şükela:  tümü | bugün
 • kendisi ayrıca mustafa kemal'in askeriyiz sözünü çok militarist ve anlamsız bulmaktaymış.
 • ınanilmaz olumlu bir gelismedir. chp zaten kilicdaroglu sayesinde yillardir kendini bitirdi, 2019 baskanlik seciminde kime oy versem diye arada kalan chp secmeni artik herhalde iyi parti'nin adayi haric birini dusunmez.
 • "ermenilerin bu feyizli ülkede hiçbir hakkı yoktur" demişti büyük türk milliyetçisi mustafa kemal atatürk zamanında, yanlış hatırlamıyorsam adana'da. bugün cumhuriyet halk partisi "ermeni soykırımı vardır" diyen bir türk düşmanını istanbul il başkanlığına getirdi.

  yaklaşık 50 yıl önce chp'deki türk milliyetçiliğinden kopuşu gören alparslan türkeş milliyetçi hareket partisi'ni kurdu. yeri geldiğinde de "chp atatürk'ün yolundan çıkmasaydı ben mhp'yi kurmazdım" dedi. onu da bugün balgat çetesi "milliyetçiliği ayaklar altına aldık" diyenlere peşkeş çekiyor.

  artık tek seçeneğimiz var: bir cumhuriyet kadını olarak atatürk'ün izinden giden ve gerçek bir türk milliyetçisi olarak vatandaşın derdine ortak olan meral akşener hanımefendi.

  tanım*: rezalet puanımın 10 üzerinden bin olduğu rezalet.
 • oyları atatürkçü türklerden istemek yerine ermenilerden ve kürtcülerden isteyen kişinin beyanı. demek ki öncelikleri türkler değil ermeniler ve kürtcüler. oy verecek olanlar da buna göre versin.

  ayrıca kk'nun bu büyük başarısını da görmezden gelemeyeceğim.

  (bkz: 100 yıllık partiyi nasıl batırdım)
 • teröristlerin etkisiz hale getirilmesi sözünden rahatsız olan bu sözle öldürme gibi acımasız bir fiilin perdelendiğini iddia eden kimlik politikası savunucusu ulus düşmanı bir liberal-solcunun atatürk'ün partisinde istanbul il başkanı olması ile neticelenen y-chp'nin kuruluşunun artık tescillendiğini ilan eden rezalet.
 • şunu kafadan söyleyeyim sözüm parayla kendini satan aktrollere değil. onlar ahlaksızlık ve karaktersizliğin gereğini yapıyorlar. şimdiden siktir olup gidebilirler.
  akbaba gibi toplaşan diğer parti yandaşları da bi siktir olup gitsin. onların zaten atatürkçülük gibi bir kaygıları yok.

  sözüm chp'li olup da canan kaftancıoğlu'nun chp istanbul il başkanı seçilmesine tepki gösterenlere.
  benim tavsiyem, birincisi itin köpeğin gazına gelmeyin. ''mustafa kemal'in askerleriyiz sözünü militarist buluyorum. ben mustafa kemal'in yoldaşıyım.'' sözünde tepki gösterecek bir şey yok. 10 yıl öncesine kadar öyle bir slogan bile yoktu.

  ikincisi bir partinin içinde farklı görüşler olması gayet doğal bir durum. bahçeli akp'ye yanaşmadan önce chp için tek iktidar alternatifi mhp ile koalisyon değil miydi? atatürk'ten nefret edenlere yanaşan, ortak olan, 6 yıl boyunca onlara biat etme sözü veren bahçelinin partisi mhp. akp'den kurtulma yolunda chp-mhp koalisyonuna tepki göstereniniz var mıydı?

  bir partinin içinde birbiri ile mücadeleye girmedikten sonra farklı düşünceler her zaman kazandırır. üstelik burada yüzlerce delegenin oyunu alarak istanbul il başkanı olmuş sol görüşlü bir kadın siyasetçiden bahsediyoruz.
  tekrar söylüyorum. itin köpeğin gazına gelip de aptallık etmeyin lütfen.
 • sözlüğün görmezden geleceği başlık.
  en azından böyle bir şey olmamış gibi hareket edilecektir.
  sözde soykırım hakkında benzer bir şeyi hükümet yetkililerinden biri söylese idi sözlük yıkılırdı ama bu olayda 3 maymun oynanılacak.
 • atatürk'ün partisinin getirildiği hale bak. seçimde oy vereceğim partiyi seçme kriterlerimden biridir atatürk. bu yüzden son üç seçimdir chp lehine oy atmıştım. bu olaydan sonra chp ile aramda incelen ip artık iyice koptu. bir daha benden, partinin başına alti okun hakkını verecek biri gelene kadar oy moy alamazlar.
 • yazık. başka bir söz bulamıyorum sadece yazık.

  tanım: iyi parti'nin oylarını artıracak bir gelişme.