şükela:  tümü | bugün soru sor
  • geçtiğimiz senelerde tutamadığım oruçların kazasına başladığım için başlayan olaydır. oruç tutuyorum saygı duyun yoksa sopayla kovalarım sizi. inanmıyorsanız da saygı duymak zorundasınız. cafe ve restorantları tadilata alabilir miyiz lütfen görmek istemiyorum.

inanmıyorsanız da saygı duymak zorundasınız!
  • ilk 3 gün benim de desteklediğim yasak. inanmasanız da saygı duymak zorundasınız. hatta inandanız da saygı duymak zorundasınız. her şekilde saygı duymak zorundasınız. bundan sonra herkes birbiri ile karşılaştığında reverans versin.
  • ramazanda adam dövme gelenek haline gelirse -ispanyadaki boğa güreşleri- tursit çekilebilir. böylece aşırı yobaz çomar kaynayan iller turist kaynar tek kural gayrimüslim dövmemek. yozgat sana olur las vegas! büyük düşünün olum ramazanıda uzatabilirsiniz 3 aylae boyunca festival gibi.
  • evet sen istemeyerek kendini zorla sonra akşam selfie'ler eşliğinde oruç açıyorum diye hava at, 10'dan geriye sayıp kendi stilinde orucunu aç ondan sonra sen aç kaldın diye kendini ilah ilan et..

anlamıyorum bu kadar mantıksız ve aptal bir millet olabilir mi ? emin olun mantık olarak türk insanının seviyesi araplardan, farsilerden çok geride. işim gereği bir sürü arap ve farsi insanların turistik gezilerinde onlar ile muhabbet ediyorum. hadi araplar bir nebze katlanamayabilir lakin konu farslılara geldiği zaman nasıl yaşaması gerektiği, neyi hakettiği, konuşma ve başkalarına davranış stili kendine türk diyen milletin rahat bir 20 yıl ilerisinde derim size..

arkadaş bu başlığın zeka seviyesine denk geleyim, troll değilseniz ve ciddi ciddi böyle sözler sarfediyorsunuz afedersiniz siktirin az öte de ne bok yerseniz, neye taparsanız, ne yaparsanız yapın ama kafanız çocuklardan tahrik olmak, alkol, seks haricinde şeyler için kafanızı çalıştırın. ben diyorum bak ileri de dünya'nın en gülünç milleti olma yolunda türk milleti bayrağı önde götürüyor. arap teknoloji ve ekonomil yatırımlara büyük para yatırırken sen daha ay paranı bir günde yiyip bunları tartışıyorsan kusura bakma kardeş türkiye bitmiştir..

evet eskiden orucun bir anlamı vardı lafın özü. tutmasının, paylaşılmasının, sevginin ve adaletin sağlanarak amacı dışına çıkmadan oruç açarken paylaşarak abartmadan doymak için değil allah'a olan sevgisini hissederek yettiği kadar yiyen temiz müslümanlar vardır. artık ramazan bir şovdur bir kaç istisna kesim haricinde ve evet islam büyük bir kıyamete doğru yol alıyor...