şükela:  tümü | bugün
  • suriye

lazkiye

rus hava ussunde bulunan s400 hss lerine saldırı olduğu söyleniyor
    (bkz: https://twitter.com/…tatus/1228377625179099136?s=19)
  • kaynağa gel.d
    yüzde 99.9 olmayan olay. hayır kimin vurduğunu bile söylememişler.
  • doğru mudur değil midir bilmiyorum da; görünen o ki onlarca yıllık emek, tecrübe ve milyarlarca dolarlık yatırımın ortaya çıkardığı bir ürün üzerine patlayıcı bağlı bir drone ile saf dışı bırakılabiliyor. yeni nesil savaş artık çok farklı
  • havadan vurulan hava savunma sistemi ilginç bir haber olur eğer gerçekse, biz şimdi o kadar parayı boşa mı verdik s-400 lere. kaynak olmadan inanmayacağım haber.

edit: haberde geçen hava üssü rus hava üssü, eğer gerçekse rusya bunu israil'in yanına bırakmaz.

gece şam'a bir saldırı olmuş fakat israil ısrarla reddediyor, netanyahu "belçika hava kuvvetleri yapmıştır belki" diye dalga geçmiş, haberde s 400 adı geçmiyor, sonuçta rus haber sitesi.

kaynak
  • olmaması için dua etmemiz gereken...
  • haber gerçekmi bilmiyorum fakat eğer gerçekse ve f35 tarafından vurulduysa çok can sıkıcı olur bizim için.
  • bundan iyisi şam'da kayısı* diyen atamızın
    gıyabında yargılanmasını talep ediyorum
  • kaynak twitter hesabı hiç güven vermedi. zaten savaş bölgeleriyle ilgili güya sahadan bilgi verenler hiç mi hiç güven vermiyor. (bkz: #102097648) şu entryde bir yazar arkadaş güzel bir noktaya değinmiş. inadı bırakıp f-35 alsaydık şu an rusya'nın kapattığı hava sahasını sallamaz idlib'de daha rahat bir operasyon yapardık.
    neyse büyük ihtimal palavradır.
  • alçak uçuş yapan iha'lar, kısa mesafe hss'leri ile doğru korunamamış s400 bataryalarını vurmuş olabilir ama düşük ihtimal

s400'leri korumak için bizimkiler boşa hisar'ı yapmıyor
  • kaynak mı? kaynak şey yea, twitterdaki savaş otuzbircisi var ya bi'tane.