şükela:  tümü | bugün
 • istanbul bahçelievler'de 7 katlı binada yaşanan olay.

  binanın riskli olduğu için bir süre önce boşaltıldığı bilgisi var. bölgeden geçerken enkaz altında kalmış olabilecek vatandaşlar için çalışma başlatılmış. binanın 3 katı kaçakmış, bu zamana kadar bunu bilip ses çıkarmayanlar ne diyecek acaba? ilçe belediyesi de akp'li bu arada.

  https://twitter.com/…bal/status/1228287937839800320
  https://twitter.com/…ber/status/1228285521593610240
  https://www.yenicaggazetesi.com.tr/…ktu-268086h.htm

  kaçak kat rezaleti;
  https://www.google.com/…j1dsb5hg!2e0!7i13312!8i6656
 • depreme gerek olmadığını bir kez daha göstermiştir.
 • inşallah boş bir binadır.

  edit:bahçelievler'de yıkılan binanın boşaltılma nedeninin 5.8 büyüklüğündeki son depremde zarar görmesi olduğu öğrenildi.
 • daha deprem olmadan böyle binalar çöküyor depremde ne olur düşünmek bile istemiyorum
 • türkiye'deki her şehirde bir "bahçelievler" mahallesi, semti bulunduğu düşünülmeden açılmış başlıktır. kaynak, detay eklenir tabii de bari şehri yazmak akıl edilse.
 • bina boş değildir, sanmıyorum. geçmiş olsun yakınlarına

  edit:depremde hasar gördüğü için boşaltılan bir binaymış. sormak lazım "madem hasarlıydı kaç aydır niye yıkılmamış öyle beklenmiş acaba"?
  bi işimizde de ihmal olmasa keşke.

  edit:1 ay önce kentsel dönüşüm için boşaltılan bir binaymış.
  bi çaylak arkadaşımız yazmış, avcılarda mülk sahipleri "gelin binamızı kentsel dönüşüme alın" diyorlarmış ve "6 aydan önce mümkün değil, yıkamayız" cevabını alıyorlarmış.
 • çevre ve şehircilik bakanlığına sesleniyorum!

  istanbullular olarak can güvenliğimiz yok. daha deprem bile olmadan istanbul'un merkezinde 7 katlı bir bina çöküyor. daha dün haberlerde avcılar'da insanlar hasarlı binalarda oturuyoruz diye yalvarıyor. bütün semtler eski binalarla dolu. kentsel dönüşüm kentsel ranta döndü. parası olmayan, ekstra daire çıkacak kadar fazladan arsası olmayan hiçbir bina kentsel dönüşüme giremedi. müteahhitler kar elde edemeyeceği işe girmiyor.

  kanal istanbul peşinde koşuyorsunuz. demiyorsunuz ki önceliğimiz istanbul'u depreme dayanıklı hale getirmek ! bir yerinden başlayalım diyen bir tane yetkili yok. varsa yoksa rant!

  bu nitelikte bütün binaların dönüşme girmesi gerekli. kentsel dönüşüm budur! binanın daha önce boşaltılmış olması sizin sorumluluğunuzu hafifletmez.

  edit 1: 14:40 da marmara denizinde 1.9 deprem olmuş. bu bile tetiklemiş olabilir. gelen mesaj üzerine; evet bu deprem etkilememiş olabilir ama bina zaten ayakta zor duruyormuş, sokaktan kamyon geçince zangırdayan binalar var.

  edit 2: bahcelievler belediye başkanı saçmalamakta şu an televizyonda. kendisi doktormuş. konu alanında uzman yetkin bir kişi olmamasına rağmen bütün kanallara çıktı.

  "bina yarın planlı olarak olarak zaten yıkılacakmış. binanın kolonlarındaki demirler sökülmüş." daha yeni yıkılmış bir binadan bu tespiti nasıl yaptı belli değil. hadi bu yapıldıysa senin zabıtaların ne iş yapıyor demezler mi adama!

  bakanı söz vermiş yüksek kat çıkmadan metrekare arttıracakmış! ya bu nasıl bir mantık. bitişik nizam, bahçesi olmayan binalarda bunu nasıl yapacaksın. gerçekten yazık. bunlar belediye başkanı olmuş!
 • yandaki bina ağır hasar almış gibi gozukuyor.
 • zeminine aşık bir bina buyurun
  yoksa neden 14 şubatı beklesin ki
 • kartal'da bir binanın çöktüğü gün, fatih'te aksaray metro istasyonundan indim horhor caddesinden yukarı doğru çıkıyorum. ekşide başlıklar kan revan, bakanlar açıklama yapıyor, cb öyle. tedbirler alınacak şu bu. yokuşun ortalarında bir ses duydum güm diye, dükkanlarin birinden... takip ettim, tamiratta olan bir dükkandan geliyordu ses, gazete ile kaplı camları. bir aralık buldum, baktım içeri. balyozla kolona vuruyorlar, yer kazanıyorlar akıllarınca. bir kahkaha basıp yoluma devam ettim.
  ps: bina umarım boştur.