şükela:  tümü | bugün
  • ——— özet ———

rezervasyon yaptığımız standart oda yerine bize sormadan ve söylemeden deluxe oda kitlediler. ayrıca iki gece için söyledikleri fiyatı tek gece için aldılar. kısacası double rezalet.

——— özet ———

hep burada okuduğumuz, “ne dolandırıcılar varmış ya” dediğimiz türden bir rezalet maalesef bizim de başımıza geldi.

8 şubat cumartesi günü, 14-15 şubat tarihlerinde iki gece kalmak için sevgilimle grand hotel gaziantep adlı hoteli aradık ve rezervasyon yaptırdık. aramadan önce de, hotel.com’dan aynı hotel ve aynı tarihler için fiyat araştırması yaptık ve toplam 650 tl olduğunu gördük. fakat belki siteyi aradan çıkarınca daha ucuza alırız diye düşünüp önce hoteli aradık. olay tam burada başlıyor aslında.

çünkü bize iki gece, iki kişi toplam 450 tl fiyat söylediler. hotels.com arasında 200 tl fark olduğu için, rezervasyon sırasında üstüne basa basa “iki gece iki kişi fiyatı” olduğunun onayını aldım. hatta bugün hotele giriş yaparken -sonradan telefonda rezervasyon yaparken konuştuğum kişi olduğunu öğrendim çalışan- “ne kadar ödeyeceğiz?” diye sorduğumda yine 450 tl dedi. biz de pos cihazıyla ödemeyi yaptık. antep sokaklarına çıktık. oh yicez içicez mutluyuz derken para çekmek için bankamatiğe gittiğimizde bizden 900 tl çektiklerini öğrendik. bir yanlışlık olduğunu düşünüp hoteli aradığımızda, tek gecelik fiyatın 450 tl olduğunu söylediler. yani bir insan marketten alışveriş yaptığında ve ne kadar ödeyeceğim diye sorduğunda tek ürünün fiyatı mı söylenir ona? bu ne saçmalıktır? hatta ve hatta öğrendik ki bizi kafalarına göre, bize sormadan, rezerveryon yaptırdığımız standart odaya değil deluxe odaya almışlar :) üstüne bi de “size bu fiyata deluxe oda veriyoruz daha ne istiyorsunuz” gibi şeyler söylediler utanmadan. daha önce arayıp iki kişi, iki gece için 450 tl için anlaştığımı söylememe, hotele giriş yaparken de 450 tl ödeyeceğimi söylediklerini belirtmeme ve deluxe odanın benim tercihim olmadığını söylememe rağmen yapacakları bir şey olmadığını söylediler. hatta “bu gece kalın yarın kalmayın isterseniz” diyerek bize afedersiniz siktir bile çektiler... bu arada bu rezalet başlıkları neden bu kadar uzun diyordum, şimdi anladım. her ayrıntıyı anlatayım da kimsenin aklında soru kalmasın diye yazdıkça yazıyorsun. velhasıl konu böyle. biz şimdi şehirde kalacağımız bir buçuk günü soğukta hotel arayarak geçirmemek için, bize yaptıkları 150 tl indirim -450 yerine 750 ödüyoruz yani :)- ve “odanıza meyve gönderelim” gibi komik bir ikram ile bu hotelde kalacağız. ama bence siz asla bu hotelde kalmayın.
  • 10/10 diyorum.

aynı dolandırıcılık yöntemi benim de başıma geldi. bu konuyla ilgili gerçekten bir şeylerin yapılması gerekiyor. bölgedeki genelde yerli turist ağırlayan oteller karşısındakinin çaresizliğini kullanarak kazığı oldu bittiye getiriyorlar. yol yorgunu insanlar da neyse falan deyip olayı kapatıyor. tatillerinin daha da rezil olmasını istemiyorlar.

başlık sahibi arkadaşı bu it çakala karşı bir duruş sergilediği için tebrik ederim.