şükela:  tümü | bugün
  • abd'nin sınır koruma (!) adı altında sınırlarımızda ordu kurmasıdır.

http://www.hurriyet.com.tr/…usu-aciklamasi-40709769

sıra türkiye'ye geldi galiba.
  • erdoğan'ın muhtemel yapacağı açıklama zaten insani yardım için girecektik olacaktır.
  • abd'nin ypg-pyd-sdg ile ilgili türkiye'ye karşı tehdit gibi açıklamasında geçen ifadedir. abd; türkiye'nin suriye ve ırak sınırında 30 bin kişilik bir güvenlik gücü için çalışmalara başlamışlar.
    https://tr.sputniknews.com/…n-ypg-ordusu-aciklamasi
  • kölelerin eline silah verilmesi durumu. bir bok yiyemez köpekler.
  • açıklamaya göre milisler diye adlandırılan terörist grup (ypg), bir başka terörist gruba(ışid) karşı kullanılacak.

29 ekim 2014'de türkiye üzerinden şov yaparak geçen ypg güçleniyor.
    (bkz: yazın yediğin hurmalar kışın kıçını tırmalar)
  • muhtemelen dün yapılan afrin müdahalesine misillemedir.
  • yine abd, yine pyd, yine şaşırtmayan bir haber. neyine güveniyor abd/israil, cidden uzun vadede türkiye’den toprak koparacaklarını mı düşünüyorlar. anca bizi daha güçlü hale getiriyorlar. ordumuz ve savunma sanayimiz her geçen gün daha güçleniyor.

harbi abd gerizekalı çıktı, türkler yerine kürtleri seçti. israil etkisi ile kürtleri seçti. tarih abd’nin bu hatasını yazacak.

bazı armutlar yorumlarımı a-haber tarzı bulmuş. a-haber, b-haber bilmem ben. yerli haber de pek izlemem. genelde haberleri yabancı kaynaklardan takip ederim. kendi düşüncelerimi yazdım. abd uzun vadede seçiminden ötürü zarar görecek dedim. bu benim tahminim. kürtlerle bir yere varamaz, bizden toprak koparamaz, akdenize veya basra körfezine çıkamaz. türk ordusu her ambargoda daha fazla güçleniyor dedim. silahlı insansız hava araçları, hafif saldırı helikopteri, akıllı mühimmatlarımız yerli üretim. bir çok savunma projesi yolda. dünyaya karşı kıbrıs’a harekat düzenledik, afrin’e mi giremeyeceğiz. kıçı kırık afrin için mi abd veya rusya bizimle savaşacak.
  • amerikalıların bahsedilen bölgeye geçmek için hangi ülkelerden geçmesi lazım ?
    - türkiye, ırak, suriye ve iran.
    peki bu ülkelerden hepsinin abd ile arası bozuk mu ?
    -evet
    madem öyle neden abd silahları ve uzmanlarının topraklarını kullanarak, o bölgeye geçmesine izin veriyorlar ?
    -fatal error
    diyeceğim o dur ki, sen adamların topraklarından geçmesine izin verirsen manzara budur. bu olayın çözümü için, sivil halka insani yardımlar dışında hiçbir unsura (özellikle askeri) izin verilmemelidir. ışid'e karşı da o ülkelerin resmi orduları savaşıyor zaten, kukla ordulara gerek yok.
  • (bkz: günaydın)

2013 yılından beri zaten yaptıkları şey suriye'nin kuzeyinde türkiye sınırına paralel bir otonom kürt oluşumu sağlamaktı. şimdi bu oluşuma isim koymuşlar. ama bu sefer pkk'yı da kurdukları orduya dahil etmişler. neden haberlerde duyulmadı böyle bir şey hepiniz biliyorsunuzdur.