şükela:  tümü | bugün
 • hala bu açıklamalara inanıyorsanız şu sözlükte yazı yazmayın abi lütfen. ulan son 1 ayda buna benzer 40 tane açıklama geldi, azıcık takip edin, sonra da pyd'ye 500 milyon dolar bütçe ayırdılar.

  keriz misiniz?
 • pkk'ya kol kanat germek amacıyla senatodan 500 milyon dolar harcırah talep eden abd yönetiminin kameralara oynamak adına yaptığı türlü şirinliklerden bir diğeri.
  (bkz: duy da inanma)
 • şimdi akçomarlar gaza gelir" osmanlı tokadı yola getirdi" diye. sonra abd yapımı bizde olmayan silahla helikopterimiz düşer. tayyip yine atarlanır, bunlar yine gaza gelir. adamlar perde önünde "türkiye, dostumuz ve müttefikimiz" der. bunlar yine gaza gelir. sonra her zamanki gibi sonsuz döngüye gireriz. olan ölenlere olur. bunlar hala goy goy yapar stattaymış gibi "binali bizi afrin e götür" diye.
 • yav deli misiniz yoksa deli taklidi mi yapıyorsunuz?
  adamlar daha dün 550 m usd yardım kararı almadı mı? yani yaklaşık 2 milyar tl. hala satış falan diyorlar ya, bir şey demiyorum.
 • - abd osmanlı tokadı yemememiş. (incirlik açık, bi yaptırım yok.)
  - türkiye ile hareket etçes bis. (pyd ye 500 milyon dolar yardım)

  "binali bizi afrine götür!"

  ülke ülke değil, açık hava tımarhanesi.
 • yıl olmuş 2018 . hala abd nin açıklamalarına inanan insanlar var .
 • yani bunun açıklamalarla veya eylemle bir ilgisii yok. amerika tek bir amerika değil bunu artık biliyor olmamız lazım. amerika dediğimiz şeyin evet cia diye bir kurumu vardır. ama bu cia'in içinde sayısız şekilde farklı amaçları olan gruplar var. bunların bazısı türkiye'ye destek verirken diğer bir grubu ise orada bunlara destek olabilir... bu durum planlı ya da plansızdır onu bilemiyorum ama işin özü budur.

  lakin şöyle bir gerçek var ki oradaki destek olan grup da desteğini çekip farklı bir stratejiye girebilir. çünkü amerika'nın hangi kolu olursa olsun gücü tükenenin yanında daha fazla durup itibarını zedelemek istemez. güçlünün yani türkiye'nin yanında olup farklı bir strateji içine girebilirler.
 • türkiye abd icin stratejik muttefiktir, ypg ise taktik müttefik. günü geldiginde elbette stratejik müttefik taktik müttefige tercih edilir. bunda sasilacak bi sey yok. ypg de, az cok siyasetten anlayan herkes de bunu bilir.
 • geleneksel abd'nin ypg'yi satması şenliklerinin üçüncü ayağı;

  (ara: abd* ypg* satma*)
 • bugün değilse bile pek yakında gerçekleşirse kimseyi şaşırtmaması gereken satıştır.

  bin defa söylendi, yazıldı. ülkeler son tahlilde çıkarlarına bakarlar. amerika gibi son derece rasyonel bir devlet kendine zarar verecek bir ittifakı sürdürmez, sürdüremez.

  türkiye gibi bir müttefiki kaybedeceğine emin olduğu dakika anasını bile satar. her zaman herkesi satar. önemli olan ayağını sağlam basıp zarar göreceğine ikna edebilmek. tayyip bey şimdilik fena iş çıkarmıyor.

  bu işi halletsin teşekkür ederim. ben yine oyumu vermem o ayrı.