şükela:  tümü | bugün
  • beyaz saraya yakın gazetecilerin an itibarı ile sosyal medyada başlattığı dedikodu..

iddiaya göre bu gece itibarı ile trump'ın büyük bir suriye açıklaması yapması bekleniyor ve bu açıklama esnasında abd nin suriye operasyonun fitilini ateşleyeceği iddia ediliyor..

şu link üzerinden takip edilebilir

edit 1 :
    an itibarı ile dedikodu olmaktan çıkmış ve gerçekleşmiştir ; trump şuan yüzsüzce çocuk duyarı kasıyor ..milyonlarca çocuğun suriyede harap olduğundan bahsediyor,kimyasal silahların tehlikeli olduğunu ve bunun birisinin durdurması gerektiğini söyledi ; dünyaya usa nin barış getireceğinden bahsediyor.. açıklamalarla eş zamanlı fransız ve ingiliz have desteğiyle şuan suriye'nin başta şam olmak üzere bir çok noktasına saldırı düzenleniyor ..

açıklamalardaki en önemli detay kimyasal silah kullandığı için suriye rejiminin hedef alınacağı ama bu saldırının sebebiyetine ''rusların başarısızlığının '' lafının sokuşturulması oldu benim nazarımda direk rusya suçlanıp kendisine cephe almasını istiyor ki bu direk büyük çaplı savaş istendiğinin habercisi..

edit 2 : ingiltere başbakanı kendileri açısından saldırının sınırlı olacağını açıkladı.. (benim yorumum ingiltere yine şark kurnazlığı yaparak fazla topa girmeden pay alma peşine düşmüş .. bir süre operasyona destek verir ve kendini yıpratmadan çekilir böyle anlaşmışlar masada)
  • (bkz: loading)
  • şuradan takip edilebilecek sanırım. abc news'in youtube şeysi.
  • egoist bir manyağın ve inatçı keçi gibi davranan yağdanlıkların suriye ordusu sahada kazanmışken bunu hazmedemeyip vereceği karardır.
  • kimyasal silahlar sebebi ile ingiltere ve fransa ile birlikte askeri müdahalede bulunacaklarını açıkladı. aynı zamanda twitter'da, suriye'de patlamalar olduğu söylentisi dönüyor.
  • tarihi anlara tanıklık ediyoruz. yeni bir dönemin başlangıcı olabilir...
  • trump: saldırı emrini verdim.

ve film kopar. herkese geçmiş olsun yine binlerce masum hayatını kaybedecek.