürn'ü son gezegen olarak öğrendim ilkokulda.

şu olayda okuduğum konu sahibi yorumları burada görsem itibarsızlaştırmadan, hakaretten dava açılırdı mutlaka. fatih de dava açıp hakkını aramalı.

önümüze gelene bir yafta da biz vuralım diye düşünen o platformdaki konu sahibinin eline bir daha klavye verilmemeli. birilerini vuruyor.

davada fatih'in destekçisiyim.
  • toplum içinde bu kadar rahat konuşulmaz. internetin kalabalık bir meydan olduğunu unutmamak gerek. recep baltaş adlı çok bilen editörümüzün bu konuda daha hassas olması gerekirdi. aynı durumda her gün onlarca kez kendisi kalıyor. en çok hakaret yiyen forumun yöneticisi ve editörü olarak daha hassas olmalıydı.
  • benim için çok önemli olan başlık.

o kritik soruyu sormak zorundayım arkadaşlar;

recep baltaş kim olm?
  • bu malı heyecanla izliyorum.
  • editör olacak ama daha hakaret etmeden mesaj yazmayı bilmiyor, sonunda basın yoluyla hakaret ve tazminat davasını birinden yiyecek oturacak aşağı, gördüğüm ilk vukuatı değil konuşurken kullandığınız ifadeleri internete ortamına taşıyamazsınız farkında değil, durumu ispat edin siler miler savcılığa şikayet dilekçesi verin , ilgilenecek durumda değilseniz takip bile etmeyin kendisi hakkında kamu davası açılır davayı kaybetseniz bile bir şey ödemezsiniz, hakim karşısına çıkınca hanyayı konyayı anlar.
  • bazı suserlerin hakareti normalleştirdiği başlıktır. bak mal,aptal diyorum hiç gocunuyor mu?
  • adres istenip konuşulası insandır.

teknopat mıdır nedir,pek sevemedim zaten orayı
  • recep baltaş'tan beklenebilecek bir hareket.
    sitenin forumunda ucuz bir mouse kullandığı için üyesinin mouseuna çöp diyen ve itiraz edince üyeyi banlatan moderatör olayını önceden biliyoruz. elbette cemaat böyle olunca imam böyle davranışlar sergileyebiliyor.

edit: sn. baltaş başlık editlemeyle bu hakaretten kurtulamazsın. olay davalık olursa ceza alman garanti.
    inşallah o arkadaş seni dava eder de 3-5 bin lira tazminat ödeyip tanımadığın insanlara internet üzerinden hakaret etmenin yanına kar kalmayacağını öğrenirsin.
  • bu editör kardeşimizi ilk gördüğümde ne hissediyorsam, şimdi de aynısını hissediyorum.
    kendisi belki zor zamanlar geçirmiştir ama toplumda bir yer edinmek ve söz sahibi olmaya çabalıyorsan teknoloji dünyasında; her şeyden evvel kendini geliştir be kardeşim. cehaletini gülümsemeye çalışırken istemsiz kalkan tek kaşın ele veriyor.

rezalete gelince; belki rezalet olarak almamalıyız ancak insanların amaçlarını, hayallerini, maduriyetini bilmeden geyik çevirmek, alay etmek, küçük düşürmek sana ne kadar yakışıyor? bu konuda madur arkadaş sonuna kadar haklıdır.

tanım: geyik çevireyim derken, kendini küçük düşüren editörümsü hakaretleridir.