şükela:  tümü | bugün
  • ilk çeyreği 35-29 miami heat üstünlüğü ile geçen, eşleşmenin ilk maçı.

philadelphia kadrosu gençliğinden ve tecrübesizliğinden ötürü oldukça bocalamakta. miami hücumda çok doğru işler yapıyor. philadelphia'nın maçların ilk yarısında ezici bir oyunla farkı açıp ikinci yarı o farkın ekmeğini yediğini düşünürsek, şu an ki durum onlar için oldukça sıkıntılı. miami oyuncuları daha soğukkanlı ve wade gibi tecrübeli bir oyuncuları var, bu sebeple bu eşleşmede bir sürprize imza atabilirler. philadelphia sadece gaz ile çalışmayıp sistematik ve doğru oynayabilirse zaten miami dayanamaz ancak çok heyecanlı ve panik hücum ediyorlar.
  • ersan ilyasova ve marco belinelli'nin ortaya yürek koyduğu maç.
  • ulan bi yandan phil kazansın istiyorum seriyi (ersan,furkan ve simmons sebebiyle), ama karşıda da o kadar güzel bir takım oyunu oynayan miami var ki bilemedim amk. tarafsız bir şekilde izliyorum :/
  • philadelphia şehrinin bombalandığını sandığım başlıktır. neyse ki maç başlığı imiş. tarih verilip açılan başlıklardan korkar olduk.
  • philadephia'nın kazanmasını istediğim maçtır.

iverson'ın hatrı var
  • embiid ne zaman dönüyor diye sorduran maçtır. 76ers bu savunma ile turu geçemez.
  • üçüncü çeyrek itibariyle ersanın cayır cayır yandığı karşılaşma. öyle bir yanma ki sayılmayan son saniye üçlüğünü bile orta sahadan attı.

son periyotta oluşan 16 sayı farkla sixersin 12 sayı önde götürdüğünü ben simmons'un triple doubledan 3 rebound 2 asist uzakta seyrettiğini ( lakin şu anda takımı sürükleyen ersan covington ve belinelli üçlüsü) fultz'un ise spektaküler hareketlerine karşın heyecanlı bir şekilde oyununa devam ettiğini belirtmek lazım.
  • ilk iki çeyrekte playoff sertliği karşısında bocalayan bir sixers vardı.
    ben simmons her ne kadar her zamanki gibi istatistik kağıdını fazlasıyla doldursa da maçın kırılma anlarında takımına skor anlamında liderlik etmekten uzak kaldı. dahası ilk yarıda 5 top kaybı yaparak bu seviyelerin yabancısı olduğunu gösterdi.
    bu anlarda ersan ve covington savunma direncini toparlayan isimler oldu. ikinci çeyrekte maçın kopmamasını, üçüncü çeyrekte ise geri dönüşü sağlayan bu iki isimdi. bu iki isme belinelli ve redick de şutları ile katılınca sixers rahat bir galibiyet aldı.
    yalnız bu galibiyet yanıltıcı olmamalı. sixers embiid'in yokluğunu bu seride arayacak gibi görünüyor. zira bu galibiyetin bir başka mimarı da miami koçu erik spoelstra oldu. maç boyunca whiteside'i kenarda tuttu. maçın kopma anları olan üçüncü çeyrek boyunca wade'i oyuna almadı. ki o wade ilk yarıda miami'nin oyunu domine ettiği anlarda sixers'ın hiçbir çözüm üretemediği bir isimdi.

ek: dario saric sakatlıktan döndükten sonra şutlarında sorun yaşıyordu. bu maç itibariyle bu sıkıntısı ortadan kalkmış, şutuna olan güveni geri gelmiş oldu. bu durum serinin devamı için iyi bir işaret.