• bi tarafta ismail şenol ve murat murathanoğlu, diğer tarafta kaan kural var, yarım saat içinde de öbür tarafa orkun çolakoğlu gelecek. hangisinden izleyeceğimi şaşırdım lan. 2-3 dakka birisini, 2-3 dakka birisini izliyorum hiçbirini kaçırmamak için.

maça gelirsek, javale mcgee çok ekstra bir katkı* verdi, hatta asıl katkısı, lamarcus aldridge'i çok iyi karşılıyor. şu ana kadar 2-3 pozisyonda hiç rahat bırakmadı, bir kere de blokladı. san antonio'nun ana hücum opsiyonunun aldridge olduğu düşünülürse, eğer bu odaklanmış halini devam ettirirse mcgee, seri beklenenden çok kısa olabilir.

ayrıca, manu da yıllanmış şarap gibi arkadaş, girip hemen nereye katkı gerekiyorsa oraya veriyor, üçlük mü lazım, savunma mı yapılacak hemen orada. ne zaman formun düşecek senin ya?

ha bi de, yayında murat murathanoğlu olunca, konu bir şekilde boozer'a gelmeyi başardı. hiç şaşmaz.

düzeltme: orkun çolakoğlu, inan özdemir ile beraber smart spor'da yayındaymış ilk yarıda, ikinci yarıya s sport'a geçeceklermiş.
  • yani tamam sevdiğimiz ve saydığımız sas kısıtlı hücuma sahip ama gsw de öküzler gibi savunma yapıyor, asap bozuyor. gsw’nin normal sezonun son dönemindeki ölü toprağını üzerinden attığını gösteren maç. bu tabii benim gibi anti-gsw’cileri gıcık ediyor.
  • yayınlamayan kanalı dövüyorlarmış.

tivibu'da kaan kural,

bein sports'da murat murathanoğlu, ismail şenol,

s sport'ta orkun çolakoğlu yayında.
  • igoudala, thompson, durant, green, mcgee besiyle oynayan golden state acayip uzun bir takım oldu. 2.10 civarı ortalamaları var.

karşılarında mills parker filan oynuyor
  • maçı tivibuspor3 ve beinsports3 yayınlayacak.

s sport ise 3.periyottan itibaren yayınlayacak çünkü 21:45'te tottenham - manchester city maçı var.

edit: maç saati 22:00.
  • şanlı spurs'ümüzün 2018 nba playoff'larındaki ilk maçı. ya niye playoff'lar için gavur gavur başlık açıyoruz?

inişli çıkışlı bir nba normal sezonunu daha geride bıraktık. bu sezona da damgasını vuran pek çok önemli olay vuku buldu. kuşkusuz bunlardan en önemlisi san antonio spurs'ün neredeyse 20 yıl sonra sezonu 50 galibiyetin altında kapatması oldu. 2000 yılından beri her sezon en az 50 galibiyet alabilen şanlı spurs'ümüz, bu sene sadece 47 galibiyet alabildi ve playoff'ları ancak sondan bir önceki maç garantileyerek batı konferansını 7. tamamladı. ligin geri kalanından çok daha yavaş bir tempoda oyun oynayan spurs, ligin en az sayı yiyen ekiplerinden olsa da hücumda yeterince üretken olamadı ve 35 kez sahadan mağlubiyetle ayrıldı.

san antonio standartları için bile yaşlı olan kadromuz tabi ki de bu sonucun ortaya çıkmasında etkili oldu. 40 yaşındaki manu ginobili, 35 yaşındaki tony parker ve 37 yaşındaki pau gasol hala bu takımın önemli parçaları. bu yıl bayrağı gençlere devretme konusunda birtakım sıkıntılar yaşadığımız aşikar. dejounte murray nihayet olması gerektiği gibi ilk beşe yerleşse de henüz alacak çok yolu var. bryn forbes'tan ara sıra saman alevinden hallice parlamalar dışında bir şey görmedik. sene başında brandon paul'dan umutluydum ama sezon ortasından beri neredeyse hiç kullanılmadı. davis bertans da geçen sezonun üstüne hiçbir şey koyamadı. danny green ve patty mills de yerlerinde saydılar. lamarcus aldridge bütün sezon canını dişine takarak oynamasaydı playoff dışında kalmamız işten bile değildi ki, zaten bir maçla kurtardık.

tabi bütün bunların üstüne bir de saha içi liderimiz bizi bu sezonun büyük bir bölümünde yoksun bıraktı. sahaya çıktığı anda rakibin ayaklarını titreten, hem hücumda hem de savunmada takımın belkemiği olan, hem alçak hem yüksek postta çok çeşitli yollardan potaya gidebilen muhteşem bir oyuncu. bana göre tüm zamanların en iyi oyuncuları arasında girebilecek ve hall of famer olacağı şimdiden kesinleşen bir efsane. evet, kimden bahsettiğimi biliyorsunuz. spurs'ü finale çıkarıp şampiyonluğa taşıyan, final mvp'si ödülü sahibi, hem çok iyi bir skorer, hem de tuttuğu adamı canından bezdiren bir savunmacı, yaşayan efsane tim duncan.

evet, gerçekten hem bu sene hem de geçen sene duncan emekli olduğu için bizi yalnız bıraktı. ve sahada onun eksikliğini çekiyoruz. attığı sayısız basket, muhteşem oyun görüşü, rakibin kafasında patlattığı bloklar... duncan sahaya adeta aşılamaz bir dağ gibi çıkıyordu ama artık yok. bu seneki görece başarısız sezonumuzu ben onun olmayışına bağlıyorum. şu 41 yaşındaki topallayan haliyle sahaya çıkıp pota altında sap gibi dursa bile spurs'e fazladan 10 galibiyet aldıracağına eminim. keşke play-off'lardan önce sözleşme imzalansa ve oynasa. şu aciz takımımızın duncan'a gerçekten ihtiyacı var.

2018'le birlikte tepetaklak bir form grafiği sergileyen spurs, mart'ın sonlarına girerken toparlamış gibi görünse de los angeles deplasmanında aldığı iki mağlubiyet ve son olarak bir new orleans pelicans hezimeti ile konferansı ancak 7. bitirebildi. bu bakımdan bu sezon sonu 2015 sezon sonuna çok benziyor. o zaman da 2-6 sıraları arasında müthiş bir çekişme vardı. spurs konferans 6.sı iken üst üste 15 galibiyet almış, fakat sezonun son maçında pelicans'a boyun eğerek 2. olabilecekken konferansı yine 6. bitirmişti. bunun sonucunda clippers'la eşleşen spurs, 7. maçta yapılan akıl almaz hakem hata(!)ları sonucu spurs elenmişti. bu hata(!)lara örnek olarak chris paul şu atarken değil, şutunu kaçırdıktan sonra duncan'a faul çalınması, kenar yönetiminin son hücumumuzda saati başlatmayarak gregg popovich'in çizdiği oyunu ifşa etmesi örnek verilebilir.

bu seri sonunda chris paul ve clippers houston rockets'a 3-1'den seri verdi ve kendi çapında yaptığı haydutluğun bedelini ödemiş oldu.

bu sezon da spurs üzerinde benzer bir operasyon uygulanmaya çalışılıyor. tamam henüz çalışılmıyor ama son üç sezondur bu operasyon yapıldığına göre bu sezon da yapılmaması için bir sebep yok. ve sonuç olarak spurs ancak 7. olabildi ve bir kez daha golden state warriors'la eşleşti. seriyi değerlendirecek olursak:

bu sene spurs oldukça yetersiz bir takım. başka pek çoklarının aksine, ben bu takımın bu seneki vasat halinin tamamını kadronun yetenek fakiri olmasına değil, bir kısmını popovich'in kendini yenileyememesine ve hızlanan oyuna ayak uyduramamasına bağlıyorum. kuşkusuz bu biraz eldeki malzemenin kısıtlı olmasıyla da ilgili fakat popovich'in yine de şapkadan davşan çıkarabileceğini düşünüyordum. gerçi duncan olmadan da bir yere kadar.

warriors ise sezon sonunu felaket bitirdi. curry'nin dönmeyeceği belli olduktan sonra zaten gerisinde kaldıkları houston rockets'ı geçmek için kasmadılar ve 2.likle yetindiler. fakat ben sezonun son birkaç maçında üstlerindeki ölü toprağını atabileceklerini düşünüyordum. çünkü play-off'lara biraz da olsa ısınmış girmelilerdi. şimdi ise pek o üstlerindeki pası atabilmiş gözükmüyorlar. bunun sonucu olarak spurs'ün golden state'ten iki maç alabileceğini düşünüyorum. fakat daha fazlası imkansız. gürcistan'dan gelen en büyük ikinci orospu çocuğuna bile fazla iş düşmeyecek gibi gözüküyor.

tahmin: 4-2 warriors

önemsiz serilerin tahminleri:

houston - minnesota: 4-0
    okc - utah: 4-3
    portland - new orleans: 4-1

toronto - washington: 4-2
    cleveland - indiana: 4-0
    philadelphia - miami: 4-2
    boston - milwaukee: 4-2

maç tsi 22'de başlayacak.

go spurs go!
  • kalpler, canımız ciğerimiz şanlı sas ile birlikte ama yok bu maç o maç değil. hatta bu sene o sene değil.
  • nba’de o ruhun bittiğini en net gösteren maçlardan biri oldu. her şey inanılmaz kötü bir hal almış nba’de. yetenek üst düzey, izlenebilirlik sıfır. takip etmiyor olmama hiç pişman değilim. finallere belki bakarım.
  • 38 yaşında gasol'le parker'la manu'yla inat edip ligin kalitesini düşürmeye çalışan çöp bir takımın beklenen mağlubiyeti aldığı maç. güzel keyif aldım devamını bekliyorum.

javale mcgee bile lamarcus aldridge'e üstünlük kurmuş. düşünün artık durumu.
  • şanlı spurs'ümüzün ezildiği maç olmaktadır. fark 26 şu anda.

kawhi leonard olmadan çok eksiğiz. o şeref yoksunuz ibne zaza nerede? neyse seri mubtemelen 4-1 mağlubiyetimizle sonuçlanacak. golden state bebeleri ile cleveland paşaları finali yakın (houston bi sürpriz yapmazsa).

nba de artık eskisi gibi zevk vermiyor, her şey başından belli, 82 maç bile boşuna oynanıyor gibi geliyor.
hesabın var mı? giriş yap