• benim için çok önemli olan başlık.

o kritik soruyu sormak zorundayım arkadaşlar;

recep baltaş kim olm?
  • biri size yalan söylediğinde ona inanır mısınız?
    ben inanırım. içimde şüphe olsa da sonuna kadar inanmaya çalışırım. bu hem oyunun kısa sürmesini, hem de iyi olmak için elimden geleni yapmamı sağlar. birbirimize güvenmeden, sürekli huzursuzlukla nereye kadar yaşayabiliriz ki zaten?

çok zeki ya da çok kurnaz birini de kandırabilirsiniz rahatça. bu kandıranın daha zeki olduğunu göstermez. kandırılanın da saf olduğunu göstermez. insanız insan!

biri kandırıldığında onunla alay etmeyi ilkokuldan mı öğrendiniz? çok güzel ben de satürn'ü son gezegen olarak öğrendim ilkokulda.

şu olayda okuduğum konu sahibi yorumları burada görsem itibarsızlaştırmadan, hakaretten dava açılırdı mutlaka. fatih de dava açıp hakkını aramalı.

önümüze gelene bir yafta da biz vuralım diye düşünen o platformdaki konu sahibinin eline bir daha klavye verilmemeli. birilerini vuruyor.

davada fatih'in destekçisiyim.
  • bu arkadaşların forumunda birkaç kere bulundum.2 defa virgülden sonra boşluk bırakmadığım için banlandım bıraktım.şimdi kendileri mal derken problem yok,en ala terbiyesizliği yaparken sorun yok.ek olarak konu hala silinmemiş duruyorsa bildiğim kadarıyla artık noterler sayfa tescili yapıyor.mevcut linkle en yakın notere gidip sayfayı tasdikletip hakaret davasını rahatlıkla açabilirsiniz.bende kısmi rahatsızlık sebebiyle vücudu gelişmiyor sanıyordum ,meğer aklı da çocuk kalıyormuş.
  • başlığı düzenlemek yerine özür dilese ve "en deli zamanlarımmış artık uslandım" dese, muhtemelen kendisi için olumlu bir pr çalışmasına evrilmiş olacak bu süreci oldukça kötü yönetmişlerdir.
    ilginç olan o başlık altında ali güngör de recebimi bitirmeye çalışıyorlar minvalinde bir şey yazmış. hatta algı yoksunu falan diye hakaret etmiş. kendisini sadece youtube üzerinden izliyordum ve bu başlıkta yazdığım bir önceki entry'de belirttiğim gibi duruşunu çok da takdir ediyordum. demek hakkaten forumda yönetici olunca bir güç sarhoşluğu yaşıyorlar. konunun özeti;
    "dünyanın en gereksiz işe yaramaz adamını alın, bir gişe memuru yapın. kendini önemli biri zannedip hemen sizi aşağı görecektir."
    (bkz: fyodor dostoyevski)
  • (bkz: geri vites) ilk konuya baktığımda herhangi bir hakaret görmemiştim fakat ekran görüntülerine bakınca olayı farkettim. muhteşem bir geri vites ile mesajları editlemiş sanırım.

zaten adı recep olanları hiç hazetmezdim.
  • recep baltaş'tan beklenebilecek bir hareket.
    sitenin forumunda ucuz bir mouse kullandığı için üyesinin mouseuna çöp diyen ve itiraz edince üyeyi banlatan moderatör olayını önceden biliyoruz. elbette cemaat böyle olunca imam böyle davranışlar sergileyebiliyor.

edit: sn. baltaş başlık editlemeyle bu hakaretten kurtulamazsın. olay davalık olursa ceza alman garanti.
    inşallah o arkadaş seni dava eder de 3-5 bin lira tazminat ödeyip tanımadığın insanlara internet üzerinden hakaret etmenin yanına kar kalmayacağını öğrenirsin.
  • recep baltaş'ı youtube üzerinde ali güngör ile yaptığı kafa ayarı videolarından takip ediyorum. daha doğrusu ali güngör'ü takip ederken bu sevimsiz çocuğu da izlemek zorunda kalıyorum. sohbete herhangi bir şey katmadığı gibi bence ses ve görsel olarak ortada olan sunumu kalitesiz bir noktaya getiriyor. ali güngör ise bu arkadaşın tam tersi. tonlama, mimikler ve anlatım çok üst düzeyde. teknoseyir hamdi kellecioğlu'nu bünyesine katmasa kesinlikle ali güngör'ü transfer etsin derdim.

gelelim başlığa konu olan olaya;
    öncelikle şunu bir kabul etmek gerekiyor; kişinin işini iyi bilmesi böbürlenilecek bir şey değil. recep baltaş'ın da teknoloji editörü / web sitesi moderatörü veya tam olarak kendine eklediği unvan neyse, bu alanda birikime sahip olması elbette çok doğal. bu yüzden de teknoloji biliyorum kibirini bir kenara bırakması gerekiyor. o anlamsız kibiri üzerinden atmazsa zaten çizdiği sevimsiz adam imajı bir süre sonra işini yapmasını da etkileyecektir diye düşünüyorum (sözüm sana da tolga cem küçükyılmaz).

oturdum kendisinin verdiği cevapları okudum. yöneticisi olduğun bir sitede nasıl böyle bir üslup kullanıyor. dahası hala insanlar nasıl bu forum üzerinden iletişim kurmaya çalışıyor.
    çocuk gibi; "ben bilirim", "ben buraya kolay gelmedim", "bak mevlana'yı yazarken 'na' kısmını yazmamışsın", "türkçe öğren de gel", "git duvara işe", "defol git" şeklinde laflar etmiş.
    yani bunlar nasıl ifadeler. sen ev sahibiysen onlar misafir, sen firma sahibi isen onlar müşteri. yani forum üzerindeki kitle ile nasıl bir hiyerarşik ilişki kurarsan kur, böyle defollu cümleler olmaz.

bu arada technopat forumunu falan takip etmiyorum. kendilerini telefon incelemelerinde ve kafa ayarı programlarında görüyorum sadece. kamera önünde forumdakinden daha iyi bir profil çiziyormuş bunu görmüş oldum başlık sayesinde.
  • allah kimseyi kişneklerin diline düşürmesin.
  • editör olacak ama daha hakaret etmeden mesaj yazmayı bilmiyor, sonunda basın yoluyla hakaret ve tazminat davasını birinden yiyecek oturacak aşağı, gördüğüm ilk vukuatı değil konuşurken kullandığınız ifadeleri internete ortamına taşıyamazsınız farkında değil, durumu ispat edin siler miler savcılığa şikayet dilekçesi verin , ilgilenecek durumda değilseniz takip bile etmeyin kendisi hakkında kamu davası açılır davayı kaybetseniz bile bir şey ödemezsiniz, hakim karşısına çıkınca hanyayı konyayı anlar.
hesabın var mı? giriş yap