şükela:  tümü | bugün soru sor
 • büyük çekici adı verilen ve galaksileri yok eden kara deliğin dünyanında içinde bulunduğu galaksiyi normalden iki kat hızlı çektiği ortaya çıktı.

  şuan sınırları tam olarak bilinmeyen uzayda, galaksimiz her sene 9 mm daha kara deliğe yaklaşırken yeni yapılan hesaplamalar ile 16.8 mmye kadar çıktığı hesaplandı.

  zamanın hızlı geçmesini, bu çekim kuvvetine bağlayan uzay bilimcisi pr.dr dean bravo, şuan korkulacak bir şey olmasa da, bu büyük canavarın çekim alanından kurtulmadıkça eninde sonunda kara deliğe girileceğini belirtti.

  dr deanın tezine göre kara deliğe giren bir galaksinin içindeki gezegenler, zaman kırılması yüzünden yok olabilir, hatta boyutsal olarak zamanda geri gidebilir.

  belkide dejavu yaşamamızın sebebi kara deliğe girip tekrar geçmişi yaşamamızdır kim bilir?
 • kara delik yüzünden galaksi çekici mi çağırmış n'olmuş mk?

  siktir edin olur öyle arada.
 • kaynak olaydı iyi olurdu.

  aslında büyük bir olay. ama yaşayan hiç bir insan bu tehlikenin sonucunu görmediği için lay lay lom şeklinde yorumlanır.

  edit: trol çıktı. uyaran arkadaşlara teşekkürler.
 • istanbul'da yaşıyorsanız tek bir çekici felaketiyle karşı karşıyasınız demektir: istanbul trafik vakfı çekicileri.
  ekleme: unallica'nın uyarısı üzerine; emniyet ve özel çekici firmaları nedeniyle istanbul trafik vakfının gereksiz yere suçlandığından bahsetti. mutlaka haklıdır, bizimkisi komiklik, şaka.
 • bu arkadaş deli benden söylemesi.

  (bkz: 14 şubat 2019 08.52 pasifik okyanusu olayları)

  tanım: olmayandır.
 • beynimizde fiziki varlığı olan nöronlar kara deliğe 16,8 mm çekiliyor, ama fiziki varlığı olmayan düşünceler bu çekimden eş zamanlı olarak etkilenmiyor ve yerini koruyor; düşüncelerin ait olmadıkları nöronlar ile kesişmeleri spekülatif düşünce ve sapkınlığa neden olurken, düşünceler ile ait oldukları nöronlar uzay zamanda yeniden kesişince deja vu yaşıyoruz. bu teori tutar, ispatlanamasa da iyi satar; bilim kurgu yazarları göreve.
 • (bkz: the great attractor)

  kara delik değil, çok büyük bir galaktik kümedir. devasa kütlesi bizimkiyle birlikte pek çok galaktik kümeyi etkilese de, gerçekte karanlık enerji nedeniyle kırmızıya kaymaktadır, yani bizden uzaklaşmaktadır.

  daha ilgi çekici bir troll başlığı için malzeme arayanlara şunu önerebilirim;

  (bkz: eridanus supervoid)
 • dunyaya en yakin kara delik 27.000 isik yili uzakliginda. yani bugun isik hizinda kara delige dogru cekilmeye baslarsak 27.000 senede kara delikte oluruz.

  19 mm / sene bana fena bir rakam gibi gorunmedi.
 • (bkz: entry nick uyumu) var gibi.