şükela:  tümü | bugün
 • bursa'da bir veli çocuğuna tokat attığı gerekçesiyle (iddiasıyla) , öğretmeni dersten çağırıp, okul koridorunda tabiri caizse tekme tokat dövüyor.
  bakınız
  artık bu veliler işi çığrından çıkardılar. öğretmeni dövmek için çağırıyor resmen.
  bunlar eğitilemeyen çomar sınıfından. inşallah bunun çocuğu da ileride şiddet eğilimli olmaz. umarım bunun bir yaptırımı olur ki bu hadsizler, haddini ve duracağı yeri bilir.
 • düşün velisin, okula gidiyorsun ve öğretmen dövüyorsun? "acaba neden böyle bir eylemde bulunma ihtiyacı hissetti." sorusunu sormak gerek önce.

  (bkz: öğrencisini küçük düşüren öğretmen)

  (bkz: öğrenci döven öğretmen)

  (bkz: öğrencilerini kızgın maşayla dağlayan öğretmen)

  (bkz: yarının yazılışını bilmeyen öğretmen)

  (bkz: okulda çocuk taciz eden sözleşmeli öğretmen)

  (bkz: öğrencisinin saçını çekip azarlayan cahil öğretmen)

  edit: henüz ben bir altta ki arkadaş gibi linç yemedim. ama gelenlere verdiğim cevabımı size de toplu olarak veriyorum.

  evet veli dövmemeliydi ama öğretmende öğrencisini dövmemeliydi.

  öğretmen çocuğu veliye ve idareye bildirebilir, velisinin gereken cezayı vermesini isteyebilirdi. velide durumu idareye bildirebilirdi. yukarıda verdiğim bkz. larda da bahsi geçtiği üzere yetkisini kötüye kullanan öğretim görevlileri de mevcut..
  yani durum 1-1

  edit2: zabaga gadar sövmüşler ya la baga. tek tek cevap vermeyeceğim. bağlaç ki lerden dahi anlamindaki de lere falan atifta bulunmuslar. okulda bile sırf bu yuzden dövebilirlerdi bizi. yanlış yazdık diye. arkadaşım ben bu işten para kazanmıyorum. ama sen bu isten para kazanıyorsun. sen dikkat edeceksin ben degil! çünkü sen bu isin okulunu okuduğunu iddia ediyorsun, meslek edinmissin. yanlış yapma lüksün olamaz. ben ise sadece iletisim kurmak, ifade etmek, anlaşmak icin kullanıyorum dili. anlaşılır olmak yetiyor bana.. ben mükemmel yazdim diye devlet bana maas vermeyecek ama sana veriyor.
 • benim çocuğuma biri tokat atsa ağzına bile sıçarım lan.

  edit:çocuğuma ve bana küfür, tehdit mesajları atan onlarca insan var. çocuğumu dövermiş falan. ne diyelim sizin gibiler umarım öğretmen değildir.

  edit2: ısrarla mesajlar geliyor. destek mesajları da sağolsunlar. ben formasyon eğitimi almış, öğretmenlik mezunu birisiyim. çocuğu döven öğretmen olmaz, gitsin ahırda hayvan baksın. gerçi hayvanlara da yazık.

  edit3: 3 yaşındaki kızımı dövmekle tehdit edenler, keleş kullandığını söyleyenler, boksör olduğunu söyleyenler falan mesaj atıyor. büyük ihtimal bunlar öğretmen. tekrar söyleyeyim, çocuğuma bırak vurmayı, hakaret eden öğretmen olsun ağzına sıçarım. sen kimsin de çocuklara vuruyorsun itoğlu? bunlar ya küçük pipili ezikler, ya da çocukluğunda çok dayak yemekten gelişememiş, 3-5 boktan dersi ezberleyip diploma almış sığırlar. kendinden güçsüze şiddet uygulayan insan değersiz bir et parçasıdır.

  edit4 ve son edit artık: gelen mesajlar beni dehşete düşürdü. hiç abartmıyorum onlarca "öğretmen" dayak dışında çözüm bulamıyor. ben dediğim gibi öğretmenlik mezunuyum ama özel sektördeyim staj dışında hiç öğretmenlik yapmadım. bu kadar boktan tiplerin öğretmenlik yaptığına inanmak istemiyorum. devlet okulları bitmiş. sakın ola bunlara çocuğunuzu emanet etmeyin. lafını dinlemeyene çak tokadı otursun. zaten sabi sana bi ses çıkaramaz. o zaman öğretmenlik için diplomaya ne gerek var? formasyon denen şeyi de kaldırın atın çöpe. bu kadar konforlu ortamda çalışan hiç bir meslek dalı yoktur. ben de yetişmeyen işler için elemanlara çakayım bakalım patron ne yapıyor? bu sorunu çözemeyeceksen ne işe yarıyorsun?

  dayanamadım editi:

  bu konu benim için bir sosyal deneye dönüştü.

  iyi tarafından bakmaya çalışırsam, belki de mesaj atanlar torpilli, soruları çalıp öğretmen olan siyasal islamcı fetö neslidir. bu şerefsizlerden hepsi beklenir. sadece bunlar havlıyordur diye kendimi avutuyorum.
 • (bkz: bir medeniyet beşiği olarak bursa)

  sene 2020 olmuş, askeriyede bile dayak kalkmışken okulda böyle bir vaka yaşandıysa skandal. bu skandala velinin bulduğu çözüm daha skandal. türkiye’nin batısında, denize kıyısı olan, nispeten endüstrileşmiş bir şehirin bu kadar yobaz kalabilmesi ibretlik.
 • öğretmeni çocuğumu dövmüş olsaydı aynısını yapardım muhtemelen.

  yok öyle artık eti senin kemiği benim goygoyu. ne yaparsa yapsın çocuk dövülmez. bu korkunç eylemi gerçekleştiren aşağılık mahluktan da öğretmen olmaz.

  tanım: çocuğu cezalandırma yöntemi olarak dayağı seçtiği iddia edilen öğretmenin dayak yemesi hadisesi.

  peşin edit: öğrencilerini döven öğretmen varsa (branş fark etmeksizin) bana ulaşabilirler. tez zamanda dayağı atarım.

  afterparty edit: dayakçı öğretmenler küfür dolu mesajlar atıyor. talep beklediğimden yüksek. lojistik olarak herkesi dövmem mümkün olmadığı için alternatif çözümler bulmaya çalışıyorum.
  adını ver, çalıştığın eğitim kurumunu söyle diyorum ses kesiliyor :/

  arkadaşlar, eğitimde dayak modern ülkeler tarafından tamamen terk edilmiş bir uygulama. sadece türk veledi değil yaramaz olan. her yerde çocuklar yaramaz, çünkü çocuklar. eğer ki bu stresi kaldıramıyorsanız yapmayın bu işi. tek stresli meslek öğretmenlik değil. 3 ay tatil yapıyorsunuz zaten. bari bir kitap açıp okuyun, kendinizi ve mesleğinizde bulunduğunuz noktayı güçlendirin.

  aranızda kaç öğretmen çocukları daha iyi anlayabilmek adına 1 kitap, 1 makale okudu?

  iyi bir performans değerlendirme sistemi olsa kaçınız öğretmen olarak kalabileceksiniz?

  facebook ve instagram dışında interneti kullanmayan türk öğretmeni, bilgeliğinle yönlendirmen gereken öğrencileri dayakla mı usule getireceksin?

  dayakçı 1: dayaks
  2
  3
 • yanlışa yanlışla karşılık vermek. gerçi adalet olmayan bu coğrafyada ne yapılabilir?
 • "eti senin kemiği benim hocam" dönemi bitti. bir öğretmen arkadaşımın güzel bir yorumu olmuştu "öğretmen sözünün geçtiği dönemde öğrenci, öğrenci sözününün geçtiği dönemde de öğretmen olduk anasını satayım!" demişti.
 • büyük ihtimalle 1-2 sene hapis yiyecek olan velidir.

  edit: yav kardeşim ilk anda salıverilmesi her daim bırakıldığı anlamına gelmez, şunu bir anlayın.

  hapis 1
  hapis 2
 • öğrenciyi disipline göndermeyip darp eden bir öğretmene adalet dağıtan veli olarak değiştirilmesi gerekir.

  edit: başlığın* tmm
 • kendisine bir s2m olmayacağı düşüncesi neticesinde aldığı cesaretle hareket eden o.ç velidir. ver bakalım buna 5 yıl hapis bak bakalım bir daha öğretmene el kalkıyor mu. ama yok, elini kolunu sallaya sallaya dolaşacaktır, en fazla 2-3 bin lira para cezasıyla kurtulacak, bu yaptığı da yanına kar kalacaktır.
656 entry daha