şükela:  tümü | bugün soru sor
 • abd’nin ne kadar iki yüzlü oynadığını gösteren rapor. bunlarda hiç utanmada yok. abd’nin teröre destek verdiğini biliyorduk ama eskiden gizli yaparlardı şimdi pişkince açık açık destek sağlıyorlar. elbette hesabını verecekler.

  --- spoiler ---

  abd ulusal istihbarat direktörü (dnı) daniel coats tarafından abd kongresi'ne sunulan "abd istihbarat topluluğunun dünya genelinde tehditler değerlendirmesi" raporunda ypg'nin "pkk'nın suriye'deki milis gücü olduğu" belirtildi.
  --- spoiler ---

  aa linki
 • ne yaparlarsa yapsınlar terörle anılacaklar... terör devleti olmaktan kurtulamayacaklar...
 • aklımda çok soru var.

  birleşmiş milletler ypg'yi terör örgütü olarak kabul ediyor mu?

  etmiyorsa niye etmiyor?

  ediyorsa abd şuan teröre yataklık etmiyor mu? ettiği için bir suç işlemiyor mu?

  bütün dünya mı abd'den küçük?

  kudüs'ün başkent ilan edilmesinden sonra yapılan oylama abd'ye bir tokat olarak inmedi mi? aslında israil ve abd'ye tüm birleşmiş milletlerin gerekirse şamarı indireceği sonucu ortaya çıkmadı mı?

  düşün düşün..
 • hala abd demokratik bir ülke olabilir, insan hakları ve kanunlar, iyi işleyen bir yargı sistemi olabilir. ama bu onu terörist ve terör destekçisi bir ülke yapmaktan alıkoymaz. 550 milyon dolar değerinde onların desteği.

  adamlar iyi çalışıyor, bizde olsa o raporu yazanı hain ederler o da bizim anladığımız şey.
 • bu bilginin ışığında, abd nin teröre destek vermesinden mütevellit, kendilerine demokrasi götürmemiz gerekliliği doğmuştur.
 • bunlar hep adamları zamanında vergiye bağlamamızın intikamı *

  (bkz: osmanlı'nın abd'yi vergiye bağlaması)

  şu anda izlenen amerika karşıtlığı politika umarım hedefinden kayma olmadan devam eder, akılları olsaydı zaten bu amerikalıların, 80 milyon vatandaşı ve ekonomisi olan bir ülkenin tarafında olmak yerine ne idüğü belirsiz, 3-5 teroristin yandaşlığını yapmazdı.
 • ahanda buraya yazıyorum: kısa zamanda türkiye amerkan askeri oradaymış değilmiş düşünmeden ypg'yi vuracak. amerika da ypg'yi ortada bırakacak.