şükela:  tümü | bugün
 • akp ve mhp ilçe başkanlıklarının talebi üzerine maltepe ilçe seçim kurulunca, ilçe seçim kurulu dışında kurulan istasyonlarda sayımı yapılan 300 sandığın tekrar sayılmasına karar verilmiş. tek kelimeyle rezalet. kaynak

  bakın bu oylar zaten sayılmış olan oylar. şimdi yeniden sayılmış olan 300 sandık, tekrar sayılacak. yani üçüncü kez sayım yapılacak.

  koskoca devlet yapısı çökmüş, akp'nin oyuncağı bir yapı kalmış elimizde devlet diye.

  olay da şöyle olmuş; sandık kurulları şöyle oluşuyor: başkan, memur üye, akp, mhp, chp ve sp üyesi olmak üzere toplam 6 üye. akp ve mhp'li üyeler imza atmıyor. bunun üzerine ysk'ya görüş soruluyor. ysk diyor ki: "başkan, memur, chp ve sp olmak üzere 4 üye imza atarsa sayım geçerlidir"

  hal böyle olunca akp ve mhp, memur üyelere baskı ile imza attırmıyor ve böylece başkan, chp ve sp imza atmış, memur ile akp ve mhp üyesi imza atmamış oluyor. sayım geçersiz hale geliyor. kaynak

  edit: maltepe'de yeniden sayılan oyların, yeniden sayılması kararı ilçe seçim kurulunun memur üyeleri ile akp-mhp'li üyelerin oylarıyla alınmış. seçim kurulu başkanı olan kıdemli hakim üye ise karara muhalefet şerhi koymuş. bu arada akp-mhp ile blok oy kullanan memur üye m.s. ise imam hatip okulu müdürüymüş. kaynak

  bu ülkede din hocasından, diyanet personelinden, imam hatip öğretmeninden tarafsızlık ve adalet beklenemez. bu kimseler memur tarafsızlığına asla sahip değildir ve bunun bedelini de tarih önünde ödeyeceklerdir.

  (bkz: 15 nisan 2019 dolar kuru)
 • ilçe seçim kurulu’nun ysk'nın kararlarına karşı aldığı karar.

  400 sandık 3. kez yeniden sayılacak. şaka gibi.

  yahu diyorlar ki bu oylar yeniden sayılırsa biz kazanacağız. ancak sayılmasın diye ellerinden geleni yapıyorlar. bu bile başlı başına yalanın ispatı. ve şuan millet iradesinin üzerinde bir irade kurmaya çalışıyorlar ki cidden bunun altından kimse kalkamaz.
 • bunların gidişatını hiç iyi görmüyorum. sayılan oyların yeniden sayılması falan derken kafayı yiyecekler en sonunda. bu işin sonu deliler hastanesi gibi gözüküyor.
 • komiktir.. gerçekten artık komiktir. "biz reziliz" diye bağırsanız taksim'de şüphe duyarız "yok len o kadar da değil" deriz.. ama şu yaptıklarınızla zaten her şey ortada.. ayıptır.. artık bu zırvalığa bir son verilsin...
 • (bkz: demokratik kongo cumhuriyeti)

  şimdide yeni bir pulsargörüntüsü için çalışıyor adamlar.
 • bu kadar olmaz...
  bu kadar olmaz...
  bu kadar olmaz...
  bu kadar olmaz...
  bu kadar olmaz...
  bu kadar olmaz...
  bu kadar olmaz...
  bu kadar olmaz...

  olmamıştır inşallah. midem bulandı çünkü artık.
 • isterlerse 10 defa saysınlar sonuç değişmeyecek dediğim olay.

  kaçınılmazı geciktirmekten başka bişey yapmıyolar.
 • artık eminim, bu yaptıkları hareket vakit kazanma çabasından başka bir şey değil. kim bilir ne haltlar karıştırdılar da temizlemeye vakit yetmiyor. buna çanak tutanların da allah belasını versin inşallah. resmen çocuk oyuncağına döndü.
 • (bkz: sayimception)