şükela:  tümü | bugün
  • aynı rte gibi, damat gibi açıklama yapıp ağlayarak,bankalara sallamış .
    faizler çok yüksek, finansman bulamıyoruz demiş.

sana mı soracaktı bankalar kredi fiyatlandırması yaparken. sanırsın banka hayır kurumu. hesabını kitabını yapar , ona göre kredi verir.

sizin kafada olsa bankalar, zaten herkese para dağıtıp batık kredi deryasında yüzerlerdi. kaldı ki şu an bile takipteki kredilerin oranı yüksek zaten.

sürekli ucuz ve bol para istemekten vazgeçemediniz bir türlü. bankalar bedava para dağıtsın demekten başka bir çözümünüz ve politikanız yok.

umarım siz az harcamayı ve tasarruf etmeyi öğrenene kadar faizler ve finansman maliyetleri hep yüksek olur. başka türlü akıllanmazsınız çünkü.

https://www.bloomberght.com/…stek-oluyorlar-2272534
  • kısa ve net.. beter olun.
  • 6 yılın ardından kendime sağlam bir bilgisayar alayım dedim, bana da kredi vermiyorlar rıfat bey. sizin cenah gibi cebimde milyonlarla da gezmiyorum üstelik.

ben ağlamıyorsam, siz hiç ağlamayın bi zahmet.
  • beyefendi bankaların kendisine zararına kredi vermesini istiyor, bankalar bunlara zararına kredi versin ki, bunların haramzade düzeni devam etsin, sanki banka hayır kurumu, yağmurlu havada su vermem ben bunlara, beter olun.
  • cok hatali bir aglama.

"benim kiz kardesim bas ortulu oldigu icin dusuk faizli kredi vermiyorlar" diye aglasa belki birseyler yapilirdi.
  • bankalar yuksek faizden kredi vermezse bu sefer dolar kuru fırlıyor, ama tabi bu arkadaşların paraları komple dolarda oldugundan ve aralarında ihracatçı da bulundugundan bunların serveti artıyor.

ucuz tl krediyi al, yap yatırımı sonra çak dolarla. bunlar zenginleşsin ancak koca bir ulusun birikimleri dolar karşısında erisin.

adamlar zaten zengin ve zaten para da kazanıyorlar. işini devam ettiremiyorsan kaparsın yani bu kadar basit.
  • bir koltukta 20 yıl oturan kişileri genel olarak ciddiye almadığım için bu sefer de ciddiye almadığım ağlama. sadece bu da değil, türk-iş başkanı, tek-gıda iş başkanı, tesk başkanı... sürüsüyle var bunlardan.
  • "hep bana, hep bana, hep bana" ağlaması. neyse, bana biraz abartılı geldi. bir keyif çayı içsin kankileriyle, rahatlar.
  • senin yalan gözyaşlarının gerçeklerini esnaf her ay yaşıyor.

sikko işlemler için bile kitlediklerinizi kısın da diğer ağlayanların gözyaşını silin.
  • "kredi faizlerinin geldiği seviye, dünya genelindeki düşük faiz ortamına uymamaktadır ve girişimcilerimizin küresel rekabette ayakta kalmalarına engel oluşturmaktadır”

bankalar üzerinden doğrudan iktidarı hedef alan açıklamadır.