şükela:  tümü | bugün soru sor
  • fenerbahçe'nin uefa kupası 3. turunda $ükrü saraçoğlu'un da oynayacağı ilk maç. hollanda takımı az alkmaar bu kupanın ilk turunda kayserispor'u elemi$di. fenerbahçe bu turu geçerse 2. turda aynı grupta bulunduğu ingiliz newcastle united ile belçika takımı zulte waregem maçının galibi ile kar$ıla$acak.
  • fenerbahce taraftari erkekleri cok zor duruma düsürecek mactir. bir tarafta kirk yilin basi uefa da basari getirebilecek potansiyelde lokum bir mac, diger tarafta sevgililer günü icin hediye, mum isiginda yemek, bas basa türlü aktivite bekleyen bir sevdicek... aman diyorum, kararinizi dogru verin sevgili febeli kardeslerim, ya da alternatif olarak hatuna 14 subat hediyesi olarak mac bileti hediye edebilirsiniz. (bkz: yerse)
  • bir sevgilisi olmayan futbol izleyicilerine, günün anlam ve önemini unutturacak olan karşılaşma.
  • 14 subat hediyesi olarak mac bileti bile hediye etmeyi akil edemeyenlerin muhtemelen sonrasinda hala duruyorsa sevdiceklerine "atilan golleri sana hediye ediyorum nazli yarim" diye mesaj atacaklari karsilasma. yerse.
  • hayatimizdaki onlarca sevgililer gununden sadece birine denk gelecek mac. dolayisiyla tercihin mactan yana kullanilmasi kimseyi uzmemeli, o gune ait tek uzuntu kaynagi -allah muhafaza- fenerbahce'nin yenilmesi olmali.

kizlar, ne siz uzulun, ne sevgilinizi uzun...
    (bkz: sevgililer gununde hali saha maci yapmak/#9061413)
  • bir sevgilim olsa koluma takip goturecegim mactir.
  • bir sevgilim kolumda diğeri sahada, biz de tribünde olacağız. aşığız ulan!
  • sevgililer gününü türkiye'nin en güzel mekanlarından biri olan saraçoğlu'nda kutlamamızı sağlayacak maç olacaktır.fenerbahçemiz bizi sıkış tepiş mekanlarda normal fiyatın 2 katı fiyatına aptal bir yemek yemekten kurtarmıştır.
  • tribünlerde mevzu dönemi biteli bir hayli oluyor. istanbul takımları arasında 93 yılında verilen ateşkes kararı ile artık taraftar grupları birbirlerine döner bıçaklarını çekmiyorlar. ama bu, rekabetlerinin başka alanlara kaymasını engellemiş değil. tribünlerden tamamen çıktı diyemeyeceğimiz arbede hali yerini yavaş yavaş medya organlarının ve internetin yoğunlukla kullanıldığı bir gövde gösterisine bırakıyor. nihayet gruplar takımları için ne kadar fedakar olabilirler bunun ispatı içine girdiler. bu değişim mutlaka ama mutlaka gerekliydi, oluyor. pek çok genç zamanında takımları için yaralandı, ölenler oldu. eski zamanların hikayelerinin çoğu tüyler ürpertici. lig tv'de beşiktaş çarşı grubunun kurucularıyla yapılan röportajda söylenilen şey çok anlamlı "çarşı'yı o zamanlar kurduk ama iyi mi ettik kötü mü ettik onuda bilmiyorum aslında, belkide kötü ettik, çünkü çok gençlik heba oldu.." o günlerden bu günlere geldiğimizde artık tribünler kendilerini göstermek için fırsat kollar oldular. artık birbirleriyle pankartlarla, tezahüratlarla kapışıyorlar. ve böylesi benim şahsem içimi çok ama çok rahatlatıyor. ortaokul-lise döneminde karışmasam bile tanık olduğum kavgaların, polis müdehalelerinin, eskişehirde şampiyonluğuna sevinirken gözümün önünde bıçaklanan çocuğun görüntüleri hala hafızamdayken futbolda şiddetin önüne bu değişim rüzgarının geçmesi kaçırılmaması gereken bir fırsat. işte fenerbahçe taraftarlarına düşen görev. 14 şubat sevgililer gününde tribününüzü dosta düşmana gösterin. önce kendiniz için sonra başkaları için. galatasaray'ın daha önce bir sevgililer gününde açtığı "only you" pankartı unutulmadı, şimdi sıra sizde. kusura bakmayın ama çıtayı yükseltmeniz gerekiyor. ben beşiktaşlı olarak zevkle televizyonun karşısına geçip tribünleri seyredicem. önce galatasaray'ı gördük, şimdi fenerbahçe'yi göreceğiz. elbet sıra bizede gelirde, bizde sevgililer gününde...bi dakka bi dakka, çarşı sevgililer gününe de karşıdır yahu.. hay allah, görüyo musun bak?