şükela:  tümü | bugün soru sor
 • "abd, ingiltere ve fransa'nın suriye'ye saldırısının ardından açıklama yapan rusya devlet başkanı vladimir putin, saldırıyı en sert biçimde kınadıklarını vurguladı."

  ilgili haber linki

  zannedersem putin reyiz bu sefer sadece kınamakla yetinecek.

  kendisine tavsiyem 2. dalga operasyondan sonra da "lanetleyebilirsin"
 • (bkz: o konuda abd'e ben de çok kırgınım.)

  o değil de ne olsun istiyorsunuz? savaş çıksa da ölsek mi ?
 • kötü arkadaş çevresinden etkileniyordur. faydasız kınama.
 • trump iç işlerinde sıkıştığı için bir kaç bomba attı ama zamanlaması nedense putin'in seçim dönemi değilde,seçimi tekrar kazandıktan sonra yapması.

  siyaset gerçekten karaktersizlik kokan bir iş.

  edit: imla
 • bu saldırı putin'nin amacına hizmet ediyorsa, niye atar yapsın. putin abd ve batı gibi, suriye'yi işgal ederek değil, koruma altına alarak, kendi hakimiyet alanına sokuyor. bu saldırı sayesinde, suriye'ye daha fazla silah ve asker gönderebilir. karşıt blok daha fazla vurdukça, esad rusya ve iran'a daha fazla bağlanacaktır. bu yüzden, işler ırak ve libya olduğu gibi yürümeyecektir.
 • "abd, ingiltere ve fransa suriye'yi bombalayarak ne yapmak, nereye varmak istemektedir!"
 • buradaki bazı amiplere göre yanlış bir durummuş. bir kaç bonba da onların atması ve karşılık vermesi gerekiyor. zannedersem tek eksiğimiz bu dünyada bir tarafımıza bonba yemek. şahin k reyizin tabiriyle zannedersem tek eksikleri yaprak!

  rusya kendi üslerine ve askerlerine karşın herhangi bir eylemde bulunulduğunda karşılık vereceğini açıkladı ve verirdi de. bence rusya satranç oyununda gibi ağır ve dikkatli hamlelerle gidiyor. koalisyon da aynı ama rusya’nın daha başarılı olduğunu bugüne kadar gördük diyebiliriz.

  koalisyon kimyasal silah argümanını çokça kullandı daha önceki özgürleştirme hamlelerinde. bağımsız heyetin bölgeye gitmesinden önce olay mahallerinin bombalanması ise kendilerinin yine aynı yolda olduklarının göstergesi gibi görünüyor. ne olacak canıııım. bir kaç yıl sonra çıkıp itiraf edip özür dilerler.

  putin’in iyi bir satranç oyuncusu olduğunu ve kınamanın şu an oyunun gereği olduğunu düşünüyorum. sözlük ergenleri gibi ergen yöneticiler de var ve bir kaç smart bonba atarız diye düşünmekteler. ne diyelim.

  şansımızı zikeyim ki böyle bi döneme denk geldik. milletin satranç oyunu tüm dünyayı çok ciddi biçimde geriyor.