• biraz üzücü bir yazı: 14 şubat 1958 izmir
  • kutlamadım. eksikliğini hissetmedim bile. hatta güne şununla başladım. öyle neşeli, öyle oynak :)

bir keresinde içimden "yaa ben hiç kutlayamayacak mıyım şu 14 şubatı" demiştim. sonra allah bana, doğum günü 14 şubat olan bir sevgili verdi. ağzım öyle yandı ki, bu günün zerre kıymeti kalmadı bir daha gözümde.

ama bugüne özel alışveriş indirimleri güzel oluyor bak. ;)
  • garsonların bir gecede çektiği fotoğraf sayısının en fazla olduğu gün diye tahmin etmekteyim.

az önce biraz instagram gezmesi yaptım. şimdi doğal olarak çiftlerimiz bu kutsal günde yalnız başlarına bir takım restoranlarda bir takım yemekler yiyip bazı meşrubatlar içiyorlar fakat doğal olarak bütün bunları ve bu çifti fotoğraflayacak bir tanıdık yok. selfie çekseler çok gündelik sıradan oluyor ve masalar falan tam gözükmüyor.

işte burda devreye garsonlar giriyor. instagramdan anladığım kadarıyla restorandaki müşterilerin %79.4'ü (sallamadım, net hesapladım. salladı diyen vadan hayini fedocudur.) garsona fotoğraf çektiriyor.

bu da bir garsonun en çok fotoğraf çektiği gecenin 14 şubat olduğunu doğruluyor.

yanlış hesaplamadıysam da bu fotoğraf çeken garsonların %68.7'si amını 14'ünü şubatını fotoğrafını sikiyim diyerek uykuya dalıyor.
  • ne yapalim, olaysiz dağılalım hadi.
  • birdaha hiç sevmeyeceğim gün.
  • kazasız belasız atlattık bu sene de
  • 14 şubat, eee bekler şimdi demi ......
    yeryüzünde hiç bir tür yoktur ki erkeği insan kadar rezil olsun ?????? bak dalga geçmiyorum. canlılar aleminin en madara olmuş erkeği arizona kertenkelesinin dişisini etkilemek için yaptığı dans bile 14 şubatta insan ırkının erkeklerinin düştüğü trajikomik durumlardan daha asildir. operasyondan sonra dişisi tarafından yenilen peygamber devesi bile insan ırkının erkeklerinden daha şanslıdır. dişisinin gönlünü almak için saatlerce kafa kafaya tokuşan dağ keçileri bile biz erkek milletinden daha soyludur yavvvv.
    bak, inanmıyorsan çık dışarı bu gün, 14 şubat ya, elinde kırmızı güllerle gülerek evine giden pala bıyıklı, esmer 55 yaşlarında bir abi göreceksin, elinde güller olmasa birde o salak sırıtışı, karşından gelse buyur abi yol senin diyeceksin, o derece yani. ama işte elinde güllerle madara olmuş. bir başka cafede, dişisine sürpriz yapmak için cafe elemanlarına yalvarmış, biraz da para vermiş ama ancak yüzüğü pastaya iteleyebilme şansı bulmuş bir başka genç kardeşimizi göreceksin. pahalı bir restoranda arkasında keman çaldırıp diz çökmüş vaziyette dişisine ne kadar sevdiğini söyleyen başka bir zavallı. sayamayacağım daha nice şirinlikler, maymunluklar, zor çok zor erkek milletinin işi. bak erkek milleti diyorum çünkü bu öyle sevgililer günü falan değil, tıpkı evlilik yıldönümü, anneler günü, ilk tanışma günü, ilk çıkma günü ve bilumum günler gibi sadece ve sadece kadınları mutlu etmek için uydurulmuş günlerden biri, hepsi bu.
    hele son zamanlarda ortaya çıkan tek taş çılgınlığı var ya oy oy oy. hadi bi salaklık ettin tek taşa verdin 3.000 tl, 14 şubatta hanım çok mutlu oldu yırttın. ay sonu geldi eeee, elektrik, su, doğalgaz, ev kirası, çocuğun dersane taksidi, servis parası. baktın çıkamadın işin içinden, o pırlantayı hanımdan binbir surat geri aldın, koştun kuyumcuya, ne dicek biliyor musun, "abi malesef pırlantayı bozamıyoruz", hadi bozdu diyelim alacağın para en fazla 1.000 tl.
    o yüzden sevgili hemcinslerim bir çılgınlık yapmadan evel iyi düşünün. en azından bir şey alacaksanız bile şöyle maddi gücünüze göre çeyrek altın olur, yarım altın olur, ata lira olur, hani paraya ihtiyaç olunca iş görsün be oğlummmm ??????
  • yapmayı planladığım eylem
    bun kısa zamanda bende yapıcam :)))

görsel
  • hayatım boyunca kutlamak istediğim ama her defasında ya benim yüzümden ya da karşı taraftan kaynaklı elimde patlayan gündür. dündür. bugündür. ölümdür.
  • geliyor gelmekte olan. geçen sene ne güzel partilemiştik hediyemi de almıştım. bu sene kös kös geçecek.
hesabın var mı? giriş yap