şükela:  tümü | bugün
  • arkadaşlar biraz uzun olabilir kusura bakmayın.

ben eylül ayında internet ve telefon abonelliğimi turknet'e taşıdım. turknet'e geçerken bana 16mbps internet taahhütü verdiler. bende benim hattım 16mbps i kaldırmıyor en fazla 8mbps kullanabiliyorum dedim. arkadaşlar ısrarla en kötü ihtimalle 12mbps alırsınız dedi ve 16mbps internet ve 1000 dakika telefon görüşmesi kampanyasını 76.99 tl'ye başlattım.

olaylar bundan sonra gelişti. bırakın 16 yı 8 bile gelmedi 6mbps zar zor geliyordu. turknet ile görüştüğümde (görüşme destek kaydı oluşturarak yapılıyor. yani karşınızda konuşarak anlaşabileceğiniz kimse yok. yıl olmuş bilmem kaç, hala posta güvercini usulü haberleşiyoruz turknet ile) "türktelekom saha ekiplerini arıza için yönlendiriyoruz" şeklinde geri dönüş yaptılar. bende 3 gün bekledim ve türktelekom'daki yetkili servis beni arayarak, 'abi senin hattın 16 yı kaldırmaz, imkanı yok en iyi ihtimalle 10mbps alırsın dedi. ama onun içinde bina içindeki kabloları cat6 kabloya çevirmen lazım dedi.

tam bir şark kurnazlığı ile başbaşa kaldım. daha sonra turknet'e geri dönüş yaptım, onlarda 16mbps internet almam için bina içindeki kabloları yenilememi söyledi. ve ben sinirimden bina içindeki kabloları yenilemedim ve 6mbps internete razı oldum. yaklaşık 1 ay bu şekilde internetimi kullandım fakat bu seferde telefon bozuldu. ev telefonu mu kaldı demeyin, biz kullanıyoruz. daha sonra turknet'e telefon sorunu ile geri dönüş yaptım. bana altyapı değişikliği yapacağız, hattınızı turktelekom'dan ayırıp, yapa denilen bir altyapıya geçireceğiz ve bu sayede hem 16mbit alacaksınız, hemde telefonunuz düzelecek dendi. benim gibi bir gerizekalı'da bunu kabul etti.

arkadaş bu düzenleme 3-4 gün sonra gerçekleşti evet, fakat bu sefer aldığım internet hızı 16 değil tam olarak 1,2mbps (evet 1,2mbps) telefonumda düzelmedi tamamen kapalı, ne arama yapabiliyor ne arama alabiliyorum. turknet'e bu sıkıntılar ile ilgili dönüş yaptım posta güvercinim ile. sağolsunlar çok bekletmediler 1 haftaya dönüş yaptılar. "sayın evenasins bey altyapımız ile ilgili bir sıkıntı görülmemektedir. lütfen bina içindeki tesisatınızı kontrol edin."

lan neyini kontrol edeyim, 25 senedir aynı telefonu 15 senedir aynı interneti kullanıyorum. böyle bir sıkıntı ile ilk defa başbaşa kalıyorum. hatanın kendilerinde olduğunu hala kabul etmiyorlar. ben artık sinirden duvarları yumruklamaya başladım ve 1 hafta dokunmadım internete, belki de bu gerzekler altyapıyı yeni kurduğu için sıkıntı yaşadım. kendi kendime teknik destek veriyorum o aralar. çünkü onlara danıştığımda 1 haftaya dönüyorlar kendimle haberleşmem daha kısa sürüyor.

2 hafta bekledim yok arkadaş aynı sıkıntılar devam ediyor. interneti felan pas geçtim artık ev telefonum çeksin yeter kafasındayım. yurtdışındaki teyzemler annemle haftada 2-3 kez mutlaka görüşür. kadın kaç aydır görüşemiyor başımın etini yiyor şu telefonu hallet diye. (bu arada bu entry'i hala 1,2 mbps internet hızında giriyorum, telefonumda hala düzelmedi) ve artık gerçekten aklımı yitirdim ve sorunu kendimde aradım. splitter kutusunu değiştirdim. değiştirmeden direk telefona bağladım yok aynı sorunlar devam ediyor. en sonunda telefona güvenmeyip gittim kendime yeni ev telefonu aldım. arkadaş yok düzelmiyor soktuğumun telefonunda çevir sesi çıkmıyor.

yaklaşık 1,5 ay boyunca telefonu ve interneti bu şekilde kullandım ve her hafta turknet'e posta güvercinlerimi yolladım. her seferinde aynı mesaj ile döndüler "bina içi tesisatınızı kontrol edin". ulan size de binanıza da dedim gittim 25metre cat6 kablo aldım 1 gün boyunca bütün hattı yenilemek için uğraştım.(sen anlamazsın diyenler olursa elektrik-elektronik alanında çalışıyorum) ve gerçekten bu sefer olacak diyorum

-evenasins salak mısın oğlum adamlar dedi işte sendeymiş sorun hadi biticek az kaldı nidalarıyla kablo çekmeye devam ediyorum.

krone pensem olmadığı için falçata ile kabloları ankastre'ye takmaya çalıştım fakat bu seferde elimi kestim. bütün moralim yine bozuldu açtım ağzımı yumdum gözümü. tabi bunları turknet'e duyuramıyorum posta güvercinlerim ses iletemiyor yalnızca mesaj iletebiliyor benim biricik ay parçalarım.

neyse en sonunda bitti ve splitter'a cat6 kablodan çektiğim 2 kabloyu taktım ve bir keyif sigarası yaktım. bekliyorum olacak çünkü. başka türlüsü mümkün değil diyorum.
    5dakika, 10 dakika ,30 dakika geçti yok sinirimden duvarları yumrukladım. tüm gün uğraştım son çare olarak bütün binanın tesisatını değişmişim hala internetim ve telefonum yok. ertesi gün bir güvercin daha yolladım." bina tesisatından değil her şeyi değiştirdim." dedim. 3 hafta böyle inatlaştık onlar sizden kaynaklı diyor ben onlardan kaynaklı diyorum.

sonra bir gün akşam 5.30 saatlerinde beni turknet teknik servisinden(böyle bir birim olduğuna inanmıyorum.) bir abi aradı. ve bana "abicim senin bağlantında sıkıntı yok ya turknet yapa altyapısına geçti ondan senin internetin gitti büyük ihtimalle dedi. ben bir kaç düzenleme yapacağım sen 24 saat bekle eğer olmazsa yarın turknet'i ara ve yapa altyapısından çıkıp, vdsl altyapısına geçmek istediğini söyle dedi. ben o sıralar pamuk gibiyim. sonunda bir canlı sesi hemde benimle ilgileniyor. tamam canım abim kaç aydır turknet'teyim ilk defa bir muhattap buldum teşekkürler dedim kapattım telefonu.

24 saat bekledim düzelmedi. dayan güvercinim son bir iş son bir iş daha diyorum kendi kendime. bu sefer uzunca bir mektup ile gitti. başına bir şey gelir diye korktum ama güvercinim hedefi yerine ulaştırmayı başardı.

2 gün sonra bir bayan bana geri dönüş yaptı ve özür dilemeyi felan geçtim kesinlikle böyle bir şey olduğunu kabul etmeyip sadece dinliyor. kendi hatası konusunu kabul etmeden geçiştirip tabii ki geçebilirsiniz vdsl yapıya dedi ama telefon numaranızın değişmesi gerekiyor???
    25 senedir kullandığım telefon numaramın değişmesinden bahsediyor bana kabul etmedim ve iptal talebi istedim. peki dedi uzatmadı kapattı.
    ertesi gün türktelekom'a başvuracaktım fakat oradaki arkadaşta aynı şeyi söyledi "kendi altyapımıza almak için numaranızın değişmesi gerekiyor."

turknet'in bana öğrettiği bir şey varsa kesinlikle sabırdır. başka hiçbir şey öğretemedi çünkü bilgi çağında bilgi alacağım bir internet bağlantım yok! 2 hafta daha bu şekilde kara kara düşündüm ve anneme o acı gerçeği söylemek zorunda kaldım. "telefon numaramızın değişmesi gerekiyor." bazen bir bakış anlatır her şeyi derler ya öyle bir şey oldu. o bakışın anlamı '-şu allahın belası telefonu çalıştır numarasına sıçayım' bakışıydı. tamam dedim. ve telefon numaramın değişmesi için onay verdim fakat bu 3 ay boyunca bana bağlantı hatasının bende olduğunu söyleyerek, beni kandırdıkları için 3 ay boyunca ödediğim bütün faturaların iadesini istedim. ve turknet destek kaydı yerindeki btk'ya yolladım bunu. bu sefer günde 2 kez aradılar. allah allah hepsine verdim veriştirdim. paramı istedim paramı kolay kazanılmıyor o para 3 ay boyunca benim internetimi ve telefon haklarımı kısıtladınız mağdur durumdayım dedim. eleman gelmiş bana "kasım ayında şu kadar internet kullanmışsınız kullanılmış bir hizmetin iadesini yapamayız. telefon ise ücretsiz bir hizmetimiz onun içinde iade yapamayız felan dedi". lan ben 1,2mbps internet ile neler yapmışım öyle valla pes doğrusu arkadaşı tebrik ederim artık kaç kişi şikayetçi oluyorsa alışılagelmiş şeyler söylüyor. bak bakalım şu anda kaç mbps internet kullanıyormuşum dedim bana 6mbps ye kadar destekliyor diyor.bu arkadaş benim itirazlarıma 10 dakika sabretti daha sonra telefonu kapattı daha sonra destek kaydında "-abone telefonu kapattığı için görüşme sonlandırılmıştır problem yoktur" dedi.

arkadaşlar eğer buraya kadar okuyan durumu iyi olan arkadaşlarım var ise kesinlikle ama kesinlikle bu lanet firmadan uzak durun. ben hakkımı yasal yollardan aramayı bile düşünüyorum. parasını geçtim beni 3 ay boyunca kandırdılar.
  • bunu çok çok iyi anlıyorum ve türknet pişmanlıktır. benim maceram ise internette türknet reklamı görmem ile başladı. 100 mbps'ye kadar internet 75,99 lira gibi reklamlarla insanları kandırarak bünyelerine çekip daha sonra alabileceğiniz en kötü hizmeti -alabilirseniz eğer tabii- alıyorsunuz. ben türk telekom'dan geçeceğim zaman 480 liraya kadar olan cayma bedelini ödeyeceklerini söylemişlerdi. kanpanyanın bitmesini bir gün kala özellikle telefonda teyit ettirdim. başvuru süresi tamamlanana kadar kampanya bitecek ve bundan faydalanamama durumum olabilir mi acaba diye söyledim. sorun olmayacak dediler ve türknet'e geçtikten 1 ay sonra telekom faturam geldi ve türknet'e gönderdim. siz kampanyadan faydalanamıyorsunuz diye tutturdular. 1 hafta boyunca bu andavallara eski kayıtları incelemeleri gerektiğini anlatarak cayma bedelini faturamdan düşmeleri gerektiğini söyledim. en sonunda kabul ettiler.

başvuru sırasında bana 35 mbps alabileceğimi hatta 10 lira farkla 75 mbps alabileceğimi ilettiler. kapı numarama kadar alarak bunun teyidini yaptılar.
    bağlantım sağlandı ve modem ayarlarını yaptım. 16 mbps alıyordum. bunlara kayıt açtım ve henüz telefon hizmetim aktif olmadığı için hızın böyle olduğunu yükseleceğini ilettiler.
    1 hafta sonra telefon bağlantım aktif oldu ve hızımda bir değişiklik olmadı.
    tekrar kayıt açtım ve bir ton kayıt sonrası beni aradılar. bana türk telekom portlarıyla alakalı bir durum olduğunu ilettiler. desteklemiyormuş ?! destekliyor diye dediniz diyorum. bana öneri sundu arkadaşlar; türk telekom'a port açmaları için dilekçe yazabilirmişim ya da mahallede imza toplayarak muhtara imzalatıp türk telekom'a o şekilde de sunabilirmişim. o daha etkili olurmuş. işim yok onunla mı uğraşacağım ? bana vaat edilen neyse onu istiyorum.
    siz sahtekar ve dolandırıcı bir firmasınız diye ilettim. daha sonra beni başka bir birim tekrar aradı. bir yanlışlık olmuş ve hattım aslında hızı destekliyormuş. (bkz: oyun mu oynuyoruz)
    tamam gereği ne ise yapın dedim ve hızım bir miktar yükseldi. ardından tekrar düştü.
    tekrar kayıt açtım.
    1 günlüğüne gerçekten 60 mbps hız aldım ve ardından bağlantım günde 15 dakikada bir kopmaya başladı.
    tekrar kayıt açtım. 1 ay boyunca türk telekom'a ilettiklerine dair bana mesajlar attılar ve bir çözüm üretmediler. ayrıca 1 hafta hiç internet bağlantımın olmadığı bir ara yaşadım.
    tekrar kayıt açtım. 1 aylık süre sonunda bağlantı kopma sorunum giderildi ama nasıl ? hızımı düşürmüşler. tekrar kayıt açtım. hızımı geri yükselttiler ve kopma sorunlarım tekrar yaşanmaya başladı.
    ondan sonra 2 ay boyunca bu şekilde kopma sorunu yaparak türk telekom destek ekiplerinin gelip ankastre'yi kontrol etmelerini bekledim. gün ve zaman kararlaştırıyoruz. sabah işten izin alıyorum gelecekler diye. gelmiyorlar asla, asla.
    bir gün geldiler ve bakıp gittiler. tabii ki kararlaştırılan zamanla alakasız akşamın bir vaktinde geldiler.
    ondan sonra bir kopma sorunu yaşamadım ve bağlantım asla 20 mbps üstüne çıkmadı.

netice olarak arkadaşlar, türknet ile aldığınız internet hizmetini tekrar türknet'e çağrı kaydı açmak için kullanabilirsiniz. başka bir boka yaramıyor. bol bol kayıt açarsınız artık. en az 50 çağrı kaydı açmışımdır.

ek olarak tüm bu sürecin 4,5 ay sürdüğünü iletmek istiyorum. 4,5 ay boyunca adam akıllı internet kullanamadım. evde hotspot açıp telefonumun internetini kullandım. hatta anneme bu aptallar yüzünden yüklü bir telefon faturası geldi. kadıncağız mobil veri ya da wi-fi nereden bilsin.

türknet(tanım) : vaat ettikleri hızları asla sağlayamayan, bağlantı başvurusunda aşırı ilgili ve bağlantı sonrası ilgilenmeyen, çözüm sunamayan, çok kötü bir hizmet sağlayan boktan bir internet servis sağlayıcısı.
  • rezalet demişsiniz ancak altyapı sorunlarınız ile ilgili bir durum var ve altyapı türk telekom altyapısı olduğu için türknet in yapacağı bir şey yok. 1 yılı geçti kullanıyorum vaad edilen hizmeti gayet verimli kullanıyorum. ayrıca çevremde çok daha uzun yıllardır sorunsuz kullanan arkadaşlarım da var onların memnun oluşu sebebiyle bende kullanıcı oldum. yani rezalet demişsiniz ama bu bence türknet i bağlayan bir durum değil.
  • başlık sahibine ve turknet hizmetinden dolayı mağdur ve mağdure olan değerli yurttaşlara geçmiş olsun diliyorum.

bir senedir, hizmet almaktayım. özellikle, bulunduğum bölgenin yapa bölgesi olmasından mütevellit, hız kalitem oldukça iyi. öte yandan, fiber hızdan sonra, bu arttırılmış dsl hizmetinden endişeliydim ama hız konusunda hiçbir sıkıntı yaşamadım. bir-iki defa arıza kaydı oluşturdum ve anında reaksiyonlar aldım ve yer hizmetlerini tt verdiği için de benimle en kısa zamanda iletişim kuruldu ve sorunlarım çözüldü...

bunun yanında, biraz paraya kıydım ve tp link'in güzel bir modemini aldım. elektrikçiye ekıstıra para verdim, tüm odalara ethernet kablo döşettim.

ayrıca, kota falan olmadığı için de indirmelerde hiçbir sorun yaşamadım.

özetle, mutlu ve memnun müşterilerinden biriyim ve etrafıma da seve seve tavsiye ediyorum. eğer geçmek isteyen olursa özelden yeşillendirebilir. hem kendi 1 ay bedava kullanabilir hem ben 1 ay ücretsiz hizmetten yararlanırım. bu kampanyasını da oldukça beğeniyorum.

tanım: hizmet rezaletidir ve turknet'in en acilinden çözüm bulması gerekmektedir.
  • kendilerine en sonunda sabrım taşarak aşağıdaki gibi bir mesaj göndermek durumunda kaldım ;

"xxxx bey , anlıyorum müdahelede bulunamıyorsunuz ama ben daha yeni tavsiyeler üzerine turknete geçiş yapmış bir aboneniz olarak interneti kullanamıyorum. ben bu geçiş sonrası sıkıntı yaşanmaması için bina içi tesisatımı yeniledim yeni bir modem aldım. ama önceki operatöre göre çok daha kötü bir hizmetle karşı karşıyayım. bana türk telekom altyapı arızası var diyorsunuz ve 30 ocağa kadar destek veremeyeceğiz diyorsunuz. benim bunu anlamamı bekleyemezsiniz ben size bu hizmet için para ödüyorum ve siz bana bu konuda yapacağımız bir şey yok bekleyeceğiz gibi bir cevap veriyorsunuz. iş ortaklarınız olan türk telekoma sizi ve dolayısıyla beni ve benim gibi birçok müşterinizi mağdur eden bu firmaya herhangi bir yaptırımınız olmayacak mı ? bundan da önemlisi hizmeti sizden alan müşterinizin mağduriyetine karşı tutumunuz nasıl beklemek zorundayız gibi bir tutum olabiliyor ? ben bu durumun peşini bırakmayacağım. sosyal medya , tüketici hakları , btk ve bununla ilgili ne kadar mecra varsa bu yollardan hakkımı arayacağım. ücretini ödediğim bir hizmeti alamıyorum ve üstüne üstlük eliniz kolunuz bağlıymış gibi cevap veriyorsunuz. ben türknetten önce 5 senedir kullandığım operatörde bu denli uzun süren bir sorun görmedim sorun olduğunda da bizim elimizde olan bir şey yok bekleyeceğiz gibi profesyonelliğe yakışmayan açıklamalar da duymadım. böyle bir sorun var madem siz müşterinizi mağdur etmemek için mobil internet vs gibi bir hizmet sunmalısınız yani madem bir çalışma var ve bu sizle ilgili değil bu durum beni ilgilendirmez siz bana taahhüt ettiğiniz hizmeti sağlamak zorundasınız. ben nasıl size faturayı ödemek zorundaysam ve bahane olarak kredi kartımda bir sorun var ödeme yapamıyorum gibi bir bahaneyle gelemiyorsam siz de bana bu bizimle ilgili bir sorun değil türk telekomla ilgili bir sorun diye gelmemelisiniz. türk neti bir arkadaşımın tavsiyesi üzerine kullanmaya başladım. benden referans bekleyen birçok arkadaşım vardı operatörünü değiştirmek isteyen. şu durumu çözüme kavuşturmak adına adım atmamaya veya bana mantıklı bir açıklama yapmamaya devam etmeniz durumunda türk net ile ilgili benden kimse iyi bir şey duymayacak ve aboneliğimi de iptal ettireceğim. bilginize.. "

önerisi olan varsa yeşillendirsin