şükela:  tümü | bugün soru sor
  • evet efendim, fatih beyimiz, kendisine söven yazarların kimlik açıklamasını istedi, çünkü kendisine sövenler "çocuk tacizcisi, vergi kaçıran adi, akp yalakası birer pezeveng" olabilirmiş.

o sebeple, fatih bey'i övüp, kendisine temiz olduğumuzu ve "gizli bir şerefsiz" olmadığımızı kanıtlamamız önemlidir.

ben başlıyorum:

"fatih altaylı bey;

gezi olayları sırasında, ana binanızın dibinde günlerce cereyan eden olayları görmemezlikten gelerek, gazetecilik ilkeleriyle ters düşmeniz ve ana akım medyadan insanları bilgilendirmemeyi seçmeniz, yalnızca mükemmel bir görev aşkı ve bağlılıkla açıklanabilir. bu durum herkesin yapabileceği bir dik duruş değildir.

batı medeniyetine, bilime, sanata verdiğiniz önem de takdir edilesidir. tüm bunlara rağmen, sizin gibi demokrasi için, batıdaki gençlerin yaşadığı standartlara ulaşabilmek için, yeşili koruyabilmek için taksim'de, gezi parkı dolaylarında biber gazı yiyen, kovalanan, coplanan ve hatta yaralanan gençlere sırt dönmüş olmanız da tabii olarak gelecekte "daha çok bilim programı yapabilme özgürlüğüne" sahip olmanız ile açıklanabilir. en azından fransız gençlerine, alman gençlerne tanınan "demokratik bir cumhuriyet'te yaşama hakkı", "protesto etme hakkı" gibi hakları türk gençleri de -sizin de inandığınızı sandığım değerler uğruna- savunurken sizden destek görmediğinde, ileride yapılacak bilim programlarının hayalini kurar.

ilber hoca ile ve celal hoca ile yaptığınız programları iple çeker, devamını dilerim. çok başarılı programlar.

saygılar."
  • valla onu bunu bilmem, levent kırca'yı karşısına alacak kadar tutarlı biri. kendisini tanımam, yazılarını okuduğum kadarı ile de çok da iyi gazeteci değil. (bkz: ahmet şık)

ama hem fetö'ye eyvallah etmemesi, hem de levent korca olayı yüzünden kendisine ertuğrul özkök muamelesi yapılmasını çok doğru bulmuyor. en nihayetinde ana akim medyadan bir zevat.

burada yazara mesaj at kısmı var fatih'çiğim oradan ulaşıp neyim neciyim öğrenebilirsin.
  • fatih altaylı kim amk
  • 20 kez daha dünyaya gelsem yapmayacağım eylem. ha derseniz “dünyada yokmuş gibi davranıyoruz” o olur. bu herifi şakada olsa övemem.
  • ne tarafa övüyoruz?
  • fatih altaylı bey oradan erkeklikler yapmış da...

ben de şunları sormak istiyorum:

- karşına çıkıp soracağım soruları tv kanalı yayınlayacak cesarete sahip mi? (hayır)

- sorduğum sorulara net cevap alabilecek miyim? (hayır)

eee niye şekil yapıyorsun? sizler elele ülkedeki demokatik ortamı öldürmediniz mi? kimse kimseye bir şey sorabiliyor mu, yok. o zaman niye artislik yapıyorsun fatih kardeş? alo fatihleri sen unutmaya çalışabilirsin de halk olarak unutmadık. kimse fikrini özgürce söyleyemiyorsa ki sen de bilirsin bu hali, insanlar da bir şeylerin arkasına saklanmak durumunda kalır. sen de bunu iyi bilirsin fatih abi.

yukarıdaki durumlara cesaretle vereceğin cevap evetse ben çıkmaya hazırım karşına fatih altaylı, hakkında yazım da bir şeyim de yok.

sen her soruyu sorabileceğimin garantisini ver ben gelirim. köşe yazılarının arkasına saklanmak da erkeklik değil.