şükela:  tümü | bugün soru sor
  • başlığın aslı: 14 ocak 2019 dışişleri bakanı'nın donald trump'a cevabı

"türkiye hiçbir tehdide pabuç bırakmaz. bir taraftan ekonomik zorluklar, diğer taraftan terör tehdidi gösterildiği zaman bu millet der ki ben aç kalırım susuz kalırım terörle mücadele ederim." şeklinde olmuştur.

bakanım aç ve susuz kalmadan mücadele etsek daha güzel olmaz mı?

kaynak
  • abd'nin istediği zaman ülkemizi ekonomik olarak cokertebilecegini kabul eden açıklamadır.

skandal.
  • iş iyice arabeske dönmüş!
  • "trump'ın kullandığı dili doğru bulmuyoruz. " demişsin ama senin kullandığın dil de doğru değil. "tehdide" değil, "tehdite" olacak o.
    yoksa sikmisim amerika birleşik devletlerini.

edit: @dehseticindeyim uyardı. " tehdide" doğruymuş. bugün de rezil olduk çok şükür.

edit 2: adıma utanan ve acımı paylaşan mesajlar alıyorum. teşekkür ederim, dostlar sağolsun.
  • meali;

herkes atını sağlam ağaca baglasın. bundan sonra olacaklardan biz sorumlu değiliz.

dir.
  • onlar atışırken aç kalan biz olmaya devam edeceğiz anlaşılan.
  • cevap olarak biz de aç kalarak yaptırım uyguluyoruz. türkiye dünyanın en güçlü ehonomilrldkdkshajaj... yapacağınız...
  • abd'nin iki tarafa da cekiserek ve uyararak onlarin büyügü gibi davrandigi aciklamalara verilen cevaplar.

bence gereksiz. buna cevap vererek onlarin büyüklügünü kabul etmis oluyorsun.

"tamam sen büyüksün ama yanlis düsünüyorsun" dedik resmen.

bence hic cevap vermeden kanunlarini uygulamaya (insani cercevede) devam etmek gerekirdi. saldiri olursa da sikertmeye devam etmek gerekirdi.
  • şimdi tutupta sırf trump tehdit etti diye suriye'ye mi girecekler ne yapacaklar. şimdi gelip biri seni zehir içersen seni öldürürüm deyince yehdite boyun eğmemek için gidip zehir mi içeceksiniz.

suriyeye girersek amerika'nın yaptırımı olmadanda ekonomimiz darbe alacak zaten kullanılacak muhimmat bedava değil sonuçta. verilecek asker kayıplarından bahsetmiyorum bile.
  • "türkiye hiçbir tehdide pabuç bırakmaz. bir taraftan ekonomik zorluklar, diğer taraftan terör tehdidi gösterildiği zaman bu millet der ki ben aç kalırım susuz kalırım terörle mücadele ederim." yanıtı güzel bir yanıt elbette aynı perdeden ama bu yanıtı verenlerin diğer icraatlerini de gördüğümüz için ben niye aç kalıyorum amk?