şükela:  tümü | bugün soru sor
 • şuradan görülebilecek rezalettir.

  --- spoiler ---

  pegasus havayolları, pistten çıkan uçaktaki 162 yolcunun tamamının sadece 29.90 tl ekstra hizmet bedeli karşılığında kurtarıldığını açıkladı...

  --- spoiler ---

  162 insanın yaşadığı travmayı takmadan pegasus esprisi yapmak tek kelimeyle rezalettir. dünkü uçak kazasında hayatını birileri kaybetseydi; yine pegasus esprisi patlatabilecekler miydi! şimdi elbette beni duyarcı olmakla suçlayanlar olacaktır. ancak bu suçlamayı yapanlar sevdiği bir kişiyi uçak kazasında kaybetse ve zaytung buna benzer bir paylaşımda bulunsa ne hissederlerdi.
 • paranın her sorunu çözdüğü günümüze iyi bir gönderme olmuş.

  kaybetseydi, ölseydi, olsaydı varsayımlarını pas geç.
 • pegasus'a güzel dokundurmuştur. asıl rezalet, böyle 'kalın' bir espirinin rezalet olarak algılanmasıdır.

  huyum değildir, çok da takip etmem ama, sana puanım 10 zaytung kardeş.

  edit: kurtarılan yolculara ne ikram edilip ne ikram edilmediğini, su için ücret alınıp alınmadığını tartışabiliriz mesela. asıl rezalet bunu tartışabilecek seviyeye getirilmesidir.
 • dünkü uçak kazasında kimse zarar görmediği için zaytungluk yapmışlar işte. birisine bir şey olsaydı bu şekilde bir paylaşımda bulunacaklarını sanmıyorum. ayrıca uçak kazasından zarar görenleri düşün o konuda mizah yapma, trafik kazasında zarar görenleri düşün o konuda da mizah yapma şu konuda da zarar görenleri düşün bu konuda da düşün... diye düşünürsen mizah yapacak konu da kalmaz...
 • rezalettir. bu yersiz agresiflik niye zaytung? komik de değil ayrıca haber.
 • ölen-yaralanan olmadığı için, pegasus'un para için yaptığı şaklabanlıklara giydirdiği için, insan hayatı ile dalga geçmediği için, insani değerlere saldırmadığı için olmayan rezalet.
 • gereksiz bir duyar kasma çabası. zaytung bunlar, işleri bu. pegasus'a güzelce, hatta başka bir arkadaşın dediği gibi, gayet kalınca dokundurmuşlar. adam ölseydi muhtemelen böyle yapmazlardı.

  amacı kara mizah olan (the onion'un türkiye şubesi bildiğin) bir site üzerinde anlamsız bir duyar kasmaktansa, işe yarar bir şeyler yapın arkadaşım yahu.
 • olmayan rezalet. rezalet puanım 1/10. adamların mottosu zaten "dürüst, tarafsız, ahlaksız haber" tabi bu her istediklerini yazabilecekleri anlamına gelmez. ortada ölen ya da yaralanan olsa yine neyse. yolculardan herhangi birinin resmini kullanmış olsa yine eyvallah hep beraber küfredelim adamlara.

  rezalet puanı olarak 1 puanı da yolcuların geçirdiği ölüm tehlikesi ve yaşadıkları travma üzerinden belki böyle bir paylaşım yapmaktan vazgeçebilirlerdi. ancak becerebildiğim kadarıyla empati yapınca, orda ölüm tehlikesi atlatan biri olsam "vay terbiyesizler, biz öleyazdık, adamlar geçmiş olsun diyeceklerine taşşak geçmiş." demezdim. adamların konsepti belli sonuçta.
 • komik değildir fekat rezalet de değildir.

  kaza geçiren yolcuyu kurtarmak havayolu şirketinin işi olmadığından espri "meeeh" düzeyinde kalmış.