şükela:  tümü | bugün soru sor
 • hiç unutmadığım maç. hâlâ dost meclislerinde fair playden bahsedilirken bu karşılaşmayı örnek veririm. maçın bitmesine on dakika kala bir deportivo atağında ceza sahasında galatasaraylı bir isim yerde yatmaktaydı. beşe üç gelişen bir akında, sağ kanattan giden oyuncu topu taca atmıştı. ispanyol ekibin yedek kulübesindeki dalgalanmalara ise, aynı anda iki kişi yerdeki galatasaraylı oyuncuyu göstererek cevap vermişlerdi...
 • ultraslanin kocaman bir 'only you' yazili bayrakla gorucuye ciktigi mac.
 • sevgililer gününe denk gelmesi sebebiyle galatasaray taraftarı için ayrı bir öneme sahiptir.ultraslan tarafından özel yaptırılmış only you pankartı ve seramoni sırasındaki tribün şovu ile hatırlanacaktır.galatasaray , suat kaya'nın enfes golünün ardından klasik lucescu taktiğini uygulamış ancak topu rakibinden daha fazla ayağında tutmayı becerememiştir.avrupa'nın en iyi takım oyunu oynayan ekiplerinden olan deportivo maç boyunca ezici bir futbol sergilemiş fakat lucescu şansı devreye girerek maçın ispanyollara gitmesini engellemiştir.
 • bu mactan onceki tribun goruntulerine asagidaki linkten ulasabilirsiniz:

  http://rapidshare.de/…iles/8395271/onlyyou.mpg.html

  edit: ustteki link olmus, youtube'dan seyredebilirsiniz: http://youtube.com/watch?v=25ins_njyik

  edit2: yeni bir link: http://vids.myspace.com/…ndividual&videoid=15959626
 • kapali tribune gonul vermis nice yigidin sevgilisiyle ayrilmasina neden olan mac,
 • deportivo'nun o dönemde zaten çok sıkı takım oyunu oynadığı, oyuncularının birbirini çok iyi tanıdığı biliniyordu. ama suat kaya'nın 11. dakikada attığı golden sonra deportivo'nun galatasaray'a uyguladığı yaklaşık 20 dakikalık bir baskı var ki, bırakın pas yapmayı, topu rakip sahaya atmayı bile doğru düzgün becerememiştik. zaten yanılmıyorsam suat kaya bu maç ile ilgili "avrupa'da oynadığımız en zor maçtı" gibi bir tanım yapmıştı.

  hala daha galatasaray tv'de bu maça denk geldiğimde dönemin o makine gibi çalışan galatasaray orta sahasının kendi sahasında bu duruma düşmesine hayret ederim, seher vakti kendimi dağlara vururum.
 • nice çiftlerin ayrılmasına sebep olmuş maçtır. (bkz: only you)
 • zerre değer vermediğim şu sikkolar gününde aklıma hep gelen, gelecek olandır. ne de olsa sevgilinin en güzel zamanlarındandır. (bkz: only you)
 • belgarath gibi kıskanılacak bir hafızaya ve o hafızanın dehlizleriden gelip-geçen detayları anlatacak üstün bir üsluba sahip olmadığımdan, birçok maçla ilgili aklımda çok fazla detay kalmaz, kalanları da anlatamam aslında. bunda tribünlere ve sahadaki maça kendimi fazlasıyla kaptırmamın da etkisi olabilir. birçok eski maçtan aklımda genelde skoru ve golleri kalır. ama deportivo maçı her şeyiyle özel, her şeyiyle güzel, her şeyiyle unutulmaz bir maçtı benim için. öncelikle maç günü yağan deli yağmur hiç kesilmemişti. 14 şubat'tı, çarşambaydı. kırmızı rujlu, uzun tırnaklı, tırnak izleri ellerimize kazılı sevgililerimizden ayrılıp yolunu tutmuştuk ilk ve tek gerçek aşkımızın. her maç gibi o maç da vuslattı, mecidiyeköy kalabalığını yarıp sevgiliye varmaktı. sonunda tek vücut olup, tek bir bedende solumak, tek bir ruhta hayat bulmaktı... şubattı, 14'ü işte.

  sevmiyorum arkadaş yağmurlu havaları, zorla mı? benim bu sevgisizliğime inat durmadı yağmur, yağdı ha yağdı. yağan yağmura inat ıslanan formalar, eşofmanlar çıkarılıp sıkılıp tekrar giyildi. tribünler bambaşkaydı. tüm stat aynı anda zıpladığı zaman resmen ali sami yen sarsılıyor, ayaklar yere değince bu sarsıntı rahatlıkla hissediliyordu. maçın başında kapalı'da açılan büyük bayrak yemin ederim ki kırmızının en güzel tonuydu. sen sarıyla kırmızı, kalbimizin yıldızı bir başka dillendirilmişti o gece. bambaşkaydı işte. kalede taffarel, önünde popescu, önlerinde de el comandante hagi vardı. daha ne olsundu...

  çok net hatırlıyorum suat'ın harika golünü. eski açık tarafındaki kalenin doksana yakın köşesine çok sert çakmıştı. bir de makaay bizi çok korkutmuştu. bomboş pozisyonda golü yapamamış, maç da zaten öyle bitmişti.

  artık detaylarını da bir ara belgarath geçer, benden bu kadar. zaten başka bir yerde yazmıştım bu maçla ilgili bir şeyler, sanırım daha iyisini yazamam.