şükela:  tümü | bugün soru sor
 • sevgili suserler başlık rezaletten ziyade mağduriyet ve dolandırıcılık diye açacaktım ama bunlar da bir nevi rezalet olduğu için bu şekilde açmaya karar verdim.

  ağustos 2017 tarihinde vodafone net baglattim ve ilk ay sorunsuz kullandım. 2. ay'dan sonra her ayın 15-20 günü internet hizmeti alamadım ve ben vodafone müşteri hizmetlerini defalarca aradım ve en az 30 arıza kaydı alıp ekip göndereceklerini söylemelerine rağmen tarafıma hiçbir çözüm üretmediler.

  ben de abonelik iptali istedim ve faks çekin dediler. faks çektim ve verdikleri kusurlu hizmetten dolayı hiçbir ücret ödemeyeceğimi, tarafıma ödeme çıkarsalar bile iadeli taahhütlü olarak geri göndereceğimi söyledim. faks çeker çekmez genel müdürlükten ayten hanım diye birisi aradı ve caymak istersem yüksek miktarda cayma bedeli çıkaracaklarını söylediler.

  işte hemen ekip göndereceğiz böyle birşey yaşamayacaksınız bir daha dediler ve abonelik işlemini dondurdular. ben ise iptal işleminden başka hiçbir işlemin yürürlülüğe koyulmamasını özellikle belirttim ama cayma bedelini kabul ediyor musunuz? gibi aptalca bir cümle kurdukları için ben de ısrarla tekrar "iptal işlemini gerçekleştirin lütfen cayma bedelini elbette kabul etmiyorum çünkü kanunda böyle birşey yok artık." dedim.

  tabi ki dondurdular. bu süre zarfında btk ile yazı gönderdim ama btk bir nevi posta görevi gördüğü için sadece yazışmalar ile geçti. ben onlara kusurlu hizmetten dolayı iptal edin ücret ödemeyeceğim diyorum onlar bana btk üzerinden hala "internet hızınız garanti edilmemekte" gibi saçma sapan cümleler kullanıyorlar.

  tüketici hakem heyetine gittim ama adamlar daha ben derdimi anlatmadan azarlamaya başladı. hakem heyetinin yeri "bornova hükümet konağı". yemin ederim adamlar bırakın dinlemeyi içeri giren insanlar olduğu zaman yüzlerinden düşen bin parça.

  şimdi de avukat ilhan duman mi ne onun aracılığıyla bana icra gönderdiler. 600 tl'yi 1500 tl'ye çıkarmışlar şimdi. ne yapacağımı bilmiyorum yardımınıza ihtiyacım var.
 • aşağıdaki link belki size yardımcı olabilir.

  https://forum.donanimhaber.com/…al-surec--119195220
 • şu videoyu da izlemenizi tavsiye ederim: taahhütlü sözleşmeden cayma ve ceza

  önemli kısmı şu: tüketici kanununa göre 1 yıldan uzun süreli sözleşmelerde tüketici istediği zaman ceza ödemeden cayma hakkına sahiptir.
 • 7 gun icerisinde mahkemeye kisa bir dilekce ile basvur, boyle bir borcum yoktur diye bir beyan kullan. haciz gelmemesi icin gerekli. sonrasinda onlar tekrar mahkemeye gidemeyeceklerdir. 7 gun suresi onemli.
 • vodafone'a aklı olan bulaşmasın. ben son günde bu faciadan yırttım, siz siz olun hiç denemeyin.
 • vodafone netle ilgili yaşadığım ilginç bir hadise var benim de. ne yaptım ne ettiysem olmadı. ne doğru düzgün bir yetkili ile görüşebildim ne de sorunumu çözebildim. en sonunda lanet olsun deyip ödedim parayı. siz siz olun dekont vb kayıtlarınızı asla atmayın bu firmaya ait.

  puanlamaya girmemesi gereken rezalet.
 • hayatım boyunca vodafone’a iyi ki hiç bulaşmamışım dedirten kaçıncı vodafone olayı. bunlar sadece bu ülkede böyle pervasızlar. alamadığın hizmet için 1500 lira ha?!
 • vodafone tarafından daha büyük rezaletlere maruz bırakıldığım için pek şaşırmadığım olay. ücretsiz hukuki desteğimle arkadaşımızın her daim yanındayım. bütün hayatımı vodafone mağdurlarına yardımcı olmaya adayabilecek kadar nefret ediyorum kendilerinden.
 • bende de benzer sorun oldu, altyapi uyumsuzlugu nedeniyle yeni tasindigim binada hizmet veremiyorlarmiş. durdurdular guya, anca faturalar devam ediyor. kapattirdik taahhut bitince, taahhut bitiminden sonra yine fatura yolluyorlar. tavsiye etmem.
 • 2018 yılında telefonum çaldı, arayan ilhan duman hukuk bürosu.

  2010 yılından kalma vodafone'a borcum olduğunu söylediler.

  8 yıl önce hattımı taşıdığımı anlattım, madem borcum vardı neden bu zamana kadar takip başlatılmadı diye sordum.

  biz bilemeyiz dedi telefonda ki görevli, sen bilemezsen bende ödemiyorum dedim ve ödemedim o borcu.

  daha sonra internette aynı durumdan yakının birçok kişi olduğunu gördüm arkadaşlar şunu belirtmek istiyorum lütfen ciddiye alın,

  turkcell; evet pahalı ama bir sorun olduğunuzda ciddi bir kurum sorununuzu çözer tek dezavantajları pahalı olmaları.

  türk telekom avea; kalitesi düşüktür ama ucuzdur. bir probleminiz olduğunda sorununuzu çözer.

  vodafone : bir sorun olduğunda müşteri hizmetleri diye bir birimleri yok ulaşamazsınız. yıllar sonra dolandırıcı gibi fatura çıkartırlar, itiraz etseniz de fark etmez sizi hukuk bürolarıyla uğraştırırlar, uzak durun. kimseye de kullandırtmayın.